Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Technika info straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Kaip užtikrinti jutiklių tikslumą pramonės procesuose? Nuo šiol, yra vienas paprastas būdas

   2021-07-19

Gamybos procese, siekiant užtikinti proceso tikslumą, naudojami įvairių tipų jutikliai, kuriais matuojama temperatūra, slėgis, lygis bei kiti svarbūs proceso parametrai. Tačiau laikui bėgant, jutiklių parodymuose atsiranda nuokrypiai. Šie nuokrypiai dažniausiai gali atsirasti dėl pasenusios technologinės įrangos, netinkamos jos priežiūros. Gamintojai, norėdami išvengti netikslumų, samdo metrologines paslaugas teikiančias įmones, naudoja įvairius matavimo/testavimo prietaisus, organizuoja reguliarius patikrinimus ir imasi kitų priemonių proceso kokybės užtikrinimui. Kaip būtų galima geriau kontroliuoti šiuos parametrus ir užtikrinti sklandų gamybos proceso darbą?

 

 

Jutiklių kalibravimas – kokie pagrindiniai iššūkiai ir problemos?

Įsivaizduokite gaminamą alų arba pasterizuojamą pieną, – netgi nedidelis nuokrypis nuo numatytų parametrų gali turėti skaudžias pasekmes, kaip netinkama vartoti produkcija, nepatenkinti klientai, finansiniai nuostoliai ir kt. Tam tikri jutikliai matuoja slėgį, temperatūrą ir kitus parametrus, tačiau laikui bėgant, jų parodymuose atsiranda tam tikri netikslumai – nuokrypiai nuo užduotų verčių. Kaip to išvengti?

 

Vienas variantas – iškviesti metrologines paslaugas teikiantys specialistai patikrina jutiklių parodymus bei įvertina jų paklaidas, išrašo reikiamus dokumentus ir, suteikę paslaugą, išvažiuoja. Bet problemos tuo nesibaigia. Technologinis procesas yra sudėtingas vyksmas, kuris reikalauja pastovios priežiūros ir kontrolės. Sugedus įrenginiui ar sugedus jutikliui, gali nukentėti gaminamos produkcijos kokybė. Atlikus paslaugą, įmonė turi dokumentą, kad konkrečiu laiku, esant konkrečioms sąlygoms, jutiklių parodymuose problemų nebuvo. Nei viena metrologines paslaugas teikianti įmonė gamintojui negali užtikrinti, kad jiems atlikus matavimo bus užtikrintas tinkamas ir sklandus procesas. Kitą kart, vėl kilus abejonėms ar pastebėjus kokius nors neatitikimus, yra kviečiami tie patys specialistai ir mokami pinigai.

 

Kitas variantas – įsigyti reikalingą kalibravimo įrangą patiems. Paprasti kalibratoriai yra skirti vienai funkcijai ar parametrui matuoti, todėl gamintojams tenka galvoti ir įsigyti daugybę prietaisų. Kai kurias atvejais, gelbėja daugiafunkciniai kalibravimo prietaisai, kuriuose numatytas tam tikras funkcijų paketas – tačiau bėda ta, kad nustatytas paketas ne visada sutampa su įmonės poreikiais. Atskira problema yra tos situacijos, kai gamybos procesas vyksta uždaroje sistemoje, kur žmonių dalyvavimas yra sudėtingas, pavyzdžiui, jeigu tai yra sterili aplinka – tokiu atveju, reikalingas kalibratorius, atitinkantis specialius standartus ir saugumo reikalavimus bei turintis galimybe su technologiniais įrenginiais komunikuoti specialiais ryšio protokolais.

 

Dar vienas pramonės įmonėms aktualus klausimas – tai duomenų kaupimas. Duomenys apie gamybos proceso parametrus reikalingi tam, kad iškilus abejonėms dėl kokybės, būtų galima pakartotinai peržiūrėti duomenis ir juos įvertinti. Deja, dažnai duomenų kaupimas arba vykdomas primityviomis priemonėmis, arba nevykdomas iš viso, rizikuojant, kad gal nieko blogo nenutiks.

 

Taigi, kaip užtikrinti reguliarią ir efektyvią jutiklių tikslumo stebėseną ir duomenų kaupimą – tokie pagrindiniai klausimai, su kuriais susiduria gamybos proceso vykdytojai. Vystantis naujoms technologijoms, šiems klausimams yra paprastas atsakymas.

 

Ar įmanomas absoliutus saugumas ir tikrumas gamybos procese? Su Beamex MC6 ir Beamex MC6 EX, taip.

Gamybos įmonėms, vienas iš patogiausių sprendimų yra daugiafunkcinis modulinis kalibratorius Beamex MC6.

 

Ką reiškia modulinis kalibratorius? Iš esmės tai kalibratorius, kuris gali būti komplektuojamas individualiai, vartotojas gali pats pasirinkti jam reikalingus slėgio, temperatūros, elektrinių signalų modulius – ir taip įsigyti prietaisą atitinkantį jo poreikius. Tokiu atveju, jūs turite vieną prietaisą, o ne kelis, ir tas prietaisas atlieka būtent tas funkcijas, kurių jums labiausiai reikia. Ši galimybė leidžia optimizuotis įmonės kaštus įrangos įsigijimui.

 

Beamex MC6 leidžia atlikti jutiklių kalibravimą ir procesų kontrolę nuotoliniu būdu. Pavyzdžiui, jeigu gamyba vyksta sterilioje zonoje, kur negali patekti žmogus, tokiu atveju naudojantis HART protokolu jūs galite nesunkiai prisijungti prie procesą valdančių jutiklių, įvertinti jų nustatymus bei atlikti reikiamus jų pakeitimus (atlikti kalibravimą), visą tai yra atliekama pasitelkiant kalibratoriaus viduje įmontuotu HART komunikatoriumi. O jei reikalingas kalibratorius, kuris galėtų dirbti sprogioje zonoje, tokiu atveju Beamex MC6 EX yra tas pasirinkimas kurio jūs ieškote. BEAMEX MC6 EX yra taip pat modulinis, dokumentuojantis pramoninių signalų kalibratorius su viduje integruotu HART, FieldBus ir ProfiBus komunikavimo, sąvirašio funkcijomis.

 

Beamex MC6 ar MC6 EX gali būti komplektuojami su programine įranga BEAMEX CMX. Ši programinė įranga leidžia bendrovei optimizuoti darbą. BEAMEX CMX dirba kaip standartinė duomenų bazė, kurioje galima saugoti visas kalibravimo procedūras, matavimo rezultatus, stebėti jutikliu patikros ir kalibravimo datas. Programinė įranga automatiškai primins vartotojams apie galimai besibaigiančias jutiklių kalibravimo datas, padės jiems planuoti pakartotinius jų patikrinimus, todėl daugiau nebus uždelstų ar pražiūrėtų datų. Tai padės optimizuoti visą gamybos procesą – žinant apie numatomą patikrinimą, galima efektyviau kontroliuoti personalo darbą, žaliavų tiekimą, produkcijos apimtis ir kt.

 

Beamex MC6 – dokumentuojantis kalibratorius. Tokio prietaiso pranašumas yra tas, kad jis leidžia kaupti, archyvuoti, saugoti ir norimu momentu peržiūrėti kalibravimo rezultatus prietaiso ekrane. Įmonei, šie duomenys yra tarsi draudimo polisas nuo nepageidaujamų atsitikimų, neplanuotų prastovų, eksploatacinių išlaidų padidėjimų ar produkcijos sugadinimo ar netekčių. Pasigirsta vartotojų nusiskundimų ir tada atgaline data tenka gilintis ir aiškintis, kurio proceso metu įvyko galimas gamybos proceso pažeidimas.

 

Beamex MC6– ar tai yra sudėtinga ir brangu?

Beamex MC6 ir Beamex MC6 EX eksploatuoti nesudėtinga. Su šia užduotimi gali susitvarkyti bet kuris techninį išsilavinimą turintis darbuotojas. Įrenginio ekranas su intuityvia vartotojo sąsaja yra lengvai suprantamas, dauguma vartotojų net nesivargina skaityti prietaiso vartotojo instrukcijos. Nors įrenginiu naudotis paprasta, gamintojo atstovai organizuoja mokymus tiems, kurie pageidauja instruktažo ar nerimauja, kad veikdami savarankiškai, neišnaudos visų Beamex teikiamų galimybių.

 

Žmonės dažnai įsivaizduoja, kad Beamex MC6 ir Beamex MC6 EX yra brangūs įrenginiai, ir kad jie sutaupys pirkdami paslaugas ar įsigydami keletą paprastesnių prietaisų. Esmė tame, kad Beamex yra modulinis prietaisas, todėl galite pasirinkti tik tuos modulius ar funkcijas, kurių jums tikrai reikia, ir nepermokėti. Jums nereikia pirkti kelių skirtingų prietaisų, jūs įsigyjate vieną, jūs galėsite naudoti jį bet kada, kai prireiks, ir būsite nepriklausomi nuo kitų kalibravimo paslaugas teikiančių įmonių darbo grafiko.

 

Beamex autorizuotas atstovas Baltijos šalims yra UAB „Elintos matavimo sistemos.“

Įmonės veiklos pradžia siekia 1996 m., o šiuo pavadinimu įmonė vykdo veiklą nuo 2002 m. UAB „Elintos matavimo sistemos“ tiekia matavimo prietaisus ir įrangą, derinimo sistemas, maitinimo šaltinius, organizuoja patikras ir kalibravimą, teikia konsultacijas matavimo klausimais.

 

 

 

 

UAB „ELINTOS MATAVIMO SISTEMOS“

Terminalo g. 3, Biruliškių k., Karmėlavos sen.

LT–54469 Kauno raj. (Kauno LEZ)

Tel. +370 37 45 27 90

El. p. info@elintosms.lt

www.elintosms.eu

 



Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2024 04 11 
Kontaktai: tel. +370 670 316 00, faks. +370 670 316 00, Kaunas. El.paštas
©2005-2024. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite