Liga, nelaimingas atsitikimas ar fizinė trauma visada yra iššūkis tiek ligoniui, tiek jo artimiesiems. Tokiose situacijose, net paprasti dalykai tampa iššūkiu – kaip saugiai pervežti ligonį iš namų į ligoninę, iš ligoninės – į slaugos, reabilitacijos įstaigą arba į namus? Kaip pargabenti sužalotus žmones į Lietuvą arba iš Lietuvos į užsienį? Apie tai pasakoja privačios greitosios medicinos pagalbos paslaugas teikiančios UAB „Sidabrilis“ direktoriaus pavaduotojas Povilas Kačinskas.
Privatus verslas – sunkių ligonių pervežimui?
Nutikus nelaimei, ligonis nugabenamas į gydymo įstaigą greitosios pagalbos automobiliu. Tačiau sveikimo procesas yra sudėtingas, ir žmonėms kyla daugybė klausimų – kaip nevaikštančiam ligoniui grįžti namo bei pasiekti savo butą, kaip nuvykti į reabilitacijos ar slaugos įstaigą, kaip saugiai pargabenti sužeistą ar sunkiai sergantį asmenį namo, jei nelaimė nutiko užsienio šalyje? Žmonės nustemba sužinoję, jog tokiais atvejais valstybinės Greitosios medicininės pagalbos paslauga yra mokama, o ir automobilio tenka laukti kelias valandas.
Šiandien, žmonės vis dažniau naudojasi privačių įmonių, teikiančių greitosios medicinos pagalbą, paslaugomis. Vienas iš mitų, susijusių su privačiais vežėjais – finansinis jų paslaugų neprieinamumas. Povilo Kačinsko teigimu, pagrindinis privačios tarnybos privalumas yra būtent finansinis lankstumas. Privati įmonė finansinę atsakomybę jaučia tik pati prieš save, todėl gali siūlyti lanksčią nuolaidų sistemą, dalinio mokėjimo, atidėto atsiskaitymo galimybes. Kritiniais atvejais, siekiant padėti žmogui, pervežimo paslauga suteikiama vien už savikainą.
Privačios tarnybos atvyksta bet kur, kur reikia - perveža ligonius į užsienio šalis arba iš jų – daugeliu atveju gali padaryti tai, ko nepadarys biurokratinių aktų varžoma valstybinė Greitoji medicinos pagalba.
Kaip išsirinkti tinkamą pervežėją?
Pervežant sunkius ligonius, net ir menkiausias netikslus judesys gali turėti ilgalaikes pasekmes. Profesionalios įmonės gabena ligonius greitosios pagalbos automobiliais, aprūpintais sertifikuota įranga, turi Sveikatos apsaugos ministerijos išduotas licencijas, jų komandą sudaro profesionalūs medikai, o pervežamas asmuo yra apdraustas ne tik nuo autoįvykių, bet ir nuo kitų nelaimingų atsitikimų transportavimo metu. Paprasčiausias būdas įsitikinti pervežėjo profesionalumu – tiesiog paprašyti vežėjo parodyti licenciją.
Reikalinga budinti medicininė pagalba sporto varžyboms ar kitiems renginiams?
Budinti medicininės pagalbos komanda yra reikalinga vykstant sporto renginiams, kur yra didelė traumų ir sužeidimų tikimybė. Šiandien, vykstant automobilių ar motociklų sporto varžyboms, galite išvysti budinčius privačius Greitosios medicininės pagalbos automobilius. Privatūs greitosios medicinos pagalbos paslaugos teikėjai siūlo lankstesnes sutarčių sąlygas ir atitinkamą medicininę specializaciją turintį personalą, todėl į juos vis dažniau kreipiasi sporto renginių organizatoriai.
UAB „Sidabrilis“ teikia privačias greitosios medicinos pagalbos paslaugas. Įmonės automobiliai atitinka visus kokybės ir sertifikavimo standartus, o darbuotojų komandą sudaro profesionalūs medikai. Įmonė užsiima ligonių pervežimu, budi sporto renginiuose, teikia privalomos pirmosios pagalbos mokymus. Įmonės veiklos principus apibūdina devizas „kad jums būtų lengviau“.
UAB „SIDABRILIS“
Direktoriaus pavaduotojas Povilas Kačinskas
Draugystės g. 17-1, LT-51229 Kaunas
Tel. 8 675 41459
El. Pastas info@sidabrilis.lt