Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Statyba straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Kaip patogiai ir patikimai sutvarkyti statybines atliekas

   2020-03-23

Tiek statybos įmonės, tiek privatūs asmenys, renovuojantys būstus, griaunantys senus pastatus ar statantys naujus objektus, privalo žinoti, kad pradedant vykdyti šiuos darbus turi pasirašyti sutartis su šios srities atliekas tvarkančiomis įmonėmis. Kaip laiku ir patikimai sutvarkyti šias atliekas, papasakos šių atliekų tvarkymu užsiimančios UAB „Dauriusta“ vadovas Daurius Grebliauskas:

 

 

Atliekant įvairius griovimo ir statybos darbus, iš anksto tenka susidurti su atliekų susidarymu, tada tenka apgalvoti ir atliekų išvežimo bei jų pridavimo atliekų tvarkytojams klausimą. Nors iš pradžių gali pasirodyti, jog tai nesudėtinga, keletas neapdairių sprendimų gali atsieiti didelėmis baudomis ir papildomomis laiko sąnaudomis. Savo namus statantys, butus renovuojantys žmonės ar įmonės užsiimančios statybomis, bandydami sutaupyti kelias dešimtis eurų, kartais į pagalbą pasitelkia atliekų išvežimo paslaugas teikiančius privačius asmenis ar įmones, kurie neturi nei reikalingų leidimų, nei žinių, kaip šias atliekas tvarkyti. Tokie asmenys, siekdami didesnio pelno, surinktas atliekas ne perduoda atliekų tvarkytojams, turintiems teisę tvarkyti šias atliekas, o jomis tiesiog atsikrato miškuose ar tam neskirtose vietose. Identifikuoti, kam priklauso išmestos atliekos, patyrę specialistai ilgai neužtrunka, nes miškuose vis daugiau statoma vaizdo stebėjimo kamerų. Taip pat džiugu tai, kad gyventojai tampa sąmoningesni ir aplinkosaugos specialistams praneša apie galimus pažeidimus ar darančius nusižengimus asmenis.  Manau, jog žmonėms trūksta žinių, kaip rūšiuoti statybines atliekas, ir kam privalu jas perduoti.

 

Gresia baudos ne tik atliekų vežėjui, bet ir atliekų darytojui

Svarbu atkreipti dėmesį ir į tai, jog remiantis galiojančiais įstatymais, baudą už neteisėtą atliekų utilizavimą teks sumokėti ne tik vežėjui/tvarkytojui, bet ir pačiam šios paslaugos užsakovui, neišvengiant pasirūpinti, jog atliekos atsidurtų legalaus tvarkymo vietoje, todėl laukia ne tik papildomos išlaidos, bet ir kiti nepatogumai. 

 

 

Saugiausia ir ekonomiškiausia – kreiptis į įmones, turinčias teisę tvarkyti atliekas

Daug lengviau pasirūpinti statybinėmis atliekomis į pagalbą pasitelkiant atliekų tvarkytojus, turinčius statybinių atliekų surinkimui pritaikytus konteinerius ir sunkvežimius. Atliekas tvarkančios įmonės pakonsultuos jus dėl susidariusių atliekų surinkimo ir rūšiavimo. Atliekų tvarkytojas privalo jas sutvarkyti, taip kaip tai numatyta Aplinkos apsaugos agentūros išduotame Taršos leidime. Įmonėje, naudojant skirtingo dydžio statybinių atliekų konteinerius, optimaliai užstatoma statybos darbų teritorija, vyksta atliekų rūšiavimas jų susidarymo vietoje tuo suteikiant galimybę, nenutraukiant darbo procesų, dirbti švarioje ir tvarkingoje aplinkoje.

 

Geriausias būdas sutaupyti – rūšiuoti atliekas

Pagal Žiedinės ekonomikos principus būtina siekti, kad veikloje susidarytų kuo mažiau atliekų, todėl pakartotinam naudojimui tinkamas statybines medžiagas būtina rūšiuoti. Statybos ir griovimo atliekos gali būti perdirbtos, o gautos žaliavos panaudotos įvairiose statybos srityse antrą kartą. Tai, kas netinka pakartotinam naudojimui, turi patekti pas atliekų tvarkytojus. Jei statybinių atliekų susidaro itin daug, įmonės ir pavieniai asmenys gali sutaupyti statybinių atliekų išvežimo kaštus rūšiuodami atliekas ir kraudami jas į atskirus konteinerius. Nerūšiuotas statybines atliekas atliekų tvarkytojai vis tiek privalo išrūšiuoti ir už nerūšiuotų atliekų išvežimą klientas paprastai turi mokėti ženkliai daugiau dėl atliekų rūšiavimo kaštų. 

 

Statybinių atliekų tvarkymas

Nepavojingų statybinių atliekų smulkinimą gali vykdyti statybines atliekas tvarkančios įmonės, registruotos Atliekas tvarkančių įmonių registre (ATVR), vykdančios pirminę atliekų apskaitą ir teikiančios atliekų apskaitos ataskaitas (GPAIS apskaitos sistema) pagal Atliekų tvarkymo taisyklėse nustatytus reikalavimus. Pavojingos atliekos statybvietėje turi būti surenkamos atskirai nuo kitų statybinių atliekų ir perduotos pavojingų atliekų tvarkytojams, remiantis Statybinių atliekų tvarkymo taisyklėmis.

 

Į Atliekų tvarkytojų valstybės registro sąrašus įtraukta ir galiojantį Taršos leidimą turinti UAB „Dauriusta“ ne tik surenka, veža, rūšiuoja, tvarko statybines atliekas, bet ir nuomoja statybinius konteinerius Kaune ir Kauno rajone. Statybos ir griovimo atliekoms išvežti siūlomi 7, 9, 10, 22, 30 ar 34 m3 talpos konteineriai, kurie operatyviai pristatomi ir išvežami užsakovui patogiu metu. Įmonė siūlo ir kitas paslaugas: griauna pastatus, ardo kelius ir atlieka aplinkos tvarkymo darbus. UAB „Dauriusta“ nuomoja ir statybinę techniką: didelės talpos specialius savivarčius, galinčius gabenti net iki 34 m3 statybinių atliekų; buldozerius, skirtus sklypo planiravimo, reljefo formavimo, pastatų griovimo ir kitiems darbams; ekskavatorius kasimo, komunikacijų tiesimo, griovimo ir gerbūvio darbams atlikti. Įmonė stipriai plečia atliekų tvarkymo veiklas ir netolimoje ateityje klientams galės pasiūlyti medienos gamybinių, baldų plokščių, palečių, vienkartinių pakuočių sutvarkymo  (pateikiant visas reikalingas pažymas), taip pat statybinių atliekų perdirbimo į antrines žaliavas paslaugas.

 

 

DAURIUSTA, UAB
Ateities pl. 28, LT-52181 Kaunas

El. p. dauriusta@gmail.com

www.dauriusta.lt

Statybinių konteinerių nuoma:  8 639 84923

Statybinės technikos nuoma, griovimo darbai:  8 650 12316

 



Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2024 04 19 
Kontaktai: tel. +370 670 316 00, faks. +370 670 316 00, Kaunas. El.paštas
©2005-2024. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite