Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Statyba straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Ką turite žinoti apie trinkeles?

   2020-03-25

Trinkelių danga turi daug privalumų: ji patvari, ekonomiška ir draugiška aplinkai. Apie tai, ką daryti, kad tvirtas grindinys džiugintų ilgai, žurnalo skaitytojus konsultuoja savo srities profesionalas, MB „Torestas“ direktorius Tomas Babinskas. 

 

 

Tipinės žmonių klaidos

„Esu matęs daug atvejų, kai žmonės trinkeles sudeda tiesiai ant smėlio arba žvyro, nenaudodami skaldos, – šypsosi T. Babinskas ir priduria: – Nedarykite taip, nes jos tikrai nesilaikys ir dangą teks kloti iš naujo.“ Viena dažniausių klaidų klojant trinkeles – supiltas per plonas smėlio arba skaldos sluoksnis, kuris vėliau lemia grindinio deformacijas. Žiemą patartina trinkelių nebarstyti druska, nes nuo jos korėja paviršius. Kad nebūtų slidu, geriau berti smėlį ar rinktis ledo tirpiklį. T. Babinskas pastebi, jog įrenginėdami laiptus ar pakylas žmonės klysta rinkdamiesi trinkelių klijus. Ir akcentuoja, kad jos laikosi tik su specialiais K4 elastiniais plytelių klijais, tad eksperimentuoti neverta.

 

Kaip gerai paruošti pagrindą?

Kokybiškai paruoštas pagrindas – trinkelių dangos ilgaamžiškumo garantas. T. Babinskas pataria, kaip tai padaryti teisingai.

 

 

·                          Pirmiausia su ekskavatoriumi iškasama sankasa. Kad iš rekonstruojamo sklypo vanduo nebėgtų į namo pusę, o būtų nuvestas į gatvę ar lietaus surinkimo latakus, reikia pamatuoti aukščius, sulyginti juos su įėjimu į pastatą, kaimyniniu sklypu ir kt.

·                          Kadangi ekskavatorius išpurena gruntą, sankasos pagrindą reikia sutankinti, arba kitaip, suslėgti, su penkių šimtų kilogramų vibroplokšte. To nepadarius, rudenį gruntas sumirks ir į atsiradusius mikroplyšius subyrėjus smėliui atsiras įdubimai.

·                          Tuomet su dinaminiu štampu tikrinama, ar paviršius tinkamas dangai įrenginėti. Sankasos stipris turi atitikti 45 megapaskalius. Esant silpnam, pelkėtam gruntui, jo stiprinimui dedami geotinklai.

·                          Pilami trys sluoksniai: smėlio, skaldos ir dolomitinių atsijų. Kiekvieną jų būtina sutankinti su penkių šimtų kilogramų vibroplokšte ir patikrinti su dinaminiu štampu. Pirmiausia pilamas smėlis. Jis apsaugo dangą nuo šalčio poveikio. Kad žiemą trinkelės „neišsivaikščiotų“, reikėtų pilti mažiausiai 30 cm smėlio sluoksnį, o jei danga važinės sunkiasvorės mašinos – tuomet 40 cm. Tada dėl tvirtumo dedama 15 – 20 cm. skaldos sluoksnis. Patartina skaldą sulyginti iki 1 cm paklaidos. Ant viršaus pilamos dolomitinės atsijos – smulkiai skaldytas akmuo, kuris sulygina paviršių. Šis sluoksnis neturėtų viršyti 4 cm, nes kitaip pagrindas bus silpnas. 

 

 

Dabar jau galima kloti trinkeles. Didelės trinkelės nuo svorio turi tendenciją skilti, tad klojant dangą, kuria važiuos automobiliai, patartina rinktis mažesnes. Plyteles būtina sulyginti, kad siūlė būtų tiesi ir sutankinti su šimto kilogramų vibroplokšte. Svarbu gerai užpildyti plytelių tarpus granitinėmis atsijomis – tai lemia grindinio ilgaamžiškumą.

 

Įdomiausias iššūkis

UAB „Torestas“ trinkelėmis papuošė ne vieną kasdien matomą viešųjų erdvių objektą. Įdomiausiu profesiniu iššūkiu įmonės vadovas įvardina Aleksoto apžvalgos aikštelės projektą Kaune. Šios aikštelės grindinys išklotas rankomis, kiekvieną akmenį dėliojant kaip mozaiką. „Visi akmens kubeliai buvo skirtingi, tad pirmiausia juos pagal dydį ir formą reikėjo surūšiuoti į krūveles, – prisimena T. Babinskas, – po vieną dėjome į grindinį ir žiūrėjome – tinka jis toje vietoje ar ne. Jei akmuo negražiai atrodė – išimdavom jį ir ieškodavom tinkamesnės formos. Taip ir žaidėm.“ Anot T. Babinsko, kiekvienas projektas reikalauja individualių sprendimų ir daug kūrybos.

 

 

 

UAB „TORESTAS“

info@torestas.lt

+370 691 87301

www.gerbuviocentras.lt

 



Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2024 04 19 
Kontaktai: tel. +370 670 316 00, faks. +370 670 316 00, Kaunas. El.paštas
©2005-2024. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite