Drėkstančios sienos, pro pamatus besiskverbiantis vanduo, pelijantys rūsiai – tokios ir panašios bėdos, deja, gana dažnos. Seni pastatai retai pasižymi puikia hidroizoliacija, o bėgantys metai jos kokybės irgi nepagerina. Apie tai, kad gyvenam perteklinės drėgmės zonoje, ne visada pagalvoja ir naujų pastatų statytojai. Sutvarkyti senas problemas ir patikimai apsaugoti naujai statomus statinius nuo nepageidaujamos drėgmės padės šiuolaikinės hidroizoliacinės medžiagos.
Šiuo metu efektyviausias būdas hidroizoliuoti betoną – skvarbioji kristalinė hidroizoliacija. Gana paprasta darbų technologija, nedidelės medžiagų sąnaudos ir unikalus „Penetron“ medžiagų efektyvumas užtikrina betono hidroizoliaciją visam laikui.
Itin dažna problema – kaip sutvarkyti senų pastatų hidroizoliaciją. Norint sustabdyti kapiliarinį vandens prasiskverbimą per betoną bei sustiprinti pačią betono struktūrą ir padidinti jo atsparumą šalčiui, agresyvioms cheminėms aplinkoms, naudojama „Penetron“ medžiaga. Hidroizoliacija veikia keisdama betono struktūrą ir nesudaro papildomo paviršiaus, ji nebijo mechaninių pažeidimų ir nepraranda eksploatacinių savybių, yra veiksminga tol, kol yra pats betonas.
Hidroizoliuoti ir suremontuoti betono įtrūkimus, sujungimo vietas, siūles tarp betoninių pamatų blokų, perdangų plokščių ir kitas sandūras, naudojama „Penecrete“ medžiaga. Medžiaga gerai sukimba su betono, akmens ar plytų konstrukcijomis, nesuslūgsta, pasižymi dideliu nelaidumu vandeniui ir atsparumu šalčiui.
Esant slėginiams vandens pratekėjimams, kai kitos medžiagos išplaunamos, dar nepradėjusios veikti, naudojama „Peneplug“.  Medžiaga sukietėja per 40 sekundžių, gerai sukimba su betonu ir likviduoja vandens pratekėjimus. „Peneplug“ pasižymi dideliu nelaidumu vandeniui ir atsparumu šalčiui.
Be abejo, visada kur kas efektyviau ne taisyti senas klaidas, bet jų išvengti, panaudojant tinkamas hidroizoliacines medžiagas statybos metu. Norint hidroizoliuoti betoną ar jo gaminius, cemento ir smėlio mišinius, cementinius tinkus, paprasčiausias ir ekonomiškiausias būdas – gamybos metu į juos įmaišyti priedą „Penetron Admix“. Šis priedas hidroizoliuoja betoną per visą jo tūrį, padidina betono stiprumą gniuždant, atsparumą šalčiui ir agresyvioms aplinkoms.
Tai ypač supaprastina betono hidroizoliacijos darbus, viskas, ko reikia, tai įdėti priedą į betoną ir gerai permaišyti mišinį. Sukietėjęs betonas yra hidroizoliuotas ir pasižymi dideliu atsparumu aplinkos poveikiui, betono struktūra turi „savigydos savybių“, todėl hidroizoliacija išlieka efektyvi net atsiradus nenumatytam hidrostatiniam slėgiui ar mechaninei apkrovai.
Dažnai „Penetron“ sistemos medžiagos naudojamos kompleksiškai, taip užtikrinant garantuotus spendimus.
Pagrindiniai ,,Penetron“ hidroizoliacijos privalumai: ji nesusidėvi, nepraranda eksploatacinių savybių, nebijo mechaninių pažeidimų ir agresyvių cheminių aplinkų. Betono struktūra ne tik tampa nelaidi vandeniui, bet ir papildomai sustiprinama, padidinamas atsparumas šalčiui ir išsaugomas laidumas garams. Maža medžiagų išeiga ir paprasta darbų technologija ženkliai sumažina darbų ir laiko sąnaudas. Nereikia atkasinėti pamatų ar šalinti apdailos, nes darbai atliekami iš bet kurios konstrukcijos pusės. „Penetron“ naudojama visiems betono gaminiams ar konstrukcijoms, cementinio pagrindo mišiniams, tinka geriamo vandens rezervuarams.

1. Jau esamų pastatų hidroizoliacijai naudojama „Penetron“ medžiaga, padedanti sustabdyti kapiliarinį vandens prasiskverbimą per betoną bei sustiprinti pačią betono struktūrą ir padidinti jo atsparumą šalčiui, agresyvioms cheminėms aplinkoms.
2. Esant slėginiams vandens pratekėjimams, naudojama „Peneplug“. 
3. Statant naujus statinius į betoną ar jo gaminius, cemento ir smėlio mišinius, cementinius tinkus hidroizoliacijai rekomenduojama įmaišyti      priedą „Penetron Admix“.

Daiva Dzikienė
UAB ,,Dasfa ir ko’’ direktorė
+370 5 2031515,
www.dasfa.lt

 
 Nuoroda: http://www.jumsinfo.lt/lt/straipsniai/kaip_apsaugoti_betona_nuo_dregmes/
©2005-2024. JUMSINFO. Visos teisės saugomos.