Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Kitos paslaugos straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Išmintingas vadovas buhalteriją patiki profesionalams

   2011-11-28

Dabar nieko nestebina, kai įmonės patiki tam tikras paslaugas profesionalams: kompiuterinių tinklų priežiūros, apsaugos, autoserviso ir kitas. Išorinių specializuotų kompanijų pasitelkimas leidžia taupyti žmonių išteklius, laiką bei pinigus, gauti kuo aukštesnės kokybės rezultatus. Buhalterinės apskaitos paslaugų perdavimas specializuotoms įmonėms – ne išimtis. Net atvirkščiai – nemaža dalis vidutiniojo ir smulkiojo verslo jau suprato tokių paslaugų privalumus. Nereikia naujų darbo vietų, taupomos išlaidos kvalifikacijos kėlimui. Išorinės paslaugos dėl jas teikiančių įmonių specializacijos yra kokybiškos ir įvairiapusės. Net toms įmonėms, kurios samdo savo buhalterius, yra dėl ko pasitelkti specializuotų buhalterinės apskaitos ir audito įmonių ekspertus.  O specializuotos įmonės siūlo ne tik apskaitos ir audito paslaugas, bet ir kitas, kurias galima pavadinti pridedamosios vertės paslaugomis.

Buhalterinė apskaita kito kartu su verslu

Lietuvos Nepriklausomybė atgaivino šalies privataus verslo sektorių. Jaunas verslas iš karto susidūrė su daugeliu iššūkių. Vienas iš tokių iššūkių buvo modernios, o ne sovietinės  buhalterinės apskaitos poreikis. Pirmaisiais Nepriklausomybės metais trūko specialistų, gebančių savarankiškai vesti įmonių apskaitą,  literatūros, padedančios tokius specialistus rengti.      
Juokai čia menki: bent kiek labiau prakutęs vadovas supranta, kad nuo vyriausiojo buhalterio kvalifikacijos ir sugebėjimų tiesiogiai priklauso, kaip bus atvaizduoti įmonės veiklos rezultatai.  
„Pirmasis mūsų žingsnis buvo mokomoji veikla apskaitos srityje, - prisimena auditorė Ingrida Pūrienė.-  UAB „Buhalterių ir auditorių mokykla“  buvo įsteigta 1991 metais Vilniuje. Tai buvo svarbus žingsnis operatyviai sprendžiant kvalifikuotų specialistų trūkumo tuometėje šalies rinkoje problemą.  „Buhalterių ir auditorių mokykla“ buvo viena pirmųjų privačių apskaitos specialistų perkvalifikavimo ir tobulinimosi įstaigų. Ši mokykla pelnė puikias finansininkų rekomendacijas, ji ir šiandien organizuoja kelių pakopų apskaitos kursus ir seminarus.  Neformalus mokymasis mūsų srityje tiesiog būtinas visą laiką“.
„Įstaigai „Buhalteris“ netrukus 20 metų – sukaupta patirtis, kuri yra tikra vertybė“, - toliau vardina įstaigos „Buhalteris“ savininkė.  Šiandien tai 25 žmonių kolektyvas, teikiantis kompleksines audito, apskaitos ir kitas paslaugas Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Ji taip pat yra viena iš Buhalterinių paslaugų centro – „Buhalterių ir auditorių mokyklos“ bei „Audito konsultacinio centro“ - partnerių.
„Mes teikiame įmonėms apskaitos vedimo, jos tikrinimo paslaugas, - pasakoja įmonės vadovė. - Taip įmonės ne tik gali taupyti savo išteklius, nuo galimų praradimų apsaugo ir profesionali apskaita. Specializuotų įmonių darbuotojų kompetencija yra aukšta ne tik dėl nepertraukiamo kvalifikacijos kėlimo proceso, bet ir dėl to, jog tenka dirbti įvairiapusį darbą, dėl nuolatinio bendravimo bei keitimosi informacija su kitais ekspertais. Specializuotose įmonėse dirbantys buhalteriai dažniau dalyvauja įvairiuose mokymuose, o to neretai pritrūksta jų kolegoms, dirbantiems tiesiogiai verslo įmonėje. Ne paslaptis: neretas vadovas mano, kad buhalteris turi pakankamai žinoti jau ateidamas dirbti į įmonę, o tolesnis mokymas - gal tik lėšų ir laiko švaistymas.  
Audito paslaugą renkasi įmonės, kurioms tai privaloma pagal įstatymus. Šią paslaugą užsako ir tie verslo subjektai, kuriems rūpi turėti patikimą, patikrintą finansinę informaciją. Teigiama auditoriaus išvada yra svarus argumentas derantis dėl palankesnių prekybos ar kreditavimo sąlygų, ieškant naujų partnerių ar klientų. Auditoriaus patikrinta įmonė įgyja patikimos įmonės statusą, nenuostabu, kad tokios paslaugos paklausa auga.    
„Kaip išsirinkti audito įmonę, kuri teiktų aukštos kokybės audito paslaugas? – pasitikslina įmonės vadovė. – Vertėtų vengti klaidas padariusių įmonių. Mūsų šalies rinka per maža, kad informacija apie tokias klaidas nepasklistų“. 

Blankai ir antspaudai - iš profesionalų rankų  

Verslas per porą dešimtmečių keitėsi.  Buhalterinė apskaita keitėsi kartu su verslu.
„Pasiekus tam tikrą plėtros etapą pasigedome darbo priemonių, kurios padėtų suregistruoti visas versle vykstančias ūkines operacijas,   - pasakoja pašnekovė. – Nuo 1993 metų ėmėmės iniciatyvos tokias darbo priemones kurti, gaminti, platinti. Tos priemonės – tai pirminiai buhalterinės apskaitos dokumentai, pavyzdinės formos dokumentai – įvairios pažymos, registrai, knygos“.     
„Nuo 1993 metų augome ir stiprėjome, išplėtėme siūlomos produkcijos asortimentą ir jos platinimo geografiją, - prisimena Ingrida Pūrienė. – Dabar gaminame ir pavyzdinius, ir laisvos formos registrus, pažymas, dokumentų blankus, jie gali būti spausdinami su užsakovo įmonės rekvizitais ar logotipu. Siūlome ir PVM sąskaitas-faktūras, CMR blankus, pinigų gavimo/mokėjimo kvitus, kasos pajamų orderius, sąskaitas ar čekius maitinimo įstaigoms, kelionės lapus, darbo sutartis, darbo saugos žurnalus, žiniaraščius ir daugelį kitų. Iš viso – per pusantro tūkstančio įvairiausių pavadinimų dokumentų blankų, pritaikytų įvairioms ūkio sritims: gamybos, statybos, prekybos, paslaugų įmonėms, švietimo, medicinos, visuomeninio maitinimo sektorių reikmėms. Jei klientas neras tipinės dokumento formos, mes pagaminsime pagal kliento poreikius. Gaminame įprastas ir specialias bylas kontoroms, taip pat notarams bei antstoliams.  Tiekiame ne tik dokumentų blankus, bet ir pagrindinius biuro reikmenis, reikalingus ne tik buhalteriams. Siūlome net mokyklai skirtų raštinės reikmenų asortimentą“.  
Pernai „Buhalteris“ įdiegė naują antspaudų gamybos liniją. Apvalūs, kampiniai, vardiniai, įprastiniai ir reprezentaciniai antspaudai  siūlomi ir naujoms įmonėms, ir jau veikiančioms, keičiančioms rekvizitus. Klientai konsultuojami pasirenkant platų priedų spektrą.         
Prisiderindama prie verslo poreikių įstaiga ėmėsi ir reklamos, verslo dovanų bei įmonės atributų gamybos – tarkim, gali būti išgraviruojami užrašai ant suvenyrų, pažyminčių įmonės profesines pergales, jubiliejus ar kitas šventes. 
„Siekiame teikti kompleksą paslaugų, apimančių visus buhalterinės apskaitos specialistų poreikius, - sako Ingrida Pūrienė. – Esame pajėgūs tai padaryti, nes tuos poreikius labai gerai žinome.“ 

 Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2021 01 22 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite