Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Sveikata straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Greitoji veterinarinė pagalba Kaune – kokybiška ir reikalinga

   2020-01-17

Nemažai žmonių laiko įvairius augintinius, kurie namams suteikia gyvybės bei jaukumo, tampa ne tik pačių šeimininkų, bet ir vaikų draugais. Tačiau ką daryti, jeigu šeimos draugui atsitinka nelaimė, o reaguoti reikia staigiai? Apie tai kalba „Ruminavet“ greitosios veterinarinės pagalbos klinikos vadovas Paulius Morkūnas.

 

 

Gyvenimiškų situacijų padiktuotas sprendimas

Greitosios pagalbos gyvūnams idėja kilo iš tokios paslaugos trūkumo Kaune ir to padiktuotų gyvenimiškų atvejų. Pasak „Ruminavet“ vadovo, tokių situacijų veterinarijos praktikoje būta ne vienos ir ne dviejų. Šios ir suteikė tvirtą pagrindą sprendimui tokios rūšies paslaugoms įkurti. Kaip vieną pavyzdžių galima paminėti atvejį, kuomet vaikų atostogų metu, jiems vieniems esant namuose, šuniukui atsitiko rimta bėda. Vaikams tai – stresas, netikėtas įvykis, o tėvai yra skirtingose miesto dalyse. „Ruminavet“ ir yra būtent tie, kurie tuomet galėtų padėti – čia yra budintys darbuotojai, kurie atitinkamai reaguoja į situaciją. Kadangi gyvūnui reikia pagalbos iškart. Kitas reikalas, - jau minėtas stresas ir patiems vaikams. Juo labiau, kad ištikus tokiais bėdai, tėvams nebūtina iš karto grįžti namo. Atvykę darbuotojai pasiima gyvūną, o tėvai jau po darbo, sugrįžę, gali atvykti į kliniką tvarkyti formalumų. Tačiau ne vien tai apibrėžia „Ruminavet“ iškvietimus. Pavyzdžiui, namuose mama su keliais mažamečiais vaikais, o katiną ištinka priepuolis, šis pradeda blaškytis. Tokiu atveju taipogi reaguojama. Atvykusių profesionalų suteikiama kvalifikuota veterinarinė pagalba yra ne tik į naudą gyvūnui, tačiau savaime nuramina ir patį žmogų. Tuo pačiu laimima labai daug laiko, kuomet gyvūnui reikia skubios operacijos, - susisiekiama su klinika ir per atvykimo laiką paruošiama operacinė. Paprastai galima reziumuoti, jog ekstra situacijos – prioritetinės.

 

 

Ar situacija išties rimta, sprendžiama per registratūros darbuotoją, vertinančią nupasakotą atvejį. „Ruminavet“ vyksta ir pas tuos, kurie tuo metu neturi galimybių atvykti bei pristatyti gyvūno patys. Gali kilti klausimas, o kaip su tokiais atvejais, kuomet šių atsitinka keli vienu ar panašiu metu? Klinikos vadovas mini, jog automobilis turi kelis narvus gyvūnų talpinimui, tad iškilus būtinybei, viskas sprendžiama eigoje. Gydytojo iškvietimo ne darbo metu paslauga taipogi egzistuoja. Dažniausia taip atsitinka šventinėmis dienomis, sausio 1-ąją, Kalėdų, Kūčių dienomis, kuomet užsidaro daugelis veterinarijos klinikų. Tokiam iškvietimui taikomas papildomas mokestis – 20 eur, kuomet kiti tarifai išlieka tokie patys, kaip ir paprastą darbo dieną.

 

Specialūs įgūdžiai ir greitas reagavimas

Teiraujantis, kas yra sudėtingiausia tokiame darbe, klinikos vadovas atsako, jog tai atvejai, kuomet augintiniai būna patyrę dideles traumas bei įdėjus daug energijos ir jėgų šiems gelbėti, deja, nepavyksta. Tarp dažniausiai minimų – autoavarijos arba kito gyvūno sužalojimai, tarkime, kuomet mažą šunį sužaloja koks nors didelis ir panašiai. Girdint visus šiuos paminėjimus, peršasi mintis, jog, susiduriant su minėtais atvejais, „Ruminavet“ kolektyvas taipogi turi turėti specifinių įgūdžių. Tenka priimti staigius sprendimus, imantis šių iškart vietoje. Juk jei augintinis partrenktas miesto gatvėje, veiksmų reikia imtis nedelsiant, kaip ir kitomis situacijomis, kuomet, tarkime, prireikia defibriliatoriaus. Kaip jau minėta, iš esmės viskas primena žmogiškąją mediciną. Gydytojas turi būti pasiruošęs įvairiausiems atvejams, todėl kolektyvo narius stengiamasi kuo geriau apmokyti. Vienas svarbiausių atrankos kriterijų yra greitis, ir, visų pirma, kokybiškas greitis, turintis suderėti su atliekamais veiksmais, staigiu įvertinimu, ko imtis, kad padėti nukentėjusiam gyvūnui, kadangi svarbiausias prioritetas čia – išsaugoti gyvybę.

 

Kvalifikuota pagalba kalba už save

Tiesioginė greitosios pagalbos gyvūnams paslauga kol kas teikiama tik Kauno mieste, darbo dienomis nuo 8 iki17 val. Kitais atvejais klinikoje gali priimti budintis gydytojas. Tokios darbo valandos lemiamos fakto, jog „Ruminavet“ orientuojasi visų pirmą į kvalifikuotą skubiąją pagalbą. Kituose filialuose (Jurbarke bei Elektrėnuose) taipogi įmanoma išsikviesti gydytoją į namus, tačiau tokią paslaugą turi ir kitos klinikos. Tai yra tiesiog registruoto gydytojo iškvietimas, kuris gali atvykti ir, tarkime, paskiepyti gyvūną. Šios gi, greitosios pagalbos atveju orientuojamasi ne į tokius dalykus, o į rimtas, ekstra situacijas, kur reikia ne vizito pas „šeimos daktarą“, o greito reagavimo.

 

Kaip matyti iš teigiamų atsiliepimų bei padėkų internete, tokia paslauga yra tikrai reikalinga ir daugiau negu pasiteisinusi idėja. Klinikos vadovas neatmeta minties apie plėtimąsi, kadangi vizija – greitosios pagalbos priimamasis su keliais ekipažais, priiminėjančiais pacientus ir, esant reikalui, nusprendžiančiais, jog reikia gydyti stacionariai. Yra ne kartą buvę, kuomet gyvūnas klinikoje išbūna kelias dienas, o ir šeimininkams tai patogu bei naudinga. Augintinis, esantis nuolatinėje profesionalų priežiūroje, gauna visą, kas tuo metu reikalinga ir pasveikęs grįžta pas savo šeimininkus.

 

 

 

 

UAB „RUMINAVET“

Tel. +370 619 46265

www.ruminavet.lt 

 

 

 

 

 

Kauno Kalniečių filialas:

Tvirtovės al. 47/Kalniečių g. 108, 50154 Kaunas

 

Kauno Šilainių filialas:

Baltijos g. 26a, 48251 Kaunas

 

Jurbarko filialas:

Kauno g. 27, 74182 Jurbarkas

 

Elektrėnų filialas:

Trakų g. 21, Elektrėnai

 Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2021 01 25 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite