Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Statyba straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Kaminai daugiabučiams: reikia ieškoti techninių naujovių

   2007-03-26

Ne vieno daugiabučio namo gyventojams šiais laikais pavyksta atsijungti nuo neefektyvios centrinio šildymo sistemos, neretai be centrinio šildymo statomi ir nauji daugiabučiai namai. Tokiu atveju kiekvienam butui reikalingas autonominis šilumos šaltinis. Net ir esant įrengtam centriniam šildymui daugelyje daugiabučių gyventojai įsirengia židinius. Bet vien modernaus šilumos šaltinio nepakanka – reikia pašalinti degimo produktus taip, kad jie netrukdytų gyventi nei jums, nei kaimynams.

Kol kas dažniausiai daugiabučiuose degimo produktai šalinami per paprastus plytų kaminus. Plytų kaminai turi esminį trūkumą: nuo temperatūrų skirtumų, kurie kamine tikrai dideli, nuo degimo produktuose esančių cheminių medžiagų, nuo garuose, virstančiuose kondensatu, esančios drėgmės plytos laikui bėgant neišvengiamai sutrūkinėja. Tad tik laiko klausimas, kada dūmai pradės rūkti į jūsų ar kaimynų butą. Be to, drėgmė ilgainiui gali sugadinti jūsų ir kaimynų butų sienas.

Dažniaisiai ne išeitis būna ir įprastiniai kaminų indėklai, kurie laikui bėgant praranda sandarumą.

Elementarus racionalumas perša mintį : jeigu jau pakanka lėšų naujam butui su technologiškai  modernia šildymo sistema, protinga būtų viską baigti iki galo ir įsirengti tokio pat technologinio lygio kaminą. 

Planuojant įsirengti šildymo sistemą daugiabučio bute verta prisiminti, kad turbo kamino,  populiaraus tarp individualių namų savininkų, daugiabutyje įsirengti jūs negalėsite. Tai draudžia galiojančios priešgaisrinės apsaugos normos.

Vakarų Europoje jau senokai išpopuliarėjo kaminų sistemos, kuriose naudojamas apvalus šamotinės keramikos indėklas. Toks indėklas yra atsparus temperatūros svyravimams, rūgščių poveikiui, iš jo dėl jo formos greičiau pašalinami degimo produktai.

Garsiausi tokio pobūdžio gaminiai Europoje yra Vokietijos firmos „Schiedel“ produkcija. 1946 metais kompaniją įkūrė Friedrichas Shiedelis, 1962 metais įmonė užpatentavo „Schiedel“ kaminus. 1984 metais kompanija  sukūrė izoliuotą kaminų sistemą su ventiliacija - modernią kamino sistemą. Nuo tada ir prasidėjo smarkus „Schiedel“ kilimas.

 „Schiedel siūlo rinkai įvairių modifikacijų kaminų sistemas, bet turime ir modelį, sukurtą  specialiai daugiabučiams namams, - sakė Edmundas Radavičius, UAB „Schiedel kaminų sistemos“ direktorius. -  Tai „Schiedel Quadro“, universali dūmtraukio sistema, skirta dujiniams katilams su uždara degimo kamera. Sumontavus tokį dūmtraukį, galima naudoti decentralizuotą šildymą, prie sistemos prijungti iki 10 dujinių katilų, išnyksta problemos dėl degimui reikalingo oro, o tai užtikrina didesnį saugumą.“

Pasak įmonės vadovo, naudojant kaminų sistemą „Schiedel Quadro“, oras, reikalingas degimui, patenka iš lauko per oro kanalą, kuris yra kamino viduje. Todėl katilai, prijungti prie tokios sistemos„ gali veikti nepriklausomai nuo patalpos, kurioje jie įrengti, tūrio, jie gali kūrentis esant sandariems langams. Tai aktualu, nes naujos statybos namuose ar po rekonstrukcijos patalpos tampa itin sandarios.

Kamino sistema „Schiedel Quadro“ yra atspari aukštų temperatūrų poveikiui ir suodžių užsiliepsnojimui. Be to, ją paprasta sumontuoti, ji leidžia taupyti energiją, užima mažai vietos, turi papildomą statinį kamino sutvirtinimą. Išoriniai tuščiaviduriai blokai yra maži ir lengvi, kamino kepurė, sujungta su keraminiu vamzdžiu, atitinka visus priešgaisrinės saugos reikalavimus, nepraleidžia šilumos ir apsaugo nuo triukšmo. Sistemai suteikiama ilgametė garantija.

Sistemoje „Schiedel Quadro“ montuojamas patikimas vidinis keraminis vamzdis, gaminamas iš aukštos rūšies nedegios šamotinės keramikos, atsparus aukštai temperatūrai bei temperatūros svyravimams. Šamotiniai vamzdžiai „Schiedel“ nejautrūs drėgmei, rūgščių poveikiui bei agresyviam kondensatui, atsparūs korozijai, išsiskiria ypatingu tvirtumu bei patvarumu ir atitinka visas šiuo metu tokiems gaminiams galiojančias griežčiausias normas ir priešgaisrinės saugos reikalavimus.

„Schiedel Quadro“ ne tik suteikia degimui reikiamą oro kiekį, bet ir garantuoja saugų degimo medžiagų pašalinimą. Anksčiau dūmams pašalinti buvo naudojama atskira ventiliacinė šachta, o taikant „Schiedel“ pasiūlytą dūmtraukio konstrukciją, sistemos viduje vyksta šilumos apykaitos procesas: šaltas oras, keliaudamas išorėje esančiu kanalu į šilumos židinį, yra pašildomas. Tai leidžia efektyviai taupyti paprastai prarandamą energijos dalį.

„Schiedel Quadro“ sistemos išorinio blokelio apvalkalo forma leidžia viename aukšte prijungti įvadus iš keturių pusių. Taip viename aukšte į bendrą sistemą gali būti sujungiama iki keturių šildytuvų, o iš viso į vientisą kamino sistemą gali būti sujungiama iki dešimties vartotojų.

 „Schiedel Quadro“ yra tiktai viena iš mūsų siūlomų kaminų sistemų modifikacijų, - sakė Edmundas Radavičius. – Pavyzdžiui, „Schiedel Rondo Plus“ yra pritaikyta kietuoju, skystuoju kuru ar dujomis kūrenamiems individualiems namams. „Schiedel Avant“ yra skirtas žemos temperatūros katilams, dujiniams ir alyvos katilams, kuriuose maksimali degimo temperatūra yra 200 laipsnių. Mes siūlome taip pat visus šioms kaminų sistemoms reikalingus aksesuarus bei montavimui reikalngas medžiagas.“

Schiedel Kaminų Sistemos

Jonalaukio g. 10
LT-55198, Jonava
Tel. (8-349) 68 244
Faks. (8-349) 54 246
El. p.: ofisas@schiedel.lt
www.schiedel.lt

Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2020 09 30 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite