Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Technika info straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Kaip nepadaryti klaidos, renkantis metalo apdirbimo įrengimus?

   2021-07-20

Vienas iš iššūkių, su kuriais susiduria metalo apdirbimo pramonė – brangstanti kvalifikuota darbo jėga. Kaip išlaikyti konkurencingumą, brangstant darbo jėgai? Ar tinkamai parinkta įranga gali tapti konkurenciniu privalumu? Kokias geriausias praktikas gali perimti Lietuvos verslas iš Šiaurės šalių patirties? Apie tai pasakoja Duroc Machine Tool, vieno didžiausių Šiaurės Europos metalo apdirbimo staklių, įrankių, įrangos tiekėjų, atstovybės Lietuvoje vadovas Mindaugas Tamošauskas.

 

 

Kaip išlikti konkurencingu rinkoje, brangstant darbo jėgai?

Metalo apdirbimo įmonių vadovai, brangstant darbo jėgai, priversti galvoti, kaip išlaikyti konkurencinį pranašumą. Šiaurės šalys, turinčios išvystytą automobilių, medienos ir kalnakasybos pramonę, daug metų dirba brangios darbo jėgos sąlygomis. Kas lemia jų sėkmę ir ko galima pasimokyti iš jų?

 

Pirma, tai maksimaliai efektyvus įrengimų panaudojimas ir apkrovimas, efektyvesni įrengimai ir metalo pjovimo technologijų įsisavinimas, teisingai sukomplektuotos stakles, tinkamai parinkta įranga bei geri, konkrečiai šiai technologijai skirti įrankiai.

 

Antra, tai automatizacijos lygis ir tinkamai sukomplektuotos staklės. Optimali suklio galia ir greitis parenkami priklausomai nuo to, kokiomis technologijomis ir kokios medžiagos bus apdirbamos. Rekomenduojama rinktis stakles su specialia aušinimo per suklį funkcija – be jos, smarkiai apribosite šiomis staklėmis atliekamus apdirbimo procesus. Siūloma rinktis aukštesnį aušinimo slėgį, kas suteikia papildomą apdirbimo greitį ir prailgina įrankių tarnavimo laiką. Vis daugiau klientų įsisąmonina, koks svarbus konkurenciniam pranašumui yra automatinis įrankių keitiklis ir jo tipas. Įrankiai turi būti keičiami greitai ir jų talpos turi užtekti sudėtingiems gaminiams pagaminti.

 

Trečia, tai dėmesys staklių gamintojo ir tiekėjo tandemui. Jūs turite būti tikri, kad artimiausius 10 metų greitai gausite atsargines detales ir palaikymą įvykus staklių gedimui, todėl įsitikinkite - ar staklių gamintojas žinomas, kokia jo specializacijos sritis? Ar tiekėjas patikimas, ar turi patirties įrangos tiekime ir aptarnavime? Ar tiekėjas turi tik serviso tarnybą remontui, ar gali pilnai konsultuoti metalo apdirbimo technologijų taikymo klausimais?

 

Big Plus standartas – kas tai?

Procesų tikslumas ir greitis, staklių stabilumas, įrengimų ilgaamžiškumas – metalo apdirbimo pramonėje, tai yra esminiai dalykai. Kaip jie pasiekiami? Atsakymas paprastas – Big Plus. Big Plus – tai kompanijos BIG DAISHOWA Seiki sukurtas suklio – laikiklio jungties standartas, užtikrinantis tiek suklio, tiek laikiklio tikslumą bei padidintą bendrą sistemos suklys-įrankis standumą.

 

Big Plus iš esmės yra tikslumo ir kokybės etalonas. Naudojant įprastinius įrankių laikiklius, leistinas mušimas yra 30-50 mikronų, o su Big Plus sistema galimas nuokrypis minimizuojamas iki 1 mikrono prie pat laikiklio ir iki 3 mikronų per 3 įrankio diametrus nuo laikiklio. Įlinkis arba galimas horizontalaus taikymo kampo nuokrypis sumažinamas 30 procentų. Dirbant su tradiciniais laikikliais, frezuojant girdime vibracija, įrankiai dirba netolygiai, o įrengimus tenka lėtinti – Big Plus standartą atitinkanti įranga veikia sklandžiai maksimaliais įrankio darbo parametrais. Dvigubo kontakto sistema padidina staklių stabilumą, sumažina vibraciją, leidžia pasiekti didesnį greitį ir efektyvumą.

 

Big Plus užtikrina įrengimų ilgaamžiškumą. Įrankis visada yra staklių suklio centre, visos briaunos pjauna vienodai, nėra mušimų, o įrankiai ilgiau nesudyla. Dvigubo kontakto sistemos dėka nedyla suklio – laikiklio kontakto paviršius.

 

Big Plus standartą atitinkantys sukliai ir laikikliai yra gaminami Big Kaiser korporacijoje arba, pagal licenciją, kitose įmonėse. Greta to, rinkoje egzistuoja standarto neatitinkantys padirbiniai. Prieš perkant metalo apdirbimo įrangą, pasidomėkite, ar joje naudojami Big Plus standartą atitinkantys sukliai ir laikikliai. 

 

 

 

Kaip išlaikyti aukščiausius įrengimų kokybės parametrus?

Kad įrengimai išlaikytų maksimalų tikslumą, rekomenduojama kartą per metus atlikti techninį aptarnavimą. Techninio aptarnavimo metu, įrengimai patikrinami, sutepami, sutvarkomi, ištaisomas atsiradęs staklių geometrijos nuokrypis. Tai prailgina įrengimų veikimo laiką ir padeda užkirsti kelią gedimams bei prastovoms.

 

Techninės apžiūros metu galima pamatyti, arba, kaip sakoma, „pajausti“ būsimus gedimus ir jiems užkirsti kelią. Jei gedimų išvengti nepavyksta, techninį aptarnavimą atlikę specialistai turi įrengimų istoriją – kokia buvo įrengimų būklė, kas buvo daryta vienu ar kitu metu – įvykus gedimui, yra lengviau nustatyti priežastį ir ją pašalinti.

 

Toks aptarnavimas būtinas garantiniu laikotarpiu, vėliau atliekamas pagal atskirą susitarimą su įmone.

 

Duroc Machine Tool – viena didžiausių Šiaurės Europos metalo apdirbimo staklių, įrankių, įrangos tiekėjų. Įmonė atstovauja virš 20 žinomų prekių ženklų, tokių kaip DOOSAN Machine Tool tekinimo ir frezavimo staklės, Mitsubishi Electric elektroerozinės ir lazerinio pjovimo staklės, CoastOne lakšto lenkimo staklės.

 

Duroc Machine Tool organizuoja konsultacijas, mokymus, garantinį ir pogarantinį aptarnavimą ir remontą. Įmonė veikia Švedijoje, Norvegijoje, Danijoje, Suomijoje, Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje. Duroc Machine Tool SIA atstovybė Lietuvoje įsikūrusi Vilniuje ir prekiauja staklėmis, įrankiais, taip pat skysčiais ir kitais įrangos priedais.

 

 

 

DUROC MACHINE TOOL SIA ATSTOVYBĖ LIETUVOJE

Mindaugas Tamošauskas, direktorius

Savanorių pr. 187, Vilnius

Tel. +370 612 82927

El. p. mita@duroc.com

www.durocmachinetool.lt

 Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2021 11 25 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2021. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite