Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Statyba straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Kaip statybų versle per trumpą laiką pasiekti aukštų rezultatų

   2018-03-23

Daugiau nei 50 projektų per penkerius metus – nemažas iššūkis bet kuriai kompanijai, o ypač jei tai pirmieji kompanijos gyvavimo metai. Inžinerinių sistemų projektavimo bei montavimo įmonei „Elneda“ iššūkiai yra ne tik kasdienybė, bet ir variklis judėti pirmyn. 2012 metais įsikūrusi kompanija šiandien gali didžiuotis ypač stambiais užsakovais, kokybiškais darbais, naujausiomis technologijomis ir patenkintais klientais. Kaip sako įmonės vadovas Vaidas Grudis, visa tai pasiekti pavyko tik požiūrio į darbuotojus ir klientus dėka.

Kitoks požiūris į darbą

Prieš penkerius metus įmonę „Elneda“ įkūręs V.Grudis pats pagal specialybę yra elektrotechnikas. Anot jo, tai buvo didelis privalumas steigiant inžinerinių sistemų kompaniją. „Visi mūsų įmonėje yra tos srities specialistai. Tai padėjo greičiau pasiekti gerų rezultatų, adaptuotis rinkoje. Nuo pat pirmųjų įmonės gyvavimo dienų buvo suburti tik gerai pažystami ir įmonei jau žinomi darbuotojai, kuriems žodis „dirbti“ reiškė daugiau nei tik „atidirbti“. Tai žmonės, kurie myli savo darbą, kiekviena dieną gyvena tuo ir supranta savo profesiją geriau nei bet kas kitas. Mums nereikėjo samdytis specialistų, tikėtis, kad jie bus lojalūs, mes tiesiog tokius jau turėjome. Be to, kai pats gerai išmanai šią sritį, lengviau bendrauti ir su užsakovais, suprasti, ko jie nori, pasiūlyti jiems geriausią sprendimą“, - pasakojo V.Grudis. Anot vadovo, jų kompanija visada siekia ir pataria užsakovui taip, kad šis ne tik išleistų pinigus, bet ir teisingai pasirinktų, protingai susiprojektuotų sistemas pastatams, pajustų diegiamų sistemų ekonominę naudą.  

Įmonė savo veiklą pradėjo nuo elektrotechnikos montavimo darbų, tačiau jau netrukus buvo pasiūlytos ne tik elektros, bet ir silpnų srovių, vėdinimo, oro kondicionavimo ir šildymo dalių projektavimo, montavimo bei priežiūros paslaugos.

„Elneda“ inžinerines sistemas diegė tokiems projektams kaip „Forum Palace“ Vilniuje, „People“ ir „Lemon Gym“ sporto klubams Vilniuje, UAB „Intermedix Lietuva“ rekonstrukciniuose projektuose Kaune, H&M parduotuvei Molo prekybos centre Kaune ir daugeliui kitų, dirbo su tokiais užsakovais kaip UAB „Domasta“, UAB „Conresta“, UAB „Spectum pro“ ir daugybę kitų. Ar iš tiesų įgyti tokių klientų pasitikėjimą padėjo vien tik geras specialybės išmanymas? „Antras dalykas, kuris, mano manymu, mums padeda skintis kelią pirmyn ir nukonkuruoti kitas įmones – mūsų požiūris. Nuo pat pradžių jis buvo kitoks. Anksčiau dirbau kitose kompanijose, mačiau vadovų klaidas, požiūrio į žmogų klaidas. Mūsų kompanija yra arti žmogaus“, - apie įmonės politiką pasakojo jos vadovas. Kiekvieną savo darbuotoją jis priima asmeniškai pats – nepriklausomai nuo to ar tai inžinierius, ar montuotojas. Visiems yra vienodos vertybės ir įmonės politika.

„Daugelį savo darbuotojų auginome nuo pat įmonės įsikūrimo. Diegėme jiems kitokį požiūrį į darbą. Pas mus negali būti kažkas nepadaryto, ar padaryto ne iki galo. Nauji darbuotojai mokosi iš senesnių. Turiu omeny, ne techninių dalykų, o požiūrio ir darbo etikos. Mums labai svarbu, kaip darbas padaromas. Nėra taip, kad atvažiavau, bet kaip padariau ir išvažiavau. Mes atsakingiau ir  kitaip žiūrime į darbą“, - teigė V.Grudis.

Nepaisant to, kad pačioje įmonės pradžioje jie turėjo vos 3-4 klientus, atsakomybė buvo tokia pati kaip ir dabar, atlikus daugiau nei 50 projektų. „Mūsų prioritetai – atlikti savo darbą laiku, gerai arba geriau nei gerai. Tik tada gauni grįžtamąjį ryšį, užsakovas tau skambina, konsultuojasi, rekomenduoja tave kitiems, ir jei vakar projekto neturėjai, šiandien jau turi“, - įmonės sėkmės receptą pasakojo „Elneda“ vadovas. Anot jo, pagrindinis kompanijos tikslas – užtikrinti, kad užsakovas visada liktų patenkintas ir kitą kartą, užuot ieškojęs naujų rangovų, kreiptųsi tiesiai į juos.


 Koja kojon su naujausiomis technologijomis

Pagrindinės įmonės „Elneda“ paslaugos yra inžinerinės sistemos. Įvairiems projektams jie siūlo elektrotechnikos, vėdinimo ir oro kondicionavimo, apsauginių ir gaisrinių signalizacijų bei kompiuterinių tinklų sistemų projektavimą, montavimą, o jei reikia – ir priežiūrą. „Iki šiol mums pavyko įgyvendinti viską, ko klientas pageidavo. Dar nebuvo nei nusiskundimų, nei vėlavimo, nei kitų nesusipratimų. Gal dėl to, kad visada esame arti užsakovo, nuolat jį konsultuojame ir užbėgame tokiems įvykiams už akių“, - pasakojo įmonės vadovas.

Anot jo, didžiausi iššūkiai kompanijai yra rekonstrukciniai projektai, bet sunkūs objektai jiems ne kliūtis, atvirkščiai – variklis spiriantis pirmyn. „Kuo sunkensį projektą gauname, tuo labiau džiaugiamės. Naujai statomi objektai yra lengvesni. Pastato rekonstrukcija – daug sudėtingesnė. Ten jau yra inžinerinės sistemos, todėl privalai pasverti riziką, įvertinti kainą, nenuvilti užsakovo“, - tvirtino V.Grudis.

Nepriklausomai nuo to, ar statomas naujas objektas ar rekonstruojamas, įmonė „Elneda“ savo klientams siūlo naujausias technologijas ir moderniausius inžinerinių sistemų sprendimus. „Turime sutartis su visais įmanomais tiekėjais Lietuvoje. Visos technologijos, kurios yra šiuo metu naudojamos, mums gerai žinomos. Be to, mūsų darbuotojai aprūpinti naujausiais įrankiais, o tai padeda pasiekti gerų darbo rezultatų. Pavyzdžiui, naudojami individualūs akumuliatoriais maitinami nešiojami įrankiai, dėl ko lengva ir paprasta dirbti aukštyje. Visuose objektuose naudojami lazeriniai matavimo prietaisai matmenims žymėti, o tai leidžia preciziškai išmatuoti ir nustatyti būsimus inžinerinių sistemų tvirtinimus pastato viduje“, - pasakojo įmonės vadovas.

Rekonstruojamuose objektuose, ypač jei šalia yra veikiantys biurai ir aktualu, kad būtų netriukšmaujama, kompanija naudoja be triukšmo veikiančius tvirtinimo įrankius, kurie labai tyliai vieno mygtuko paspausdimu pritvirtina detalę prie perdangos. „Mūsų žmonės aprūpinti visomis reikiamomis apsaugos priemonėmis. Kreipiamas dėmesys į žmonių kvalifikaciją, visi atestuoti pagal savo patirtį ir turi reikiamus pažymėjimus tiek kvalifikacinius, tiek darbui aukštyje“, - pasakojo V.Grudis.

Visi įmonės komandos vykdomi darbai atliekami griežtai vadovaujantis paruoštais ir suderintais darbo projektais, o tai sumažina galimų klaidų tikimybę. Brėžiniuose būna suderinti tarpusavio inžinerinių sistemų susikirtimai jų vietos ir aukščiai. „Griežtai laikomės darbo grafikų, kurie derinami su užsakovu, informuojami galimi nesklandumai. Griežtai kontroliuojamas įrangos pristatymas į objektus, kad būtų įvykdyti sutartiniai įsipareigojimai. Visi dokumentai kruopščiai ruošiami mūsų inžinerių, kurie esamą objekto situaciją pavaizduoja brėžiniuose ir schemose“, - apie įmonės darbo specifiką pasakojo vadovas.

Atskiras dėmesys – projekto priežiūrai

Įmonė „Elneda“ ne tik projektuoja ir montuoja sistemas, bet jas ir prižiūri. „Priežiūros sferoje konkurencija yra pakankamai didelė, tačiau užsakovui yra patogiau, kai mūsų diegtą sistemą, mes patys ir prižiūrime. Mes ją gerai žinome, išmanome visas jos instrukcijas, žinome, kada ką reikia keisti, sudarome grafikus ir sėkmingai juos vykdome – tiek vėdinimo, tiek šaldymo, tiek elektrotechnikos sistemas“, - pasakojo „Elneda“ vadovas. 

Jau projektavimo stadijoje įmonės darbuotojai ima galvoti, kaip pastatą paprasčiau ir ekonomiškiau eksploatuoti. Jei viskas teisingai parenkama ir suprojektuojama, kitas etapas – statyba. Atlikus visus montavimo darbus ir pridavus sistemą užsakovui, pasak V.Grudžio, labai svarbu, kad pastatą prižiūrėtų kompetentingi asmenys, o ne būtinai pasamdytos skambių pavadinimų įmonės. „Prieš pasirašydami aptarnavimo sutartį su užsakovu, kruopščiai išanalizuojame pastato brėžinius, tuomet  apžiūrime ar tikrai viskas taip sumontuota. Kai viskas atitinka, pasirašome pastato inžinerinių sistemų priežiūros sutartis. Prie sutarties pateikiame aptarnaujamų sistemų sarašą su grafikais“, - priežiūros detales pasakojo įmonės vadovas. Kiekvieną mėnesį ar kaip sutarta sutartyje kompanijos „Elneda“ darbuotojas patikrina sistemas, jei reikia jas sureguliuoja. Jei kartais randamos problemos vienoje ar kitoje sistemoje, jos sutvarkomos ir užsakovui pateikiama ataskaita, kas buvo atlikta ir kokie būtini tolimesni veiksmai, kad problema nepasikartotų.

Išmanieji namai – kompanijos ateityje

Šiandien vis daugiau žmonių domisi išmaniaisiais namais ir išmaniųjų sistemų diegimu. Anot kompanijos „Elneda“ vadovo, ši sritis pačioje įmonės pradžioje buvo vienas iš tikslų. „Įmonės įkūrimo pradžioje turėjome tokį arkliuką, kad labai stipriai orientuosimės į išmaniuosius namus. Šios minties nepametėme, bet matome, kad žmonės to dar neįperka. Jie yra jau subrendę šioms sistemoms, bet, kai pradeda lyginti kainas, pasidaro ne tik per brangu, bet galbūt ir per painu“, - pasakojo V.Grudis.

Vis dėl to artimiausioje ateityje jis sieks sukurti tokį savo kompanijos požiūrį, kad išmanieji namai užsakovo negąsdintų, o jo įmonės specialistai padėtų tinkamai pasirinkti šias sistemas. „Žmogus, įsidiegęs tokias sistemas, gali visą namą susiprogramuoti jam patinkančiu gyvenimo ritmu, pradedant nuo mikroklimato (šildymas, vėdinimas, kondicionavimas), baigiant apšvietimu ir automatiniu užuolaidų uždarymu“, - pasakojo V.Grudis. Tiesa, anot jo, kiekvienas tiekėjas savo įrangą jau pradėjo daryti išmanią. „Jei kalbame apie vėdinimo sistemas, jos jau išmanios. Jei šaldymo įrenginius, jie jau išmanūs. Jie gali prisijungti prie telefonų, yra atitinkamos programėlės, per kurias gali ne tik matyti, bet ir valdyti. Todėl kyla klausimas, kam tas išmanias sistemas apjungti dar išmaniau? Užsakovas patenka į tokią beviltišką situaciją, kai galiausiai nutaria pasirinkti paprastesnį, racionalesnį ir pigesnį sprendimą“, - pasakojo specialistas. Nepaisant to, įmonė „Elneda“ prireikus yra pajėgi išmaniąsias sistemas suprojektuoti ir įdiegti. „Turime paruošę specialistą, kuris yra išsilaikęs visus reikiamus atestatus šitai sistemai projektuoti ir įdiegti, esame įdiegę iš dalies išmanią sistemą“, - pasakojo vadovas. Pavyzdžiui, įrenginėjant H&M parduotuvę jiems teko diegti sistemą su nuskaitymo ir informacijos perdavimo galimybe į centrinį pultą. Užsakovams reikėjo, kad informacija apie komunalinių sistemų rodiklius, aliarmus, signalizacijas iš Lietuvos būtų perduota tiesiai į užsienį.

Kokie projektai kompanijos laukia artimiausioje ateityje, įmonės vadovas konkrečiai atskleisti negalėjo, bet, anot jo, užsakymai tik didėja ir tampa vis sudėtingesni. „Dėl konfidencialumo sutarties negalime atskleisti visų užsakovų, bet jau esame laimėję pakankamai stambių projektų, kuriuose matome, kaip save realizuosime. Tikrai nesiruošiame sustoti. Mūsų įmonės darbuotojų dėka darome tai, ką sugebame geriausiai, lengvai randame bendrą kalbą su užsakovais, įgyjame jų pasitikėjimą ir, kas svarbiausia – niekada savo klientų nenuviliame“, - sakė „Elneda“ vadovas V.Grudis.

Daugiau informacijos apie įmonę „Elneda“ rasite www.elneda.lt arba adresu Kaune Jonavos g. 204A.

UAB „Elneda“
Jonavos g. 204A, 2 aukštas, Kaunas
Tel. 8 37 22 50 48
El. p. info@elneda.lt
www.elneda.ltĮ pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2021 01 25 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite