Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Statyba straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Inžineriniai tinklai. Priimkite tinkamiausią sprendimą

   2021-04-14

Vienas svarbiausių etapų namo statyboje – inžinerinių tinklų įrengimas. Atrodytų, kad nesudėtinga –  prie sklypo yra tinklo įvadas, tereikia iki namo iškasti tranšėją ir nuvesti vamzdžius. Tačiau klaidinga manyti, kad tik tiek tėra darbo. Su kokiomis problemomis susiduria namus statantieji, pasakoja inžinierinius tinklus įrenginėjančios bendrovės „Rimgena“ direktorius Genadijus Romanovas.    

 

 

Racionaliausia kreiptis į specialistus

Kad name būtų vanduo, kanalizacija ar dujos, būtina kreiptis į atitinkamas tiekimo įmones – šios parengia technines prisijungimo sąlygas. Kai sąlygos yra, tada ateina projektavimo laikas ir tik po to atliekami tinklų statybos darbai, pasakoja „Rimgena“ vadovas, tačiau tuo viskas nesibaigia – objektus dar reikia priduoti tinklus eksploatuojančiai įmonei. Kad namo inžinieriniai tinklai būtų įrengti tinkamai, sutvarkyta visa dokumentacija, geriausia kreiptis į tokius darbus atliekančią bendrovę, nes ji turi patirtį, atitinkamos kvalifikacijos darbuotojus, reikiamus pažymėjimus. Pasirašius rangos sutartį, darbams suteikiama garantija.

 

Problemos ir sprendimai

 „Rimgena“ vadovas pasakoja, kad namų savininkai susiduria su įvairiomis problemomis. Pavyzdžiui, lietaus vandens nuvedimas – daug kur neįrengtas lietaus nuotekų tinklas, tad nėra kur prisijungti. Ši problema sprendžiama įrengiant gelžbetoninius ar plastikinius požeminius rezervuarus į kuriuos ir nukreipiamas lietaus vanduo. Kartais namai statomi vietovėse, kur nėra centralizuotų nuotėkų tinklų, tada tenka rinktis biologinius nuotekų valymo įrenginius.

 

 

Įvedant dujas irgi tenka pasukti galvą: iki sklypo ribos dujas nutiesia ir dujų apskaitos spintą įrengia dujų tiekėjo ESO paskirtas rangovas. Nuo apskaitos spintos iki namo dujotiekį nutiesti gali jau kiti rangovai. Ką rinktis? Jei namo savininkas neskaičiuoja ir renkasi ESO, paprastai jis moka gerokai daugiau – dujų tiekėjas turi nustatytus įkainius ir su jais nepasiderėsi. Inžinierinius tinklus įrenginėjančios bendrovės yra lankstesnės, galima suderėti kur kas palankesnę kainą. Visas problemas profesionaliai sprendžia inžinerinių tinklų statybos įmonės, tad geriausia tokius darbus patikėti specialistams.

 

Taupus moka du kartus

Taupūs žmonės neretai patys įsirengia inžinierinius tinklus, o po to ieško kas galėtų sutvarkyti dokumentus. Deja, niekas negali garantuoti kaip viskas pasibaigs. Pagrindinė problema – visų reikiamų dokumentų sutvarkymas. Tarkim, iškasamos tranšėjos, paklojami vamzdžiai, viskas prijungiama prie įvado. Jei kažkas atlikęs darbus nepadaro svarbiausios dalies – nesutvarko ir nesuderina dokumentacijos, sutartis su vandens ar dujų tiekėju nebus pasirašyta. Eigoje pradeda aiškėti, kad kažko dar trūksta, kažkas padaryta nekokybiškai, dėl ko vandens ar dujų tiekėjas nepriima darbų. „Rimgena“ vadovas sako, kad jiems skambina ne tik tie namų savininkai, kurie nori įsirengti inžinierinius tinklus, bet ir tie, kurie prašo ištaisyti padarytą broką bei priduoti vamzdyną tiekėjui, nes patiems to padaryti nepavyksta.

 

 

Genadijaus Romanovo teigimu, tranšėjų kasimas ir vamzdžių klojimas yra lengviausia inžinierinių tinklų įrengimo dalis. Kur kas sudėtingesnis etapas yra dokumentacijos paruošimas, derinimas ir pridavimas. Jei fizinius darbus sklype galima padaryti per vieną ar dvi dienas, tai dokumentacijos ruošimas ir derinimas trunka kelias savaites.

 

 

 

UAB „RIMGENA“

Tel.: +370 680 38888

El. p. rimgena.uab@gmail.com

www.facebook.com/rimgena



Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2024 04 19 
Kontaktai: tel. +370 670 316 00, faks. +370 670 316 00, Kaunas. El.paštas
©2005-2024. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite