Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Statyba straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Ką reikia žinoti, renkantis kiemo, garažo arba pramoninius vartus?

   2019-03-25

Kiemo ir garažo vartai svarbūs daugeliu aspektu – jie naudojami kasdien ar beveik kasdien, jie yra kiekvienam matoma namų valdos dalis ir – jei kalbama apie garažo vartus – padeda užtikrinti aukštesnį viso pastato energetinį efektyvumą. Kaip išsirinkti tinkamus vartus, kaip automatizuoti senus vartus, ką žinoti apie automatizuotų vartų priežiūrą ir kuo ypatingi pramoniniai vartai? Apie tai pasakoja UAB „Vartų spektras“ vadovas Andrius Rinkevičius.

 

 

 

Įsirenginėjate naują namą? Išsirinkite tinkamus vartus

Pirmas dalykas, į kurį verta atkeipti dėmesį – tai energetinio efektyvumo klausimas. Šiandien visuotinai siekiama, kad pastatas būtų apšildomas minimaliomis sąnaudomis, naujai statomiems pastatams taikomi A klasės energinio naudingumo reikalavimai, o ateityje, šie reikalavimai tik griežtės.

 

Jei garažas ribojasi su gyvenamuoju namu, tinkamai parinkti vartai padeda išvengti šaltuko garaže ir užtikrina aukštesnį viso pastato energetinį efektyvumą. Tokiu atveju, rekomenduojama rinktis pakeliamus vartus bei montuoti juos vidinėje garažo angos pusėje. Dar projektavimo metu būtina įsitikinti, kad garažo viduje palikta vietos vartams pakelti –būna, kad vartus pakelti trukdo virš durų angos pravesti vamzdžiai arba rekuperacinė sistema. Siekiant maksimalaus efekto, garažo duris galima papildomai užsandarinti.

 

Kalbant apie kiemo vartus, daugiausia diskutuojama dėl vartų dizaino. Čia, rekomenduojama atsižvelgti į vartų ornamento tankumą – vieni nori, kad kiemas būtų matomas, kiti pageidauja privatumo.

 

Nauji vartai – senų namų savininkams

Populiarus mitas, jog modernūs kiemo ar garažo vartai skirti tik naujiems namams. Ką daryti, jei jūs ar jūsų tėvai gyvena sename, prieš daug metų statytame name, o norint įvažiuoti į kiemą arba garažą, reikia išlipti iš mašinos ir pačiam atidaryti bei uždaryti vartus?

 

Kiemo vartai, tiek atveriami, tiek nustumiami, gali būti nesunkiai automatizuojami. Tais atvejais, jei pažeista vartų konstrukcija, vartams reikalingas kapitalinis remontas, siūloma netaupyti ir investuoti į vartų keitimą. Vartus bus galima atidaryti pulteliu ar mobiliuoju telefonu, o jums – ar jūsų tėvams – nereikės kaskart per šaltį ar lietų lipti iš mašinos atidaryti, o paskui grįžti ir uždaryti vartus.

 

Kas daroma su senais garažo vartais? Mechaniškai pakeliamus vartus taip pat galima automatizuoti. Jei garaže įrengti seni atveriami vartai, rekomenduojama juos keisti naujais. Vartus galima keisti bet kuriuo metų laiku, net žiemą – pakeliami vartai montuojami vidinėje angos pusėje, ir tik tada išmontuojami senieji vartai – garažas nespėja net atvėsti. Privalumų yra tikrai daug – vartų nereikės pačiam atkėlinėti ir užkėlinėti, garaže bus šilčiau, atveriamus vartus pakeitus pakeliamaisiais, sutaupysite vietos kieme, o ką jau kalbėti apie estetinį garažo vaizdą.

 

 

 

 

Garažas ir estetika? Galima, būtina ir privaloma!

Jau seniai baigėsi tie laikai, kai garažas buvo skirtas vien tik automobilio apsaugai (nuo lietaus, šalčio ar nuo vagių) bei retai naudojamų daiktų sandėliavimai – sunkiomis spynomis užvertas aprūdijusias skardines duris, tepaluotus skudurus ir suverstus sendaikčius galite išvysti nebent senuose filmuose. Šiandien vartotojams rūpi, kad garažas – visų pirma, garažo vartai – atrodytų estetiškai.

 

Garažo vartai parenkami priklausomai nuo pastato stiliaus ir jo aplinkos. Senovinio ar klasikinio stiliaus namams, kurių apdailoje yra medžio elementų, rinkitės vartus su auksinį ąžuolą imituojančia danga. Lygių segmentų, plačių juostų, medžio rašto ar tinko faktūros vartai atrodo subtiliai ir santūriai, todėl tinka bet kurio stiliaus namui. Nerūdijančio plieno langeliai ne tik pagyvina vartų dizainą, bet ir leidžia į garažą patekti dienos šviesai.

 

Planuojate įrengti naujus vartus sename name, tačiau nerimaujate, jog nauji vartai sudarys estetinį kontrastą, o pats pastatas atrodys apšiuręs ir nepatrauklus? Rekomenduojame „Retro“ stiliaus vartus – jie yra dekoruoti medžio rašto lentelėmis bei senovinio stiliaus metaliniais vyriais ir neišsiskiria iš bendro architektūrinio konteksto.

 

Ką daryti, kad vartai negestų ir tarnautų galimai ilgiau?

Automatizuoti vartai daro gyvenimą patogesnį, tačiau jiems reikalinga atitinkama priežiūra. Dauguma žmonių tiesiog naudojasi automatizuotais vartais tol, kol šie sugenda. Kaip užbėgti vartų gedimams už akių?

 

Automatizuotais vartais prekiaujančios įmonės siūlo vartų serviso paslaugas – atvykę meistrai sutepa visas judančias dalis, suveržia ar pakeičia spyruokles ir užtikrina tolesnį sklandų vartų veikimą. Tokia profilaktika atliekama kas 2 -3 metai, o jei užsimiršote – apie profilaktikos būtinybę primena padidėjęs triukšmo lygis – pirmas signalas, kad vartams reikia priežiūros. Vartų serviso paslauga mokama, bet nebrangi – ji padeda išvengti didesnių gedimų ir brangesnio remonto ateityje.

 

 

Pramoniniai vartai – išoriniai ir vidiniai

Pramoniniai vartai skirti sandėliams, gamybinėms patalpoms, angarams, ūkiniams pastatams. Nuo buitinių vartų jie skiriasi pirmiausia savo dydžiu. Andriaus Rinkevičiaus teigimu, didžiausi jų įmonės montuoti vartai buvo 10 m aukščio, tačiau tai yra ne riba.

 

 

 

Dažnai, pramonės objektuose montuojami vidiniai vartai – vartai toje pačioje patalpoje arba tarp dviejų vidinių patalpų. Taip daroma siekiant atsiriboti nuo triukšmo arba siekiant išsaugoti šilumą vienoje patalpos dalyje, kai antroji yra atidaryta ar vėdinama. Vidiniams atskyrimams dažnai montuojami greitaeigiai vartai iš elastingos PVC užuolaidos – jie plonesni, lengvai darinėjami ir ypač tinka ten, kur vartus tenka dažnai atkėlinėti. 

 

UAB „Vartų spektras“ gamina ir montuoja kiemo bei garažo vartus individualiuose namuose ir pramonės objektuose, taip pat – gamina ir montuoja kelio užtvarus automobilių stovėjimo vietose. Įmonė bendradarbiauja su žinomais vartų automatikos gamintojais, tokiais kaip Came, Sommer, V2 elektronica, Litfmaster ir Ditec. Įmonė įsikūrusi Kaune, tačiau dirbama visoje Lietuvos teritorijoje.

 

 

 

UAB „VARTŲ SPEKTRAS“

Jonavos g. 43, Kaunas

Tel. nr. +370 617 10984

El. p. info@vartuspektras.lt

www.vartuspektras.lt

 

 Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2021 01 22 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite