Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Agro straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Kaip susitvarkyti savo kiemo aplinką praktiškai? Specialisto patarimai

   2020-03-25

Paprastai daugiausia energijos, laiko ir finansų sutelkiame į namų vidaus įrengimą, o lauko darbams neskiriame išankstinio dėmesio. „Idėjos ir plano neturėjimas čia gali kainuoti nemažai papildomų išlaidų“ – sako kraštovaizdžio specialistas, „Tavo kiemo oazė“ įkūrėjas Karolis Matutis. Jis teigia, kad apie aplinkos apželdinimą ir kitus tinkamiausius sklypui kraštovaizdžio sprendimus reikia pradėti galvoti gerokai anksčiau nei kieme išklojamos trinkelės ar jis apjuosiamas tvora.

 

 

Kraštovaizdžio kūrimas – ne paskutinis darbas

K. Matutis patvirtina, kad lietuviams būdinga kraštovaizdžio planavimą ir kūrimą laikyti baigiamuoju namų statybos etapu, kuriam kartais net nenumatoma lėšų. Visgi tam, kad nereikėtų permokėti ir, kad aplinkos puoselėjimas ateityje netaptų našta, planuokite iš anksto. Jei dar neturite aiškios vizijos, kaip atrodys jūsų kiemo landšaftas, bent prieš klodami trinkeles pasirūpinkite, kad po takeliais būtų nutiestas 110 mm diametro vamzdis – jo gali prireikti laistymo sistemai ar instaliacijai. Antraip atėjus laikui imtis apželdinimo, kiemo apšvietimo, laistymo sistemos įrengimo darbų, trinkeles teks ardyti. Taip pat neskubėkite tvertis tvoros, nes ji trukdys įvažiuoti technikai – žemių vežiojimas karučiu užtruks kur kas ilgiau ir kainuos brangiau. Kaip pasakoja K. Matutis, tokiais atvejais išsigelbėjimu tampa šalia esantis tuščias sklypas – kai kuriuos darbus galima atlikti, pasinaudojant juo.

 

 

Augalų sodinimas turi būti apgalvotas

Numatyti kelis žingsnius, tiksliau, 3-4 metus į priekį rekomenduojama ir pasirenkant augalus. Reikėtų įvertinti, kiek augalas linkęs plėstis į šonus, kokią kitų augalų draugiją mėgsta arba nemėgsta šalia savęs ir pan. Dažnai žmonės perka kuo mažesnius daigus, mat tokie augalai kainuoja pigiau, ir susodina juos pernelyg arti. Galiausia po kelių metų tenka jau brandžius augalas iškasinėti, nes jie užgožia vienas kitą. K. Matutis pataria, sodinant palikti didesnius tarpus tarp augalų, net jei pirmus metus tai neatrodys itin dailiai, po kurio laiko situacija pasikeis ir, svarbiausia, neteks imtis persodinimo darbų.

 

Bene populiariausiu ir lietuvių itin mėgstamu augalu „Tavo kiemo oazės“ vadovas įvardija tują. Paplitusi nuomonė, kad šis augalas nereikalauja priežiūros ir, kad kartą pasodinus jį galima pamiršti. Visgi K. Matutis sako, kad tai – nevisai tiesa. Tujos augdamos ruduoja, po šaltojo sezono jas reikia išvalyti, kad pro šakeles prasiskverbtų saulė, vėjas ir galėtų formuotis nauji ūgliai. Tam, kad būtų gražios ir džiugintų akį, svarbu jas „nuprausti“ –  kartkartėm perlieti vandeniu iš laistymo žarnos. Specialistas ragina nebijoti ir lapuočių, pavyzdžiui, skroblų: nukritusius lapus paprastai ir greitai galima surinkti pasinaudojant žoliapjove.

 

 

Taupanti laiką estetika

Dauguma klientų, besikreipiančių į „Tavo kiemo oazę“, pageidauja taip susitvarkyti kiemą, kad ateityje kuo mažiau laiko tektų skirti jo priežiūrai. K. Matutis sako visiškai pritariantis tokiam požiūriui: kur kas smagiau ir naudingiau laiką po darbo ar savaitgaliais leisti su šeima, o ne nuolat pjauti, laistyti žolę.

 

Taigi kokie landšafto sprendimai patys praktiškiausi? Vejos, kitų augalų priežiūrą labai palengvina ir padeda sutaupyti laiko automatinė laistymo sistema. Tam, kad veja būtų graži, svarbu ją laistyti tolygiai – kiekvienas žemės lopinėlis turi gauti vienodą kiekį vandens. Laistant rankomis tokį rezultatą pasiekti sudėtinga: reikia laistyti rytą vakarą, vienam ploteliui skiriant po 15-20 min.

 

Kiemo apšvietimas, kuriam kabeliai klojami kartu su laistymo sistemos vamzdžiais, atlieka ne tik estetinę funkciją. Juk kur kas komfortabiliau ir saugiau jaučiamės, kai tamsiu paros metu visas mūsų kiemo perimetras yra apšviestas. Užsienyje tai įprasta, o lietuviai šiuo atžvilgiu linkę taupyti. Tačiau 12 voltų apšvietimo technologija, kurią rekomenduoja K. Matutis, užtikrina ypač ekonomišką elektros naudojimą, kuris metams atsieina 20-30 eur. Renkantis šviestuvus, svarbu atkreipti dėmesį, ar jų lemputės keičiamos. Būna, kad žmonės susigundę maža kaina įsigyja šviestuvus, kuriuos po metų reikia keisti, nes paaiškėja, kad lemputės nekeičiamos.

 

 

Svarbu dažnas pjovimas ir trąšos

Veja – vienas svarbiausių, daugiausia teritorijos užimantis kiemo akcentas. Natūralu, kad norime, jog ji būtų graži, reprezentatyvi. K. Matutis sako, kad daugiausia darbo už jus nudirba ir maksimaliai veja pasirūpina žoliapjovė-robotas. Jos nupjauta žolytė yra smulki (nes dažnai pjaunama) ir paliekama tarpti dirvoje. Tokiu būdu pamaitinama tebeauganti veja. Pjovimas yra iš anksto užprogramuojamas ir jums tuo rūpintis nebereikia.

 

Kai veją pjaunate rankiniu būdu, geriausia tą daryti kas keturias dienas, taip pat paliekant nupjautą žolę dirvoje. Specialistas pastebi, kad žmonės neretai vengia trąšų, manydami, kad tuomet žolė „išeina į lapus“ ir tenka tik dar dažniau ją pjauti. Tačiau nupjautą žolę paliekant dirvoje, ji maitina toliau tebeaugančią veją ir vyksta nenutrūkstamas apykaitos ratas, dėl ko veja tik gražėja ir tankėja.

 

 

Landšafto formavimo darbai nuo A iki Ž

Kiekvienam kiemui galima rasti pačius geriausius sprendimus, atsižvelgiant į kliento poreikį, dirvožemio tipą, finansines galimybes. Svarbu pradėti rūpintis šiais darbais iš anksto ir tartis su specialistais.

 

„Tavo kiemo oazė“ teikia visas landšafto formavimo paslaugas: apželdinimo projektų rengimą; laistymo sistemos, apšvietimo (12 voltų), žoliapjovės-roboto įrengimą; augalų sodinimą ir priežiūrą; gyvatvorių karpymą; alpinariumų priežiūrą; bonsų formavimą ir kt.

 

 

 

„TAVO KIEMO OAZĖ“

Tel. +370 693 25743

El. p. tavokiemooaze@gmail.com

www.facebook.com/oazekieme/

 Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2024 04 19 
Kontaktai: tel. +370 670 316 00, faks. +370 670 316 00, Kaunas. El.paštas
©2005-2024. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite