Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Statyba straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Kaip apsisaugoti nuo saulės, vabzdžių ir vagių?

   2019-04-09

 

Kai įrenginėjame namus, dažniausiai keliame reikalavimus, kad viskas juose būtų gražu, patogu, nebrangu. Tačiau apie apsaugą juose retai pamąstome. Interjero, langų aksesuarų, baldų gamintojai, kurdami produktą, siekia juo žmogui suteikti kuo daugiau apsaugos. Štai keletas patarimų, dar prieš namų ar biuro įrengimą padėsiančių užbėgti už akių“ įvairiems nepatogumams ir suteiksiančių daugiau ramybės akimirkų. Nesvarbu, kas tai bebūtų – saulės spinduliai, uodai ar vagys!

 

 

Apsauga nuo nepageidaujamų žvilgsnių

Pradžiai – šiek tiek žaliuzių atsiradimo istorijos. Prancūziškas terminas „jalousie“ senovėje reiškė visai ne apsaugą nuo saulės spindulių. Antroji šio žodžio reikšmė – pavydas. Dviprasmybės paslaptį papildo ir italai, kurie pavydą nusako itališku žodžiu „gelosia“. Šį sutapimą paaiškina viduramžių legenda, kuri užsimena, kad žaliuzes išrado pernelyg pavydūs vyrai. Jie negalėjo susigyventi su mintimi, kad pro langą gražuoles jų žmonas matys svetimų vyrų akys. Paprastas išradimas panaikino šią problemą. Prietaisas, sudarytas iš skersinių juostelių, esančių viena šalia kitos ir reguliuojamų tam tikru kampu, praleidžia šviesos srautą, tačiau neleidžia matyti, kas vyksta patalpos viduje. Visiškai nesudėtinga reguliuoti žaliuzių juostelių pasvirimo kampą, pakelti ar nuleisti ir užfiksuoti norimam aukštyje. Taigi horizontalios ar vertikalios žaliuzės iki šių dienų saugo kambarį ne tik nuo saulės, bet ir smalsių akių. Tereikia apsispręsti, kokios žaliuzės geriausiai derėtų prie interjero: plastikinės, medinės, iš aliuminio ar spalvoto audinio.

 


 

Apsauga nuo saulės spindulių

Viena iš užtikrintų apsaugų nuo tiesioginių saulės spindulių yra roletai, kurie gali būti montuojami patalpos viduje arba iš lauko, fasadinės pastato pusės. Jų atliekama funkcija priklauso nuo pasirinkto audinio, kurių kataloge rasite net ir visiškai nepraleidžiančių šviesos srauto. Kuo tankiau austas roleto audinys, tuo labiau jis atspindės saulę, taigi tuo mažiau šviesos ir kaitros jis praleis. Gamintojai tvirtina, kad roletai iš peršviečiamo audinio sulaiko net iki 88 % saulės spindulių. Ypatingai vargsta pietų ar netolimose pusėse stikliniuose pastatuose (ypač su dideliais langais) įrengtose patalpose dirbantys, besimokantys asmenys, nes saulė jas prikaitina tarsi šiltnamį. Tokioje erdvėje žmonės būna nuolat prisimerkę, sukaitę, sunkiai susikaupia, o dėl to nukenčia jų darbingumas. Tokio tipo roletai taip pat bus naudingi ir nepraleis iš lauko sklindančios šviesos, kai aplinkybės priverčia miegoti dieną. Be to, jie neuždengs gamtos vaizdų pro langą.  Roletai gali būti valdomi rankiniu, elektriniu būdu ar išmaniąja programėle.

 

Apsauga nuo vagių

Apsauginės žaliuzės saugo gyvenamųjų namų langus ar duris, vitrinas, garažo vartus nuo vagių įsibrovimo. Be to, jos gali padėti sutaupyti iki 40% šilumos energetinių nuostolių, neleidžia į vidų prasiskverbti triukšmui bei šalčiui, saugo nuo dulkių, stipraus lietaus, vėjo, pūgos. Kadangi tokios žaliuzės saugo nuo saulės kaitros, tad patalpa ilgiau išlieka vėsi, neprireikia kondicionierių. Apsauginių žaliuzių sistema gali būti integruojama sienoje, prie lango rėmo, nišoje ar ant jos. Kiekvienu atveju šis įrenginys yra derinamas prie pastato išorės apdailos, kad nedarkytų jo išvaizdos. Apsauginės žaliuzės gaminamos iš aliuminio ar plieno. Alternatyva joms – susukamos grotos, kurios nuo apsauginių žaliuzių skiriasi tvirta konstrukcija, ventiliacija ir šviesos pralaidumu. Ir vienos, ir kitos gali būti valdomos rankiniu būdu, jungtuku, nuotoliniu valdymo pultu ar išmaniąja programėle.  

Kad apsauga nuo įsibrovėlių būtų dar stipresnė, patariama įsirengti plastikinių langų užraktus ir ribotuvus (su spynele ar be jos). Patvirtinta, kad toks lango atvėrimo ribotuvas atlaiko net 500kg jėgą. Šių įrenginių pagalba langai taip pat bus saugomi nuo mažų vaikų savavališko atvėrimo. 

 

Apsauga nuo vabzdžių

Savo gyvenamąją erdvę ar biuro patalpas itin lengva apsaugoti ir nuo nepageidaujamų skrajojančių vabzdžių (musių ir muselių, širšių, uodų ir kt.). Pageidaujantiems ramybės nuo jų įkyraus zyzimo galima sumontuoti apsaugas ant langų, stoglangių, balkono ar terasos durų: tinklelį - roletą (vertikalų, horizontalų ar šoninį), tinklelį - rėmelį, varstomas duris - tinklelį ar plisuotą tinklelį. Šios priemonės, nors ir yra ypač tankios, praleidžia dienos šviesą, neužtamsina patalpos, leidžia laisvai cirkuliuoti orui. Papildomai įmontuotas šepetėlis saugo net menkiausius plyšelius. Tinklelis nuo vabzdžių gali būti sumontuojamas ir su apsauginėmis žaliuzėmis Mosquito. Be to, specialūs tinkleliai saugo nuo ore tvyrančių alergenų: žiedadulkių, pūkų patekimo į patalpą, o į tai turėtų atkreipti dėmesį alergijos, šienligės išvarginti žmonės.

 

 

UAB „SOLITEKA

Lygybės g. 21-86, Kaunas

Tel. 8 612 88885

El. p. info@soliteka.lt

www.soliteka.lt

 Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2021 01 22 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite