Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Poilsis ir laisvalaikis straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Grūto parkas: prisimink praeitį, kurioje gyvenome

   2007-10-31

Grūto parkas - vieta, kuri Lietuvoje nuolat yra dėmesio centre. Abejingų jai nėra – vieni ja žavisi, kitiems parkas nuolat užkliūva.

„Tai yra vieta, kur mes galime pamatyti, kaip gyvenome 50 metų, - sako parko įkūrėjas Viliumas Malinauskas. – Tai buvo bene pats baisiausias mūsų istorijos laikotarpis ir dalis žmonių norėtų tiesiog ištrinti jį iš savo atminties. Bet to, kas buvo, neištrinsi."

Grūto parkas net ir tvirčiausiems jo šalininkams kelia dvejopus jausmus. Juk ten stovi akmeniniai balvonai, prie kurių ne vienas mūsų skyrėme pasimatymus merginoms. Nostalgija tam laikui, kai skyrei pasimatymus merginoms, yra visai neišvengiamas dalykas.

Bet ar jums Grūto parke niekada netoptelėjo mintis: o juk visa tai – spygliuotos vielos su bokšteliais, sustingę neskoningi paminklai ir visa sistema, kuri juos sukūrė, galėjo išlikti nesugriuvę ir po šiai dienai? Ar niekada per nugarą neperėjo lengvas šiurpuliukas apie tai pagalvojus?

Todėl ir turime prisiminti visa tai – kisielių su gumuliukais, kuriuos, sako, taip nelengvai sekasi padaryti Grūto parko kavinės moterims, kotletus „Proščiaj, molodost", primenančius nuolatinį mėsos stygių Lietuvos parduotuvėse, priešistorinius gazuoto vandens automatus su „bendromis" stiklinėmis, vyresnių puikiai pažįstamas geltonas giros bačkas.

Ir, žinoma, „monumentalusis" ano laikotarpio menas – iš Lietuvos miestų ir miestelių aikščių atkeliavusios skulptūros, kurias daug kas labai norėjo sunaikinti. Iki klaikumo ideologizuoti paveikslai parko galerijoje. Dokumentinė medžiaga apie tuos laikus parko muziejuje bei pirkioje-skaitykloje. Anuo metu buvome su visu tuo apsipratę ir nekreipdavome dėmesio. Verta pamatyti dar ir dar kartą – kaip visi šie eksponatai atrodo praėjus beveik dviems Nepriklausomybės dešimtmečiams.

Didesnieji vaikai stebisi, o mūsų mažieji, laimei, nieko nesupranta apie tai, kodėl miške prie Druskininkų sustingo akmeniniai pabaisos. Jiems – parko zoologijos sodas, sovietmečio vaikų pramogas primenantis lunaparkas. Tegu linksminasi – jie juk jau nežino, kad Leninas buvo vaikų draugas. Net nežino, kad jis iš viso buvo.

Grūto parke tebešvenčiamos sovietmečio šventės – gegužės 1-ąją čia vyksta šaržuotos humoro šventės, kuriose „atgyja" ano laikotarpio personažai, panašiai švenčiama Pergalės dieną, turistų grupių užsakymu tokios šventės surengiamos specialiai.

Parke galima įsigyti įvairiausių suvenyrų su sovietine atributika. Netgi laikraštį „Grūto parko tiesa".

Grūto parko kavinėje rengiami pobūviai, furšetai, šeimos šventės, uždari vakarai. Čia jūsų kasdien laukia dienos pietūs.


Grūtas, LT-66441, Druskininkai
Tel. (8 313) 55 511
Mob. tel. (8 682) 42320
Faks. (8 313) 47451

Darbo laikas: kasdien
Žiemą: 9-17 val.
Sezono metu: 9-20 val.
Kavinės darbo laikas: 9-22 val.
Kavinės užsakymo tel. (8 687) 50592

www.grutoparkas.lt
info@grutoparkas.ltĮ pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2021 01 20 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite