Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Statyba straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Kaip suplanuoti savo svajonių namą

   2020-03-19

Jei dar prieš gerus du dešimtmečius vidutinio individualaus gyvenamojo namo plotas Lietuvoje buvo nuo 130 iki 170 kv. m., tai šiuo metu populiariausi yra 80 – 120 kv. m. individualių namų projektai. Akivaizdu, kad didesnis plotas yra perteklinis. Mažesnį namą išlaikyti pigiau, be to, žmonės pradėjo daugiau investuoti į save, savo sveikatą, profesines žinias ir kokybišką poilsį. Vis dažniau laisvalaikis leidžiamas gamtoje, o ne sėdint dideliuose namuose. 

 

 

Dažniausiai namai pagal konstrukciją skirstomi į mūrinius ir karkasinius. Lietuvoje patys populiariausi – mūriniai namai. Tiesa, statyboms dažniau naudojamos ne plytos, bet silikatiniai ar porėtosios keramikos blokeliai. Labai retai lietuviai renkasi karkasinį namą, nors karkasinė statyba yra racionaliausia statybos technologija. Kitas svarbus privalumas – karkasinės statybos technologija geriausiai pritaikyta naujoms šiltinimo technologijoms. Be to, tai pigiausias būdas pasistatyti pasyvų namą.

 

Pastaruoju metu dominuoja vieno aukšto namai. Tokį namą paprasčiau pastatyti, nereikia laiptų, jame patogiau gyventi. Lietuviai iki šiol privengdavo modernesnės architektūros, įdomesnių sprendimų, nes gana ilgai vyravo įsitikinimas, kad nestandartiniai sprendimai padidins statybos kaštus ir išlaidas medžiagoms, bet taip tikrai nėra. Lietuviams patraukliausi daugiašlaičiai stogai, tačiau jie yra patys brangiausi. Architektai gali pasiūlyti ir parengti puikių modernių ir klasikinių namų su vienašlaičiais, sutapdintais ar dvišlaičiais stogais projektų. Nėra populiarūs ir plokštieji stogai, tačiau pasirinkus vadinamąjį sutapdintą stogą, labai paprasta pasiekti aukštą A+ energinio efektyvumo klasę.

 

 

Nuolat brangstant energijai, tapo svarbus ir namo išlaikymo kaštų sumažinimas. Vis dažniau atsisakoma ir funkciškai nebūtinų namo dalių. Namas turi turėti aiškiai atskirtas zonas: bendrąją (gyvenamąją) ir poilsio. Svetainė, virtuvė, valgomasis turėtų būti erdvūs, miegamieji – kompaktiški. Didžioji dalis užsakovų projektuoja namus su garažais. Tačiau ar jų tikrai reikia? Ilgametę patirtį turinti architektė G. Karenė rekomenduoja atsisakyti garažų ir vietoje jų rinktis bendrą pagalbinę patalpą. Garažas kainuoja daug, o automobilius 90 proc. klientų vėliau laiko lauke, tad garažas tampa tiesiog sandėliuku. Automobiliui laikyti geriausiai tinka stoginė. Dar vienas iš perteklinių elementų dviaukščiuose namuose yra balkonas. Kur kas geresnis sprendimas – terasa prie namo. Ji atstos ir balkoną, ir pavėsinę, o įstiklinus terasą rėmine ar berėme stumdoma konstrukcija, bus dar viena papildoma laisvalaikio erdvė net ir orams atvėsus. Architektė G. Karenė siūlo gerai pagalvoti ir apie židinio reikalingumą. Nors daugeliui jis atrodo kaip neatsiejama jaukaus namo dalis, tačiau reikėtų žinoti, kad židinio įrengimas – brangus: reikia ir kamino, ir paties židinio, A+ klasės name jį sudėtinga įrengti. Tad norintiems židinio verčiau įsigyti elektrinius židinius ar net kilnojamus kompaktiškus universalius biožidinius, kuriems nereikia dūmtraukio.

 

Vis dėlto, kad ir kokio ploto namo reikėtų, tikrai verta planuoti ne tik pačią namo dėžutę, bet ir funkcines zonas bei interjerą. Net ir labai taupydami, individualių namų projektus užsisakantys žmonės vis dažniau pasikliauja interjero planavimo specialistų patirtimi ir įsiklauso į jų patarimus. Tai apsaugo nuo tipinių klaidų, kurias daro pirmąjį savo namą statantys naujakuriai.

 

 

Projektavimo kainai įtakos turi namo sudėtingumas ir kvadratūra. Visų projektų iki 300 kv. m dokumentacija – vienoda. Namo projektą sudaro bendroji dalis, sklypo sutvarkymo, architektūros, konstrukcijų, nuotekų, vandentiekio, energiniai skaičiavimai ir pan. Daugelio architektų darbų kainos – labai panašios. Pavyzdžiui, tipinė namo projekto kaina su visais statybos leidimais, suderinimais ir kt. siekia 3000–5000 eurų.

 

MB „Archasas“ branduolį sudaro profesionalūs architektai ir geodezininkai, kurie klientus mielai konsultuoja ir teikia statinių, interjero projektavimo, detaliųjų planų koregavimo ir keitimo, žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektų, kaimo plėtros žemėtvarkos projektų rengimo bei topografijos paslaugas, atlieka statinių ir sklypų kadastrinius matavimus.

 

 

 

 

MB „ARCHASAS“

K. Donelaičio g. 24-420, Kaunas

Tel. +370 600 81416

www.archasas.lt

 

 Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2021 01 22 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite