Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Statyba straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Kaip išvengti klaidų, įrengiant gręžtinius pamatus?

   2020-03-19

Lietuvių patarlė moko: „Pirmiau pamatą pataisyk, tada namą statyk“. Ir ne veltui, nes ne tinkamai įrengus pamatus, vėliau klaidos „išlįs“ statant pastatą. Lietuvoje vieni iš populiariausių individualių namų statyboje yra gręžtiniai pamatai. Jie tinka pastatams, kuriuose nereikalingas rūsys ar požeminis garažas. Apie šių pamatų įrengimą pasakos Deividas Bauras, „Pamatai visiems“ įkūrėjas bei vadovas.
 

 

 

Trūkiai atsiranda, kai nesilaikoma projekto sprendimų

Pradžioje reikalingi geologiniai tyrimai, kurių metu nustatoma grunto sudėtis bei savybės. Atsižvelgdami į tyrimų rezultatus, drėgmės lygį dirvožemyje, pamatams teksiančias apkrovas, inžinieriai parengia projektą. Statybininkai privalo giežtai jo laikytis. Pamatų trūkiai atsiranda, kada padaromos klaidos projekte arba netiksliai vykdomi jame nurodyti techniniai sprendimai.

 

Pastatas nevienodai nusės, jei poliai bus per mažai įleisti

D. Bauro nuomone, gręžtinius pamatus galima įrengti beveik visame Lietuvos dirvožemyje. Svarbu darbų pradžioje pašalinti velėną. Jei dirvožemis minkštas, polius reikia leisti tiek, kad pasiektų kietą žemės sluoksnį. Viena iš pagrindinių klaidų, kada taupumo sumetimais per mažai išgręžiama ir poliai nesiekia tvirto žemės pagrindo. Dėl to, vėliau, pamatai ir pastatas gali nevienodai nusėsti, atsirasti tarpų, plyšių sienose. 

 

 

Ant nelygių pamatų ir siena bus nelygi

D. Bauras sako, jog svarbu darbus atlikti su kokybiška technika, kurią jis pats nuomojasi. Poliai turi būti išgręžti tiesiai, o tam reikalingas patirtį turintis traktoriaus vairuotojas. Reikia laikytis visų projekte numatytų išmatavimų. Dar viena klaida, kuri išryškėja statant sienas – tai nelygūs, kreivi pamatai. Darbų pradžioje reikia išsimatuoti, pasižymėti polių vietas. Tiksliai laikantis šių išmatavimų, pamatai bus lygūs.

 

Svarbu tinkamai prižiūrėti betoną, palaukti, kol jis sukietės

Turėtų būti naudojamos projekte numatytos statybinės medžiagos, tinkamos markės betonas. Jį užpylus, būtina suvibruoti. Šio proceso metu išeina susikaupęs oras. Išbetonavus, reikia palaukti, kol pamatas sutvirtės, tai gali užtrukti nuo 2 savaičių iki mėnesio. Jeigu pastatas statomas per anksti, dar nesukietėjus pamatui, jo sienos gali įtrūkti.

 

Pirmosiomis dienomis vasarą, ką tik užpiltą betoną gali reikėti laistyti, vėsinti, o žiemą šildyti. Taip išvengiama paviršinių įtrūkimų. Žiemos metu betonas naudojamas su priedais nuo šalčio.

 

 

Kad gręžtiniai pamatai būtų įrengti lygiai, išvengta pastato nusėdimo, įtrūkimų bei plyšių, verta juos patikėti atsakingiems, patirtį turintiems meistrams. „Pamatai visiem“ vadovas D. Bauras turi 7 veiklos metų patirtį. Tarp daugybės projektų, įsimintiniausias buvo pačiame Kauno mieste, Studentų gatvėje esančio didžiulio pastato pamatų įrengimas.

 

 

 

DEIVIDAS BAURAS, „PAMATAI VISIEM“

Tel. +370 641 05248

El. p. pamataivisiem@gmail.com

https://www.facebook.com/pg/Pamatai-visiem-945410675554926/about/?ref=page_internalĮ pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2021 01 22 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite