Vakarų Europą jau kurį laiką „drebinęs“ epoksidinės dervos pritaikymas interjero elementams į Lietuvą atėjo tik dabar. Kaip epoksidinė derva padeda paryškinti medžio masyvo baldų individualumą ir kaip techniškai geriausia sujungti šias dvi natūralias medžiagas, kalbamės su medžio baldų meistru Jonu Rakausku.

 

 

Atsakymas į klausimą, kodėl žmonės pasirenka medžio masyvo ir epoksidinės dervos derinį savo namams, pasak įmonės „Bendra vizija“ specialisto, lyg ir akivaizdus – tai yra gražu. Skaidri derva, kuriai galima suteikti begalę atspalvių, ir medžio gyvenimo vingius atspindintys medienos sluoksniai sukuria nepakartojamą akį traukiantį vaizdą. Estetika nėra vienintelis ir pagrindinis šių baldų pranašumas – ilgaamžiškumas, ekologiškumas ir kokybė – ypatumai, kurie patraukia ieškančius praktiško interjero sprendimo. Dažniausiai Lietuvoje, kaip ir Skandinavijoje, medžio masyvo baldams naudojamas ąžuolas, kuris yra universaliausias kainos ir kokybės santykio požiūriu. Svarbiausia, kad kiekvienas medžio masyvo baldas gaminamas pagal individualius kliento pageidavimus, todėl kaskart stalo ar kito baldo „veidas“ būna vienintelis ir nepakartojamas. Net norėdamas pagaminti identišką baldą pagal medžio masyvo ir epoksidinės dervos derinio technologiją meistras negalės to padaryti – neįmanoma rasti vienodų raštų medžių ir atkartoti dervos išliejimo su visomis atspalvių bangomis.

 

 

Nepakartojamas žavesys – svarbiausias epoksidinės dervos pranašumas. Deja, ši medžiaga negali pasigirti ypatingu praktiškumu, todėl visi baldai, kuriuose naudojama derva, yra papildomai dengiami nubraižymams atspariu laku. Pastarųjų metų mada diktuoja, kad šiuolaikiniai medžio masyvo baldai turi būti gaminami su metalinėmis kojelėmis, nors, klientų pageidavimu, jos gali būti ir tradiciškai medinės. „Dažniausiai klientas pasako, ko nori, internete randa nuotrauką, ir mes važiuojame ieškoti medžio – maždaug tokio rašto, storio, kokio jis pageidauja. Ieškome, fotografuojame, siunčiame nuotraukas klientui. Kai šis išsirenka norimą, tada jau kalbame apie epoksidinės dervos spalvas, ir darbai juda toliau“, – apie unikalių baldų gimimą pasakoja meistras Jonas Rakauskas.

 

 

Beje, medžio masyvo ir epoksidinės dervos baldų gamybos technologija leidžia tokį baldą nebrangiai restauruoti, net ir smarkiai apgadintą.

 

 

 

 

MB „BENDRA VIZIJA“

Rimvydo g. 7, Kaunas

+370 673 52451

www.facebook.com/MBBendraVizija

 

 
 Nuoroda: http://www.jumsinfo.lt/lt/straipsniai/i_lietuva_skverbiasi_perspektyviausios_baldu_dizaino_kryptys/
©2005-2024. JUMSINFO. Visos teisės saugomos.