Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Sveikata straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Kaip išvengti šilumos tiltelių ir juos lydinčių problemų

   2024-06-04

Šilumos tiltelius galima aptikti visuose pastatuose. Deja, pavėlavus juos pašalinti, teks graužtis dėl išaugusių sąskaitų ir padidėjusios drėgmės bei jį lydinčio sveikatai pavojingo pelėsio bei grybelių. Kas gi yra tie šilumos tilteliai ir į kokius aspektus būtina atsižvelgti rengiant pastato projektą?

 

Šilumos tilteliai gali padidinti šilumos nuostolius, sukelia kondensaciją, pelėsių ir grybelių susidarymą bei prisideda prie sienų įtrūkimų.

Pastate ties angokraščiais ir ties lango bei sienos sandūra susidaro šilumos tilteliai. Šilumos tiltelis – tai pastato plotas, kurio šilumos izoliacijos savybės yra mažesnės nei šalia esančios medžiagos, turinčios didesnę šiluminę varžą. Paprasčiau tariant, šilumos tilteliai – tai vietos namo konstrukcijoje, per kurias į patalpą prasiskverbia vėsus oras iš aplinkos, o šiluma, atvirkščiai, išeina į lauką. Todėl šilumos tilteliai gali padidinti šilumos nuostolius iki 50 proc., sukelia kondensaciją, pelėsių ir grybelių susidarymą bei prisideda prie sienų įtrūkimų. Šiluma turi savybę plėstis, todėl ji ir šildo sienas, o kai pasiekia tą vietą, kur susitinka su šalčiu, persiduoda į šaltį ir sudaro rasos tašką. Toje vietoje, dėl temperatūrų skirtumų, kaupiasi drėgmė, kuri vėliau, patekus šalčiui, plėšo net tvirčiausias medžiagas, kurios ilgainiui pradeda luptis, trupėti ir praranda tvirtumą. Dažniausiai tokie šilumos tilteliai atsiranda dėl netinkamo konstruktyvo apskaičiavimo ir netinkamų medžiagų naudojimo. To galima išvengti langus montuojant į pastato šiltinamąjį sluoksnį, dėl kurio lango vidinės dalies ir angokraščių temperatūra tampa aukštesnė ir sumažinama angokraščių peršalimo rizika. Statybinės fizikos specialistai yra apskaičiavę, kad šilumos nuostoliai per langus gali būti net penkis kartus mažesni, kai langai montuojami į apšiltinamąjį sluoksnį.

Visos langui tenkančios apkrovos tenka tvirtinimo-sandarinimo sistemai.

Didėjant išlaidoms už šildymą ir augant energijos taupymo reikalavimams pastatų šiltinamasis sluoksnis tampa vis storesnis. Keičiama lango montavimo vieta angose. Lango iškėlimas iš mūro angos į šiltinamąjį sluoksnį tapo būtinybe. Visos langui tenkančios apkrovos, tame tarpe ir paties lango svoris, tenka tvirtinimo-sandarinimo sistemai, todėl reikalingas ypatingai patikimas tvirtinimas ir sandarinimas.

Sukietintų poliuretano putų plokštės yra plačiai naudojamos statybų sektoriuje statybiniams mazgams, kuriuose gali atsirasti šilumos tiltelių problema ar pakeičiant kitas izoliacines medžiagas, kurios nėra pakankamai tvirtos, kad galėtų atlaikyti dideles apkrovas.

Langų termoprofilių pasirinkimas turi didelę įtaką langų izoliacijai, tvirtumui ir atsparumui atmosferos sąlygoms. Profilių sistemų gamybai naudojamos įvairios medžiagos, tačiau ne visos jos atitinka aukštus reikalavimus. Gana dažnai architektai ar langų gamintojai (montuotojai) savo klientams primygtinai siūlo ne pačias geriausias langų profilių sistemas, o pasinaudoję tokiomis rekomendacijomis klientai netrukus susiduria su aibe problemų. Pavyzdžiui, populiarūs EPS (kieto polistirolo juodi, pilki) termoprofiliai neatitinka šiandienos reikalavimų dėl medžiagos matmenų stabilumo trūkumo. Ši medžiaga labai ,,juda“ ir susitraukus medžiagai, atsiranda tarpai tarp jungčių, arba šiai medžiagai besiplečiant, termoprofiliai išlinksta ir užspaudžia, bei deformuoja net pačius langus taip pat dingsta pati svarbiausia pastato savybė – sandarumas. Tam, kad nesumažėtų pastato sandarumas, bandoma papildomai spec. sandarinimo juostomis apklijuoti šių medžiagų sujungimus, kas iškelia kainą, taip pat dingsta  pasitikėjimas tokiomis langų montavimo ir sandarinimo sistemomis, kurias pačias dar reikia papildomai sandarinti. Todėl prieš renkantis profilių sistemas geriausiai būtų pasikonsultuoti su specialistais.

Termoprofilių sistemos, kurių nereikia papildomai sandarinti pagamintos iš sukietintų poliuretano putų  konstrukcinės plokštės „Warmotech“ pasižymi puikiomis medžiagos stabilumo savybėmis, šiluminėmis savybėmis, be to jos kelis kartus stipresnės už EPS (kieto polistirolo juodi, pilki) termoprofilių sistemas. ,,Warmotech“  termoprofiliai lengvai tvirtinami įprastiniais tvirtinimo būdais, t. y. naudojant varžtus ar klijuojant klijais, ir geba atlaikyti dideles svorio ir vėjo apkrovas, be to nepalaiko degimo.  Gaminiai iš „Warmotech“ medžiagos šiuo metu plačiausiai naudojami langų bei durų montavimui šiltinimo sluoksnyje.

 

 

Termoprofiliai.lt siūlo visiškai sukomplektuotą sistemą, jos sumontavimą ir ilgalaikę atliktų darbų garantiją.

Didelę patirtį turintys termoprofiliai.lt montuotojai profesionaliai ir kokybiškai montuoja ,,Warmotech“ langų ir durų išnešimo termoprofilių sistemas, povitrininius profilius HS vitrinoms, langų pakėlimo profilius, popalanginius profilius. Taip pat siūlo ir kokybiškai atlieka langų montavimo paslaugas. Įmonės specialistai gali suteikti kompleksinę langų išnešimų montavimo termoprofiliais paslaugą nuo matavimo iki visiško sistemos sumontavimo. Klientams niekuo rūpintis nereikia, nes termoprofiliai.lt siūlo visiškai sukomplektuotą sistemą ,,Warmotech“. Šią sistemą langų išnešimui pasirinkome pagrindine sistema, kurią montuojame, kadangi ji buvo patikrinta per eilę metų daugybėje objektų, tarp kurių ir keli daugiabučių kvartalai, kur nebuvo nė vieno nusiskundimo, nes sistema labai stipri ir ,,nejuda“  Baigus montavimą suteikiama net 10 metų garantija. Montuojant EPS (kieto polistirolo juodi, pilki) termoprofilius, garantijos neduotume, nes neaišku, kaip ši medžiaga elgsis ateityje. Pagal poreikį įmonė montuoja nestandartinius gaminius, tokius kaip garažo vartų ,,išnešimas“, lauko žaliuzių dėžės. Siūlomi sprendimai visiems fasadų tipams, tinkuojamiems, ventiliuojamiems, klinkerio fasadams. Įmonė užtikrina pastato sandarumą ir ženkliai sumažėjusius šiluminius nuostolius per angokraščius, mažesnius kaštus langų įmontavimui, nes langų angos būna visiškai paruoštos. Klientams suteikiamas aukščiausios kokybės produktas už prieinamą kainą.

 

Termoprofiliai.lt

UAB „Megavalda“

Žeimenos g. 39, Kaunas, Lietuva

+370 (698) 25664

www.termoprofiliai.lt

megavalda@gmail.com

Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2024 06 14 
Kontaktai: tel. +370 670 316 00, faks. +370 670 316 00, Kaunas. El.paštas
©2005-2024. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite