Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Sveikata straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Įveikime kartu aterosklerozės pinkles…

   2014-12-17

Aterosklerozė – tai lėtinė arterijų sienelių liga, kurios metu arterijose susidaro aterosklerozinės plokštelės. Dažniausiai aterosklerozinės plokštelės randamos kaklo, galvos smegenų, vainikinių (širdies), pakinklio, klubinėse arterijose ir aortoje. Joms didėjant, kraujagyslės tampa mažiau elastingos bei siaurėja jų spindis. Dėl to blogėja organų aprūpinimas krauju, deguonimi ir maisto medžiagomis, sutrinka organų funkcija. Procesas pažeidžia įvairių organizmo kraujagyslių vidinį sluoksnį. Susiaurėjus ar visiškai užakus arterijoms, sumažėja kraujo pritekėjimas į tą organą ar kūno dalį, vystosi būklė, vadinama išemija.Pirmieji aterosklerozės požymių įvertinimai (tokių kaip vidinio kraujagyslių sluoksnio sustorėjimo), leidžia mums nustatyti esamų rizikos veiksnių įtaką aterosklerozinių plokštelių formavimuisi. Svarbiausias prevencijos prieš aterosklerozę tikslas yra koreguojant neigiamus veiksnius - pristabdyti aterosklerozės procesą.Nustačius, kad jau yra pirmiej sklerotiniai pakitimai, žinant individualius rizikos veiksnius (cukrinis diabetas, antsvoris, mažo tankio „blogojo“ cholesterolio didelė koncentracija kraujyje, aukštas kraujospūdis bei rūkymas) ir juos pakoregavę, mes galime sustabdyti aterosklerozės procesą. Kaip teigia privačios Kauno kardiologijos klinikos ‘‘Elite Medicale‘‘ vadovas prof. Donatas Vasiliauskas, - ‘‘būtina veikti sistemingai, šalinti visus rizikos veiksnius kartu, neištraukiant iš konteksto po vieną rizikos veiksnį - mažinant tik cholesterolio kiekį kraujyje, ar reguliuojant tik kraujospūdį ar tik antsvorį. Antraip aterosklerotines plokšteles susidaryti skatinantys rizikos veiksniai „žudikai“, susivieniję į vieną „kumštį“ laukia, kol žmogus pasilenks užsirišti bato raištelių, ima ir netikėtai smogia. Todėl be galo svarbu nedelsiant imtis sisteminės visų žalingų veiksnių korekcijos.‘‘Ištyrę pacientą, gydytojai aterosklerozę nustato, kruopščiai įvertinę kraujagyslių būklę. Tikslesnę pakenkimo vietą ir laipsnį padeda nustatyti įvairūs ultragarsiniai tyrimai, kurių pasirinkimas priklauso nuo aterosklerozės pakenktos vietos (pvz., elektrokardiograma, ultragarsinis kaklo ar galūnių kraujagyslių tyrimas, įvairių sričių angiografija ir t.t.) Taigi, kuo anksčiau ir tiksliau įvertinsime paciento kraujagyslių būklę, tuo didesnė tikimybė laiku pastebėti ir užkirsti kelią aterosklerozei plisti..
1. Dažniausiai aterosklerozinės plokštelės randamos kaklo, galvos smegenų, vainikinių (širdies), pakinklio, klubinėse arterijose ir aortoje.
2. Aterosklerotinių plokštelių susidarymo ankstyvas diagnozavimas modernia echoskopine įranga, leidžia koreguoti pagrindinius rizikos veiksnius ir jų įtaką šios ligos progresavimui.

Donatas Vasiliauskas Prof., habil. dr.
Kardiologijos klinika „Elite Medicale“
Savanorių pr. 235, Kaunas
Registracija tel.:
+370-37 733978
+370-614 81071
www.elitemedicale.lt

 Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2021 01 22 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite