Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Technika info straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Kaip optimizuoti kaštus apdirbant metalą

   2018-05-16

Metalo gaminių apdirbimo pramonėje kiekviena sekundė, kiekvienas kvadratinis erdvės centimetras turi savo kainą. Todėl robotizavimo sprendimai, kad ir šimtosiomis sekundės dalimis pagreitinantys gamybą ar padedantys optimizuoti įrenginių išdėstymą, neretai įgyja aukso vertę.

Bendrovės „Aplameta“, siūlančios savo klientui automatizuotus metalo apdirbimo įrenginius, atstovų teigimu, pagal vartotojo poreikį gali būti atliekamas ne tik visiškas gamybos robotizavimas, pakeičiant atgyvenusias operatorių valdomas stakles visiškai automatinėmis, bet ir dalinis – prie staklių įrengiant robotinį priedą, skirtą, tarkim, metalo lakšto lankstymui, virinimui ar frezavimui.

CNC valdomi metalo apdirbimo centrai
Bendrovė „Aplameta“ Lietuvoje siūlo didžiulį programuojamų CNC frezavimo ir tekinimo staklių pasirinkimą, pritaikytą išrankiausiam vartotojui. Mūsų šalyje ji atstovauja koncerną „TBI Technology“, gaminantį VC, TC, SDV-H ir VT serijų metalo apdorojimo centrus.
TBI VC serijos vertikalaus apdorojimo staklės - tai naujos kartos metalo apdirbimo centrai, pasižymintys dideliu patikimumu ir aukšta detalių apdirbimo kokybe. Jų pavydėtiną tikslumą garantuoja tvirtas ketaus korpusas bei suklio (špindelio) temperatūros stabilizavimo 20 Bar slėgiu mechanizmas. „Heidenhain“, „Fanuc“ arba „Siemens“ valdomos staklės visiškai atitinka visus europinius kokybės normatyvus. Apdirbimas šiose staklėse vykdomas trimis (ar net keturiomis) ašimis: X ašimi iki 2500 mm, Y – iki 1000 mm, o Z – iki 800 mm atstumu. Z ašimi judėjimas papildomai stabilizuojamas priešpriešiniu svoriu.
TBI TC serijos populiarumas pagrįstas už prieinamą bazinę kainą gaunama aukšta apdirbimo kokybe, padedančia serijinę detalių gamybą padaryti ekonomiškesne. Staklės idealiai tinka ir stambių serijų gamybai, ir vienetinėms detalėms. Pagrindas, palinkęs ergonomišku kampu, palengvina ruošinių ir įrankių keitimą ir padeda sutaupyti laiko. Didžiulis apdirbimo greitis pasiekiamas galingu duomenų apdorojimui skirtu procesoriumi ir greitu ruošinio padavimu X bei Z ašimis (30 mm/min.).
SDV-H serijos rėminės frezavimo staklės skirtos preciziškam labai didelių matmenų detalių, galinčių sverti 3‑32 tonas, frezavimui. Jose numatyta galimybė frezuoti net penkiomis kryptimis. Tvirtas, bet palyginti nedidelis ketaus korpusas turi 4 nukreipiančiuosius bėgius Z ašimi, o detales šia ašimi judina hidraulinė pavara. Ruošiniai gali būti įdedami ir išimami per viršų, iš šono ar iš priekio, kaip patogiau operatoriui.
VT serijos tekinimo centrai skirti sudėtingam, preciziškam didelių matmenų (iki 6 m dydžio) detalių apdirbimui. Masyvus, vientiso lietinio ketaus „monobloko“ tipo stovas suteikia jiems papildomo stabilumo ir tvirtumo. Pagrindas, patogiai palinkęs ergonomišku 15° kampu, palengvina ruošinių ir įrankių keitimą ir padeda sutaupyti laiko. Šiuose tekinimo centruose numatyta galimybė papildomai įrengti sub-suklį (špindelį), dideli suklio kiaurymės skersmenys ir galimybė apdirbti dideliame gylyje suteikia staklėms papildomo funkcionalumo.

Robotas metalo lankstymui - „RoboBend“
Viena iš “robotinių rankų”, skirta pakeisti metalo lankstymo preso operatorių, ‑ tai „RoboBend“. Daugybė nelaimingų atsitikimų yra įvykę lankstant metalines detales presu, tad gamintojai rūpinasi tuo, kad žmonės, dirbantys metalo detalių pramonėje, liktų saugesni. Operatorius viso labo tik patiekia metalinių lakštų-ruošinių paletę į tam tikrą paėmimui skirtą vietą. Robotas paima metalo lakštus ir įkelia juos į presą, pakeldamas vienu kartu apie 7 kg ir manipuliuodamas maždaug 500×500 mm matmenų lakštu.“RoboBend” sistema gali būti montuojama prie daugelio hidraulinių presų ir paverčia juos robotizuotomis staklėmis, kurios, iškilus poreikiui, vėl gali būti valdomos bei aptarnaujamos operatoriaus.  “RoboBend” montuojamas ant paties preso korpuso taip, kad neužimtų vertingo grindų ploto nei veikdamas, nei būdamas ramybės būsenoje.
Robotizuoti hidraulinį presą verčiausia tuomet, kai gaminamų vienodų detalių skaičius yra didelis ‑ “RoboBend” be operatoriaus įsikišimo gali išdirbti ir dvi, ir tris pamainas, išlaikydamas lenkimo greitį didesnį nei 10 mm/sek. Mažesniems gaminamų detalių užsakymams robotas gali būti išjungiamas ir pastatomas ramybės būsenoje iš preso šono, atidengiant visą preso ilgį operatoriui. Tačiau net ir išjungus robotą išlieka visi automatizuoto veikimo metu veikiantys saugumo priemonių privalumai.
Tarp technologinių “RoboBend” privalumų ir gamintojai, ir vartotojai dažnai mini lakšto storio matavimo funkciją, užtikrinančią, kad robotas vienu paėmimu pagriebtų po vieną metalo lakštą, standartinę galimybę griebtuvui būti pneumatiniu arba mechaniniu (magnetiniu) pagal produkto poreikį, bei galimybę naudoti kelis griebtuvus.“RoboBend” griebtuvams sukurtas ypatingai saugus dizainas, pritaikytas ir saugiai pagriebti ruošinius, kurių matmenų specifika gali labai kisti taikantis prie užsakovo poreikių, ir greitai bei tiksliai įdėti ruošinį į veikiantį presą, nesukeliant jokių susidūrimų.

Robotas virinimui ‑ “RoboWeld”
Dar viena, visiškai pakeičianti metalo virinimo operatorių, “roboranka” – tai greičiausia savo klasėje “RoboWeld”, padaranti virinimo operaciją visiškai automatizuota. Nedidelių matmenų “RoboWeld” būdelė gali būti lengvai perkeliama iš vietos į vietą automobiliniu krautuvu su šakėmis. Pats robotas, maitinamas iki 350 amperų galios „PowerWave S350” arba iki 500 amperų – „PowerWave S500” šaltinio, gali būti lengvai programuojamas ir valdomas “Yasakawa“ komunikacine sąsaja. Jis sukurtas specialiai virinimui ir yra idealus virinti MIG, MAG ar TIG technologijomis. Virinimo smaigalys turi automatinio valymo funkciją, gali būti aušinamas vandeniu arba oru ir turi integruotą šoko jutiklį, padedantį apsaugoti antgalį nuo deformacijų, įvykstant susidūrimams. Operatoriui tereikia sudėti virinimui skirtas detales ant suvirinimo stalo, o jau pačiu virinimo procesu pasirūpina “RoboWeld”. Nuo virinimo metu susidarančių blyksnių operatoriaus akis saugo priešblyksninis roboto šviesos filtras, o besisukiojanti roboto “ranka”, siekiant apsaugoti ją nuo susidūrimų, aprūpinta saugumo jutikliais. Šios priemonės suteikia su robotu dirbantiems operatoriams tokio saugumo, kokio niekada neturi paprasti suvirintojai.
“Suvirinimas – viena iš paklausiausių industrinių robotų funkcijų, ‑ teigia “RoboWeld” gamintojai, – o gaunamas aukščiausios kokybės ir didelio operacijų atlikimo greičio santykis yra pagrindinis jų privalumas. Robotas perima sudėtingą, pavojingą sveikatai virinimo darbą iš žmonių, ir padaro tai su išskirtiniu rezultatu”. “RoboWeld” suvirina tiksliai ir kokybiškai, gali veikti kartu su virinimo staklėmis ir pritaikyti savo veikimo parametrus net sunkiausiai suvirinamoms medžiagoms (tarkim, aliuminiui). Žinoma, įrenginio virinimo technoloijos tipas, naudojamos medžiagos ir jų kiekis turėtų būti pasirenkami pagal suvirinamų medžiagų specifikacijas bei būti pritaikyti atlaikyti virinant susidarančias temperatūras.
Automatiškai reguliuojamas virinimo strypelio ilgis, tikslus pozicionavimas ir idealus virinimo taškų nustatymas (per sąsają arba tiesiogiai programuojant) kartu su didžiuliu virinimo operacijų atlikimo greičiu padeda vienu šūviu iškart nušauti net ne du zuikius, o kur kas daugiau. Čia ir ideali siūlės kokybė, ir optimalus medžiagų sunaudojimas, ir minimalios energijos sąnaudos, ir itin aukštas darbo efektyvumas… Galima vardyti dar ilgai.

Akivaizdūs ekonominiai privalumai
Ir aukščiau minėtų, ir kitų robotų vartotojai savo atsiliepimuose mini kelis neabejotinus ekonominius gamybos robotizavimo privalumus. Jie tampa akivaizdūs, pažvelgus į išlaidų ir sąnaudų balansą per ilgalaikių investicijų prizmę. Investicija į juos atsiperka per išaugusią gamybos kokybę, padidėjusias apimtis, efektyvumą, sveikesnę ir saugesnę aplinką.
Pagrindinis operatorius pakeičiančių robotų „RoboBend“ ir “RoboWeld” privalumas, minimas patenkintų pirkėjų atsiliepimuose, – tai akivaizdžiai sumažėję gamybos kaštai. Robotų poreikis apšvietimui ir patalpų šilumos bei mikroklimato palaikymui yra kur kas mažesnis nei žmonių, tad robotizuoti cechai suvartoja kur kas mažiau energijos. Tyrimai rodo galimybę sutaupyti apie 8 proc.sąnaudų sulig kiekvienu sumažinto šildymo laipsniu, o apšvietimo sumažinimas iki robotams pakankamo lygio gali sutaupyti apie 20 proc. apšvietimui skirtų elektros energijos sąnaudų.
Vartotojai taip pat labai dažnai mini taupią robotų savybę neturėti žmogui būdingų silpnybių. Idealus judesių tikslumas ir gebėjimas juos kartoti neprarandant nei laiko,nei greičio garantuoja aukštą rezultatinio produkto kokybę, visiškai eliminuojant žmogiškosios klaidos faktorių. Išgelbėdamas darbuotojus nuo nuobodžių pasikartojančių judesių, reikalaujančių didelio tikslumo ir koncentracijos, robotas pagerina jų darbo sąlygas ir keliskart padidina gamybos išeigą, suteikdami galimybę savininkui suderinti greitesnius užsakymų pagaminimo terminus ir geresnius įkainius. Lanksčiai persijungdamas tarp programų, robotas padeda greičiau ir be ypatingų išlaidų prisitaikyti prie produkto dizaino ar užsakovo poreikių pokyčių.
Gamybos robotizavimas padeda sutaupyti ir operatorių paieškos bei įdarbinimo kaštų. Didžiulis tikslumas, kurio šiais laikais laukiama iš gamybos proceso, reikalauja iš žmonių ir atitinkamaiaukštos kvalifikacijos, kuri nepasiekiama be ilgo ir kruopštaus mokymosi. Robotas gali tapti kone idealia alternatyva:sykį užprogramuotas, jis nuo pat pirmosios sekundės dirba tiksliai ir kokybiškai.

 

Mūsų gerovė – industrinių robotų rankose
Robotas žmogų išlaisvina ir suteikia jam naujų galimybių, o patį robotą žmogui Lietuvoje siūlo AB “Aplameta”. Pagrindinis bendrovės „Aplameta“ prioritetas ‑ atsakingai ir patikimai klientui tiekti aukštos kokybės metalo apdirbimo įrenginius, eksploatacines priemones ir techninės priežiūros įrangą, taikymo sprendimus ir įrenginių techninės priežiūros bei remonto paslaugas. Bendrovės vadybininkai visada pasirengę operatyviai padėti klientams spręsti sunkius techninius klausimus ir įvykdyti visas jiems patikėtas užduotis.

UAB "APLAMETA"
Kalvarijų g. 125, LT-08221 Vilnius
Tel. +370 698 32191
El. p. info@aplameta.lt
www.aplameta.lt

Facebook: https://www.facebook.com/aplameta/

 Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2023 11 28 
Kontaktai: tel. (8 670) 316 00, faks. (8 670) 316 00, Kaunas. El.paštas
©2005-2023. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite