Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Sveikata straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Homeopatijos principai ir taikomas gydymas

   2014-12-19

Truputis homeopatijos istorijos
Klasikinės homeopatijos pradininkas - vokiečių gydytojas Samuelis Hahnemannas(1755-1843). Homeopatijos sąvoka kilusi iš graikų kalbos ir susideda iš dviejų žodžių: homoios - “panašus” ir pathos – “liga”. Homeopatijos koncepcija yra: panašus gydo panašų. Tai reiškia, kad ta pati medžiaga, kuri sveikam iššaukia specifinius ligos simptomus, gali išgydyti panašius ligonio simptomus. Pavyzdžiui: augalas - nuodingasis činčiberas(lot. Nux vomica), gali sukelti vėmimą, skrandžio bei žarnyno spazmus, o iš jo pagamintas homeopatinis preparatas naudojamas šiems simptomams gydyti.
Kuo homeopatija skiriasi nuo liaudies medicinos ir fitoterapijos?
Fitoterapija - pirmoji seniausių planetos žmonių taikyta terapija. Tai medicinos šaka, kuri remiasi vaistinių augalų bei jų dalių(žiedų, lapų, šaknų, sėklų, žievės) naudojimu gydymui. Fitoterapija be mokslinės žolininkystės, apima gydymą jūrinių augalų(dumblių ir t.t), kerpių, medžių, krūmų bei grybų dalių, preparatais. Veikliosios medžiagos yra koncentruotos, turinčios didelį poveikį organizmui - artimą alopatijai. Liaudies medicina – tai medicinos žinių sistema, kuri pradėta kaupti jau pirmykštėje bendruomenėje. Perduodama iš kartos į kartą, ji pasiekė mūsų laikus. Tai gydymas vaistažolėmis, akupunktūra, vaistais iš vabzdžių(pvz. bičių), gyvūnų ar mineralų. Liaudies medicinai taip pat priskiriama ir Ajurvedinė bei Kinų medicina.
Homeopatija, skirstoma į kalsikinę ir moderniąją. Jau minėtas klasikinės homeopatijos pradidninkas Samuelis Hahnemannas, gydymui naudojo vienkomponentines gamtines medžiagas labai mažomis dozėmis. Moderniosios homeopatijos pradidinku laikomas Vokietijos gydytojas Hanzas Heinrichas Reckewegas(1905-1985). Jis gydymui pradėjo taikyti kompleksinius homeopatinius preparatus. Į šių vaistų sudėtį įeina daug sudedamųjų dalių iš įvairių vaistinių augalų, mineralų, vabzdžių ir t.t. Moderniosios homeopatijos preparatai gaminami tablečių, tepalų, tirpalų ir ampulių pavidalu.
Kuo paremti homeopatijos principai?
Homeopatija yra medicinos mokslas, pagrįstas specialiais prinicpais. Jie atitinka nuo medicinos tėvo Hipokrato laikų, egzistuojančius principus. Pirma - PRIMA NON NOCERE, t,y pirmiausia nepakenk bei antra - reikia gydyti ne ligą, o ligonį. Gydytojai homeopatai ligonį tirdami išsiaiškina net jo charakterio subtilybes, nustato žmogaus konstitucinį tipą ir tik tada parenka individualų gydymą. Pagrindinės homeopatinių vaistų veikimo mechanizmo teorijos yra dvi:
Pirma – medžiagos molekulių elektromagnetinio spinduliavimo teorija. Jau seniai įrodyta, kad kieviena medžiaga turi tik jai būdingą EM spinduliavimo dažnį diapazone iki 20 kHz.
Antra - vandens atminties hipotezė: potencijavimo metu(t.y. skiedžiant motininius tirpalus ir juos supurtant) susidaro vandens molekulių junginiai, išsaugantys pradinės medžiagos elektromagnetinį dažnį. Aukštesnių potencijų preparatuose, nors ir praktiškai nelikę veikliosios medžiagos molekulių, šis EM signalas yra labai sustiprintas. Tai įrodo atliktos homeopatinių vaistų fotografijos, ultra aukšto dažnio elektromagnetiniame lauke :
Iš nuotraukų matome, kaip skirtingai švyti motininės tinktūros, t.y žaliava. Ir visai kitaip iš tos žaliavos pagaminti homeopatiniai vaistai. Homeopatiniai preparatai reguliuoja imuninę sistemą, padeda neutralizuoti biologinės ir cheminės kilmės toksines medžiagas, veikia drenuojančiai – t.y. didina audinių ir organų ekskrecines(išskyrimo) funkcijas, bei skatina audinių atsistatymą.
Kokios medžiagos paprastai naudojamos homeopatiniams vaistams gaminti?
Homeopatiniams preparatams gaminti naudojami vaistiniai augalai, mineralai, vabzdžiai(pvz. medunešė bitė), keletas gyvačių rūšių, sveikų kiaulių organai bei audiniai ir t.t.
Ar homeopatijos principai neprieštarauja krikščioniškam mokymui? Tai kodėl prieš šį metodą šiaušiasi kunigai?
Jei homeopatijos principai prieštarautų krikščioniškam mokymui, patys kunigai homeopatiniais preparatais nesigydytų, o netgi mūsų klinikoje jų gydosi ne vienas. Ko gero, tie kas taip kalba nežino, jog keli popiežiai ir net Anglijos Karališkoji šeima buvo ir yra žymiausių pasaulio homeopatų pacientai. Homeopatiją puikiai vertino Motina Teresė, kurios vardu Indijoje pavadinta Homeopatinė klinika.
Kokio amžiaus žmonėms galima taikyti homeopatinius vaistus ir kokiame pavidale jie paprastai būna?
Homeopatinius vaistus galima taikyti įvairaus amžiaus žmonėms. Pradedant nuo kūdikystės iki gilios senatvės. Homeopatinį gydymą galima taikyti ir besilaukiančioms materims(su nedidelėmis išimtimis).
Klasikinėje homeopatijoje naudojami homeopatiniai preparatai žirnelių ir lašelių pavidale. Moderniojoje homeopatijoje - tablečių, tepalų, ampulėių bei lašelių pavidaluose. Moderniosios homeopatijos preparatus, gamina didelės farmacijos kompanijos: Vokietijos - Heel, DHU, WALA ir kt.; Italijos – GUNA; Prancūzijos- BOIRON ir t.t.
Kaip jie gaminami?
Homeopatinių preparatų gamybai naudojama žaliava - tai švieži, išdžiovinti, šaldyti ar etanoliu konservuoti augalai bei gyvūnai arba augalų bei gyvūnų dalys, mineralinės ar cheminės sintezės būdu gautos medžiagos. Daromos ištraukos ir tam, kad nesukelti pašalinių efektų, šios medžiagos skiedžiamos. Homeopatiniai vaistai gaminami iš taip vadinamų motininių tinktūrų, kurios ištraukų pavidalu ruošiamos iš prieš tai išvardintų žaliavų. Jos skiedžiamos daug kartų, pvz. 100, 1000 ar daugiau, kol pasiekiamas norimas gauti praskiedimo laipsnis. Po kiekvieno praskiedimo homeopatinis preparatas supurtomas nuo 10 kartų ir daugiau, šio proceso metu atsiradęs vaisto gydomosios galios didėjimas yra vadinamas dinamizacija. Naudojami du praskiedimai- dešimtinis- žymimas D ir šimtinis – žymimas C. Šalia nurodomas skaičius, kuriuo pažymimas praskiedimo laipsnis (D6, C30, C200 ir t.t).
Kokias ligas gali išgydyti? Ar jie efektyvūs prieš bene baisiausią nūdienos ligą – vėžį?
Gydomos praktiškai visos ligos. Onkologiniams pacientams – tai pagalbinė terapija prieš, per ir po įprastinių gydymo būdų taikymo. Homeopatija padeda atsatyti imuninę sistemą po chemoterapijų, susitiprinti organizmą bei jį detoksikuoti. Padeda regeneruoti pažeistus audinius po spindulinės terapijos. Kartu su homeopatija, onkologiniams ligoniams skiriama ortomolekulinė terapija – vitaminais ir mineralais(pvz.: vitaminu C, D, Selenu, Cinku ir kt.). Taip pat taikoma amalo terapija, Europoje ir Lietuvoje registruotu preparatu Helixor ampulėmis, kuris gaminamas iš europinių kėnių, obelų bei pušų amalų.
Kokie galimi šalutiniai poveikiai?
Šalutinių poveikių homeopatiniai preparatai nesukelia, bet yra kelios išimtys, kurios būna nurodytos homeopatinių vaistų gamintojo informaciniuose lapeliuose. Pradėjus vartoti homeopatinius vaistus, gali paaštrėti ligos simptomai. Tai rodo, kad prasidėjo organizmo savigydos procesai. Tokia reakcija praeina ir nekelia jokio pavojaus. Vis dėlto apie pablogėjimo galimybę tikslinga žinoti, kad neišsigąstume tokios būsenos. Kartais tokiu atveju gydytojas homeopatas turi koreguoti vaisto potenciją arba dozę.
Ar jūsų Natura Munda pacientai yra patenkinti?
Nuoširdžiai tikiu, kad taip.
O jums pačiai ir jūsų šeimos nariams padėjo homeopatiniai vaistai labiau už cheminius?
Mano ne tik visa šeima, bet ir kaimynai bei draugai, gydosi pagrinde vien homeopatiniais vaistais.
Esate įsikūrę Kaune. Ar pas jus atvyksta žmonės ir iš kitų regionų?
Taip, esame pačioje Lietuvos širdyje ir žmonės čia mielai atvyksta iš kitų miestų ir miestelių bei užsienio. Kokias naujoves taikote savo centre?
Pacientų diagnostikai naudojame modernią kompiuterinę NLS (nelinijinę) 3D biorezonansinę diagnostiką, kuri leidžia gydytojui įvertinti paciento viso organizmo būklę bei emocijas ir tikslingai parinkti tik tam pacientui tinkantį homeopatinį, fitoterapinį ar alopatinį preparatą. Taip pat pradėjome tirti organizmo terpių(šlapimo ir seilių) pH, nes esant organizmo užrūgštėjimui praktiškai neįmanoma išgydyti lėtinių ligų(tarkim osteoparozės), autoimuninių ligų(žvynelinės, poliartrito ir kt.), o taip pat ir onkosusirgimų. Todėl, pacientams individualiai parinkdami mitybos programą, homeopatinius ir fitoterapinius preparatus, subalansuojame organizmo pH ir atstatome ją iki normos. Ir tik tada taikome minėtus gydymo būdus. Taip pat taikome gydymą gemoterapija - tai gydymas preparatais, išgaunamais iš ką tik išaugusių medžių pumpurų bei jaunų ūglių.
Gal gydymą pas jus apmoka Ligonių kasos?
Deja, ne.
Pateikite keletą sėkmingo gydymo pavyzdžių iš savo srities.
60 metų amžiaus vyras. Diagnozė – lėtinis prostatitas. 10 metų jį vargino besikartojančios šlapimo bei lyties organų infekcijos, kurios buvo gydomos įvairiais, plateaus spektro antibiotikais ištisus mėnesius.Kadangi kliento būklė negerėjo, jis nusprendė atvykti išsitirti kompiuterine NLS 3D aparatūra, kuri parodė, kad lėtinė prostatos infekcija buvo pasekmė kepenų ir tulžies veiklos sutrikimo, nervų sistemos disbalanso, kasos bei skydliaukės veiklos funkcijų sutrikimo.
Pacientas buvo gydytas specialiai jam parinktais homeopatiniais preparatais. Po 10 gydymo mėnesių, pacientas jaučiasi gerai, visi laboratoriniai rodikliai šiuo metu yra normos ribose.
1,5 metų mergaitė. Diagnozė - atopinis dermatitas. Po kurio laiko atsirado kataralinio bronchito reiškiniai. Šiems reiškiniams užsitęsus daugiau nei mėnesį, diagnozuojama bronchinė astma ir siūlomas gydymas hormonais. Apklausus mergaitės mamą pagal simptomatiką, buvo įtarta askaridozė ir pritaikytas homeopatinis gydymas nuo helmintų. Toliau mergaitė buvo stebima. Išmatose buvo aptikta askaridžių ir papildomai paskirtas Vermox preparatas. Išvada: mergaitė pilnai pasveiko ir neserga iki šios dienos. Į mus dažnai kreipiasi tėvai, dėl vaikų enurezės(vaikų naktinis šlapinimasis), kuriuos sėkmingai gydome homeopatinių preparatų pagalba. Lėtinių susirgimų ir ne retai ūmių susirgimų sėkmingų gydymo atvejų homeopatiniais preparatais, galėtume išvardinti labai daug. 

Šaltinis :leidinys "Savaitė"

Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2020 07 08 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite