Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Sveikata straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Jūsų šuo – kraujo donoras?

   2019-01-14

Dauguma žmonių, auginančių naminius gyvūnus, patvirtins, kad augintinis tampa tarsi šeimos nariu, o jo liga sukelia daug skausmo pačiam gyvūnui, ir daug liūdesio jo šeimininkui. Šiandien, gyvūnų medicina yra smarkiai pažengusi į priekį, naminiams gyvūnams vis dažniau taikomas kraujo perpylimas, o pasaulyje populiarėja gyvūnų kraujo donorystė.

 

Gyvūnų kraujo donorystė – jūsų šuns ir kitų gyvūnų labui

Žmonės prisiriša prie naminių gyvūnų, o augintinio liga gali tapti iššūkiu tiek gyvūnui, tiek jo šeimininkui. Net geriausiai prižiūrimas šuo gali pasiligoti – dažniausiai, šunys apsinuodija, suserga erkių ar kitų parazitų pernešamomis ligomis arba yra sužalojami per auto įvykį.

Šiandien veterinarijoje taikomos naujos technologijos ir pažangūs gydymo metodai, tačiau vien to nepakanka – taip pat reikalingas geranoriškumas bei pagalba vieni kitiems. Atsitinka taip, kad šunims, atsidūrusiems kritinėje būklėje, daromas kraujo perpylimas, o pasveikimo tikimybes gali sumenkinti paprastas dalykas – kraujo trūkumas. Tam, kad taip nenutiktų nei jūsų augintiniui, nei kitam gyvūnui, yra steigiami gyvūnų kraujo bankai ir skatinama gyvūnų kraujo donorystė.

 Kaip atrodo donorystės procedūra?

Donoru gali tapti bet kuris sveikas šuo, nepriklausomai nuo kilmės - gyvūnas turi būt 1-8 metų amžiaus, vakcinuotas, pageidautina, kad būtų ramaus temperamento.

Donorystės procedūra - paprasta ir neskausminga. Šuniui kaklo srityje pakerpamas kailiukas, kur iš venos imamas kraujas. Medikamentinės nuraminimo priemonės taikomos retais atvejais - ramūs ir/arba dresiruoti šunys per tas 10 minučių tiesiog ramiai „pasėdi“. Visa procedūra, su pasiruošimu, trunka nuo 30 min. iki 1 val. Šunys, kurie dalyvauja donorystės programoje ne pirmą kartą, būna ramūs, nes jau žino, kad po to bus paskatinti skanėstais, žaislais arba užsiėmimais lauke. 

 

 

Kodėl verta dalyvauti gyvūnų kraujo donorystės programoje?

Žmonės, atvedantys savo šunis kraujo donorystei, įvardija daugybę priežasčių - donorystės programos dalyviai apdovanojami atminimo suvenyrais; gauna nuolaidą veterinariniam gydymui; prieš imant kraują, nemokamai patikrinama gyvūno sveikatos būklė, o šeimininkas įsitikina, kad jo augintinis sveikas, ir kt.

Veterinarijos specialistai dalinasi sėkmės istorijomis ir praneša šeimininkams, kai jų šuns kraujas išgelbėja kito šuns gyvybę - dauguma žmonių teigia, jog tai ir yra didžiausias paskatinimas.

LSMU Veterinarijos akademijos Veterinarijos fakulteto L. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinika yra vienintelė Lietuvoje universitetinė veterinarijos klinika. Klinikoje dirba specialistai, kurie šalia intensyvaus praktinio darbo taip pat dėsto studentams, rezidentams bei vykdo mokslinius tyrimus universitete. Klinika siūlo platų veterinarinių paslaugų spektrą. Klinika bei budinti veterinarijos vaistinė veikia 24 valandas per parą visus metus.

 

LSMU Veterinarijos akademijos

Dr. L. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinika

 

Tilžės g. 18, LT-47181 Kaunas

Tel: +370 37 362303

Mob. Tel. +370 620 78353

El. paštas:
gyvunu.klinika@lsmuni.lt

vetvaistine@lsmuni.lt

https://sgk.lsmuni.lt/

 

 



Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2024 03 05 
Kontaktai: tel. +370 670 316 00, faks. +370 670 316 00, Kaunas. El.paštas
©2005-2024. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite