Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Statyba straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Kad betoninės grindys būtų tvirtos ir ilgaamžės

   2020-03-19

Pastaruoju metu betoninės grindys itin išpopuliarėjo. Betonuotos grindys gali būti naudojamos ne tik gyvenamiesiems pastatams, bet ir pramoninėms patalpoms, ofisams, prekybos centrams. Betono grindys yra puikus pagrindas klijuojant plyteles, klojant parketą, laminuotas grindis ir kt. Jos yra ilgaamžės ir atsparios bet kokiam mechaniniam poveikiui, nusidėvėjimui, karščiui, šalčiui, jas galima dengti tiek lauke, tiek viduje, be to, betoninės grindys nedulka. 

 

 

Technologiniai betonavimo darbo etapai

Pagrindiniai grindų betonavimo technologiniai darbo etapai yra: pagrindo paruošimas, izoliacinių konstrukcinių siūlių įrengimas aplink atramas, kolonas ir pan., armavimo darbai, betono mišinio liejimas ir pirminis tankinimas, antrinis betono mišinio tankinimas, užtrynimas, geležinimas, kietinimas, susitraukimo-kontrolinių (deformacinių) siūlių įpjovimas ir užtaisymas, betono kietinimas ir šlifavimas.

 

Betono priedai, padidinantys grindų tvirtumą ir atsparumą

Kadangi betoninėms grindims dažniausiais gresia didelės apkrovos, jos turi būti itin atsparios mechaniniam nusidėvėjimu ir aplinkos poveikiui, pakankamai stiprios ir tankios, gerai sukibusios su armatūra. Vienas iš svarbių parametrų, lemiančių betoninių grindų patvarumą, yra betono masės slankumas, nustatomas pagal cemento bei vandens santykį bei specialių priedų buvimą. Vanduo, cementas ir smulkus užpildas – tai svarbiausi betoną sudarantys komponentai. Betono savybės priklauso nuo šių medžiagų charakteristikų ir proporcijų – kuo mažiau mišinyje vandens, tuo kokybiškesnis betonas.

 

Įtrūkimų atsiradimui betone kelią užkerta polimerinio, stiklo pluošto ar metalinio pluošto naudojimas. Betono gamykloje kartu su pluoštu dedami betono sėdimą mažinantys priedai - plastifikatoriai. Kita plastifikatorių dalis į betoną beriama aikštelėje, nes jų veikimo laikas - 30-50 minučių. Plastifikatoriai parenkami priklausomai nuo techninių poreikių ir darbo aplinkos temperatūros. Visi plastifikatoriai turi tam tikrą funkciją: vieni greitina betono kietėjimą, kiti didina plastiškumą, treti leidžia betonuoti grindis esant minusinei temperatūrai. Betono sudėtis ir liejimo technologija gali turėti įtakos jo tvirtumui, atsparumui dėvėjimuisi, tankumui, atsparumui šalčiui, sėdimui ir vandens, cheminių medžiagų bei teršalų įsigėrimui į grindis. Siekiant užkirsti kelią dulkių susidarymui ant betono grindų, galima naudoti betoną tankinančias mineralines medžiagas. Jos pilamos ant išlyginto, šviežiai supilto betono. Kartu tai yra ir betono priežiūros priemonė, kuri pagerina jo džiūvimą. Šios medžiagos chemiškai sujungia dulkes sukeliančias betono dalelytes, todėl grindų paviršius tampa tankesnis ir tvirtesnis, jį bus lengviau valyti.

 

Jeigu betoninės grindys turi būti įrengtos objekte, kuriame planuojamos didelės grindų apkrovos, naudojami betono kietikliai, kurie suteikia tvirtumo viršutiniam betoninių grindų sluoksniui. Šis būdas taip pat padeda apsaugoti viršutinį betono sluoksnį nuo dulkėjimo, kuris atsiranda jam dėvintis. Betoninių grindų su sustiprintu viršutiniu sluoksniu liejimo technologija ganėtinai paprasta: ant šviežiai išlieto ir išlyginto betono viršutinio sluoksnio beriamas specialus sausas mišinys, kuris padidina betono technines charakteristikas: atsparumą gniuždymui, smūgiams, dėvėjimuisi, užtikrina, kad susidarys mažiau dulkių, pagerina bendrą grindų vaizdą. Betono paviršiaus atsparumas priklauso nuo kietiklio kiekio, išbarstomo m2. Betono atsparumą dėvėjimuisi galima pagerinti naudojant skystus betono standiklius arba impregnantus, kurie įsigeria į betono struktūrą ir, chemiškai reaguodami su betonu, jį sutvirtina. Be to, betono paviršius tampa lygesnis, atsparesnis įvairių teršalų įsigėrimui ir aplinkos veiksniams.

 

Betoninių grindų kokybei labai svarbi patikima technika

Ar betone neatsiras įtrūkių, ar grindys bus lygios ir tvirtos, priklauso nuo technologinių betonavimo detalių ir betonuotojų turimos technikos. Be profesionalių betonmaišių, siurblių, klotuvų, betono tankinimo įrangos, šlifavimo mašinų, glaistyklių kokybiškai išbetonuoti neįmanoma. Jei norite po kojomis turėti itin tvirtą pagrindą, vertėtų kreiptis į profesionalus, turinčius žinias, patirtį ir nepriekaištingai veikiančią, naują betonavimo įrangą. Betonuojant be pertraukų grindų kokybė visada bus geresnė nei dirbant su pertraukomis, be to, sutaupomas darbams atlikti skirtas laikas.

 

 

MB „Betonitas“, kurio kolektyvą sudaro savo sritį išmanantys profesionalai, dirba tik su naujausia įranga, todėl garantuojamas nenutrūkstamas, greitas ir kokybiškas darbų atlikimas. Užbaigę darbus, įmonės darbuotojai nepalieka jokių atliekų, aplinką palieka sutvarkytą ir švarią. Įmonė klientus mielai konsultuoja, esant poreikiui, vyksta ir į atokiau nuo Kauno apskrities esančius objektus, savo atliktiems darbams suteikia garantiją.

 

 

 

MB „BETONITAS“

Europos pr. 34-47, LT-46370 Kaunas

+370 608 89047

www.facebook.com/MBbetonitas/

 Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2021 01 22 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite