Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Statyba straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Kaip utilizuoti medines pakuotes ir pasinaudoti taršos mokesčio lengvata?

   2021-07-14

Logistikos bendrovės, gamybinės, prekybinės įmonės bei importuotojai susiduria su situacija, kai po žaliavų, prekių pervežimų lieka nebetinkami naudojimui mediniai padėklai ir kita vienkartinė medinė pakuotė (ritės, tašai, atramos, įvairios dėžės). Visa tai tampa atliekomis, o įmonės savo nuožiūra bando taupyti ir panaudoti jas kitiems tikslams. Tačiau yra vienas būdas, kuris iš tiesų finansiškai naudingas, praktiškas ir svarbiausia – teisingas. Koks jis? Apie tai pasakoja bendrovės UAB „Ekovalda“ direktorius Raimundas Kubilius. 

 

 

Smulkios gudrybės su senais mediniais padėklais – neefektyvios

Žiedinės ekonomikos, antrinio panaudojimo tematika vis labiau įsilieja į verslo kasdienybę ir dauguma žmonių, vedini pačių geriausių ketinimų – tiek norėdami sutaupyti, tiek nekenkti aplinkai – patys imasi įvairiausių iniciatyvų:

 

·       Atiduoda medines pakuotes darbuotojams baldams ar kurui, ir toliau moka taršos mokestį, kuris yra kelis kartus didesnis, nei gaunama nauda.

·       Atiduoda medines pakuotes įmonėms, kurios neturi teisės išduoti perdirbimą įrodančius dokumentus, taip prarandant teisę į mokesčių lengvatą.

·       Naudoja medinių padėklų atliekas deginimui.

 

Visais atvejais įmonėms tenka mokėti taršos mokestį. Faktiškai, efektyviausias būdas sutaupyti yra pasinaudoti taršos mokesčio lengvata. Kaip tai padaryti?

Kaip dirbti saugiai ir pasinaudojus lengvata, sutaupyti net iki 250 Eur už toną?

Pagal teisės aktus visi gamintojai ir importuotojai turi vykdyti visų įvežtų/importuotų gaminių pripildytų pakuočių apskaitą, neatsižvelgiant į Lietuvos rinkai tiektą pakuočių kiekį. Mokestis už aplinkos teršimą vienkartinėmis pakuočių atliekomis taikomas gamintojams ir importuotojams, kurie per mokestinį laikotarpį Lietuvos vidaus rinkai tiekia nuo 0,5 tonos pripildytų vienkartinių pakuočių.

 

2020m. taršos mokestis buvo 57 Eur už 1 toną, 2021m. jau 157 Eur, o 2022m. patvirtintas 189 Eur mokestis. Be to, taršos mokesčiui taikoma indeksacija, kurios dydis yra apie 1,5.

 

Aplinkos apsaugos departamentas vykdo pakuočių apskaitos kontrolę, o departamento specialistai gali pareikalauti pateikti dokumentus už einamuosius metus bei 5 metus atgal. Įmonės, nevykdančios arba netinkamai vykdančios pakuočių apskaitą, atliekų susidarymo apskaitą, yra baudžiamos nustatyta tvarka.

 

Siekiant, kad mediniai padėklai, atramos, ritės nebūtų deginamos ir netinkamai utilizuojamos, ES šalyse priimtas sprendimas atleisti nuo taršos mokesčio tas įmones, kurios medienos atliekas atiduoda sertifikuotiems perdirbėjams. Čia, medienos atliekos išskirstomos pagal rūšis – fanera, medžio drožlių plokštė, HDF/MDF, medžio masyvo mediena – paskui, naudojant daugiapakopę perdirbimo įrangą, yra susmulkinamos, atskiriami metalai nuo medžio, o vėliau gaminama įvairių rūšių baldinė plokštė.

 

Įmonė, atidavusi padėklus atliekų tvarkytojui, gauna dokumentą, įrodantį perdirbimo faktą. Su šiuo dokumentu ji gali pasinaudoti mokesčių lengvata ir gauti kelis kartus didesnę naudą, nei bandydama savarankiškai panaudoti senus padėklus.

 

Kaip nepadaryti klaidų, siekiant gauti mokesčių lengvatą?

Apie taršos mokesčio lengvatą reikėtų galvoti ne pildant deklaraciją, o anksčiau. Yra keletas momentų, kai įmonės padaro klaidas ir todėl negali išvengti taršos mokesčio mokėjimo.

 

Pirma, nevykdoma arba netinkamai vykdoma medinių pakuočių apskaita. Kiekviena iš užsienio gauta medinė pakuotė turi būti tinkamai dokumentuojama nuo pradžių iki to momento, kai ji priduodama atliekų tvarkytojams.

 

Antra, rinkoje yra ne viena įmonė, kuri skelbiasi surenkanti ar priimanti medienos atliekas. Prieš atiduodami medienos atliekas, pasitikslinkite – ar įmonė yra registruota oficialiame atliekų tvarkytojų registre ir ar turi teisę išrašyti gaminių ir (ar) pakuočių atliekų sutvarkymą įrodančius dokumentus.

 

 

Medienos atliekų transportavimas? Palikite šį rūpestį perdirbėjams

Dažnai įmonių vadovai suka galvą – kaip nugabenti medinių padėklų atliekas perdirbėjams? Kaip efektyviai pakrauti ir pervežti didelių gabaritų, smulkias ir birias medienos atliekas arba vaisių dėžes, kurios yra lengvos, tačiau užima daug vietos?

 

Pasirinkite perdirbėją, kuris gali pats išvežti medienos atliekas specialiu tam pritaikytu transportu. Vienas efektyviausių pakrovimo ir išvežimo būdų – kai krova atliekama specialiu manipuliatoriumi į šiai veiklai pritaikytus konteinerius, medinės atliekos kraunant sutraiškomos, kad užimtų mažiau tūrio, ir išvežamos.

 

UAB „Ekovalda“ pagrindinė veikla yra medinių pakuočių atliekų surinkimas, rūšiavimas ir perdirbimas. Įmonė priima medinius padėklus, rites, presuotas medines vaisių dėžes, tašus, gamybines baldinių plokščių, faneros atliekas. Pagal užsakovų pageidavimus pritaikomi optimalūs transporto ir krovos sprendimai. Įmonės atliekų priėmimo centrai ir biurai yra Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, o medinių pakuočių atliekos surenkamos visoje Lietuvoje. Įmonė investuoja į efektyviausias rūšiavimo technologijas, kurios leidžia našiau perdirbti gautas žaliavas ir antriniam panaudojimui nukreipti net iki 95 proc. priimtų atliekų.

 

Įmonė vadovaujasi devizu „Jūs mums atliekas, mes jums mišką“ ir yra įsipareigojusi už kiekvieną 10 tonų surinktų žaliavų pasodinti po medį.

Užauginkime mišką kartu!

 

 

 

 

 

UAB „EKOVALDA“

Raimundas Kubilius, direktorius

El. p. info@ekovalda.lt

Tel. +370 610 50500

www.ekovalda.lt

 

Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2022 08 04 
Kontaktai: tel. (8 670) 316 00, faks. (8 670) 316 00, Kaunas. El.paštas
©2005-2022. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite