Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Auto straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Kaip tinkamai išsirinkti variklinę alyvą šiuolaikiniam automobiliui

   2016-09-28

Nuo variklinės alyvos kokybės labai priklauso automobilio variklio eksploatacijos laikas. Tačiau ne kiekviena variklinė alyva gali tikti jūsų automobilio varikliui.

Visi šiuolaikiniai automobilių varikliai pasižymi ypatingais reikalavimais variklinei alyvai. Tai ypač aktualu EURO-5 ir naujesniems varikliams. Siekiant sumažinti gamtos taršą specialiai buvo sukurtos EURO normos, kurios nurodo maksimalų leidžiamą išmetamų teršalų kiekį. Šiuo metu nauji automobiliai gaminami su EURO-6 normas atitinkančiais varikliais. Didėjant EURO normai, atitinkamai didėja ir keliami reikalavimai variklinei alyvai. Papildomai daugumai šiuolaikinių variklių taikomas prailgintas alyvų keitimo intervalas (~30000km) ir tai reiškia kad variklinė alyva turi turėti tinkamų savybių intervalo pabaigoje.
Todėl renkantis alyvą iš pirmo žvilgsnio sunku nuspręsti ar pasirinkta variklinė alyva turi visas šias savybes.

„Pirmiausia rinkdamiesi variklinę alyvą įsitikinkite ar ji atitinka jūsų automobilio variklio gamintojo keliamus reikalavimus“ – pataria UAB "Auto Aves" direktorius Izidorius Paukštys. Labai dažnai ant alyvos bakelio nurodytos specifikacijos, ypač mažiau žinomų alyvos gamintojų, nėra pagrįstos jokiais oficialiais testais. Tokia alyva dažniausiai siūloma už patrauklią kainą, tačiau ją pirkdami nesate užtikrinti ar suteikiate savo automobilio varikliui tinkamą ir ilgalaikę apsaugą. 
„Kokius reikalavimus turi atitikti alyva dažniausiai galima rasti automobilio vartotojo arba serviso knygoje, kitu atveju reikėtų klausti alyvos pardavėjo rekomendacijos“ – sako Kaune veikiančio autoservisų tinklo "Auto Aves" vadovas. Dauguma šiuolaikinių EURO-5 ir EURO-6 normas atitinkančių variklių naudoja papildomas specifines dujų šalinimo sistemas (DPF – kietųjų dalelių filtras, TWC – katalizatorius).  Skirtingi variklių gamintojai reikalauja skirtingų cheminių bei fizinių savybių alyvų. Labai svarbu šioje vietoje įsitikinti, kad pasirinkote tinkamai.

Renkantis variklinę alyvą, "Auto Aves" vadovo nuomone, visų pirma reikėtų įsitikinti ar pasirinkta alyva atitinka bendrus „ACEA“ (Association des Contructeurs Europeens d‘Automobiles) – Europos automobilių konstruktorių asociacijos keliamus reikalavimus. Universalios alyvos, tinkamos lengvųjų automobilių benzininiams ir dyzeliniams varikliams, žymimos raide ir skaičiumi: „ACEA C1“, „C2“, „C3“ ar „C4“. Šis alyvos žymėjimas parodo tam tikras specifines alyvos savybes:
C1 - lengvaeigė, degalus taupanti alyva su griežčiau ribojama chemine sudėtimi;
C2 – lengvaeigė, degalus taupanti alyva;
C3 - pasižymi geresniu plėvelės patvarumu;
C4 – pasižymi geresniu plėvelės patvarumu, griežčiau ribojama cheminė sudėtis.

Kiekvienas variklių gamintojas variklio kūrybos procese numato kokia alyva yra tinkama jų gaminamiems varikliams. Todėl renkantis alyvą ypatingai rekomenduojama laikytis gamintojų reikalavimų. Automobilių gamintojai yra pasiskirstę pagal naudojamas EURO-5 variklines alyvas.
Bet dažniausiai vien bendrų ACEA reikalavimų neužtenka tinkamam alyvos parinkimui. Didžiausi variklių gamintojai papildomai reikalauja kad alyva atitiktų jų specifinius reikalavimus, kurie yra nurodomi atitinkamomis specifikacijomis. Pavyzdžiui VW reikalauja, kad alyva jų gaminamiems EURO-5 varikliams atitiktų ACEA C3 reikalavimus ir atitiktų VW specifikaciją 504.00/507.00. 
„Taigi prieš įsigyjant variklinę alyvą savo automobiliui, būtina įsitikinti, kad renkatės tinkamą ir patikimą alyvos gamintoją“ – pabrėžia "Auto Aves" direktorius I. Paukštys.

Vienas iš tokių gamintojų yra Valvoline, turintis 150 metų variklinės alyvos gamybos patirtį. Valvoline 1866 metais pirmieji pristatė savo vardo variklinę alyvą. Nuo tada prasidėjo alyvos tobulinimo procesas, kuris tęsiasi iki šių dienų. Valvoline naujausios gamybos technologijos ir 150 metų patirtis užtikrina, kad jų gaminama alyva atitinka ir viršija visus šiuolaikinių variklių gamintojų keliamus reikalavimus, tad ji suteikia ne tik tinkamą apsaugą varikliui, bet  ir prailgina jo tarnavimo laiką. Šio prekinio ženklo alyva yra įvairių rūšių, todėl skirtingų automobilių savininkai gali išsirinkti savo automobilio varikliui tinkamą alyvą.
Valvoline variklinę alyvą galima įsigyti ar įsipilti "Auto Aves" autoservisų tinkle, kuris veikia jau nuo 2008 m. ir teikia visų pagrindinių automobilio sistemų remonto paslaugas. "Auto Aves" specialistai taip pat gali pakonsultuoti dėl tinkamos variklinės alyvos pasirinkimo.

1.Pirmiausia rinkdamiesi variklinę alyvą įsitikinkite ar ji atitinka jūsų automobilio variklio gamintojo keliamus reikalavimus.
2.Kokius reikalavimus turi atitikti alyva dažniausiai galima rasti automobilio vartotojo arba serviso knygoje, kitu atveju reikėtų klausti alyvos pardavėjo rekomendacijos.
3.Valvoline alyva, kurią galima įsigyti "Auto Aves", atitinka ir viršija visus šiuolaikinių variklių gamintojų keliamus reikalavimus.

UAB "Auto Aves"
Europos pr. 67, Kaunas
tel. 8 657 76111
europa@autoaves.lt
www.autoaves.lt;
Filialas
Petrašiūnuose R. Kalantos g. 13, Kaunas
tel. 8 677 80032
kalanta@autoaves.lt

Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2020 06 03 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite