Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Statyba straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Kaminų įdėklai saugo jūsų gyvybes

   2017-04-03

Kaminas. Jį prisimenate tik šildymo sezono metu. O prisiminę ar juo pasirūpinate? Ar valote pagal gaisrinės saugos reikalavimus? Ar jau turite įsirengę nerūdijančio plieno įdėklą? Gal nežinote kam jis reikalingas? Jei bent į vieną klausimą atsakėte neigiamai, būtinai paskaitykite šiame straipsnyje pateikiamas specialistų rekomendacijas būtent Jums.

Nepamirškite kamino valymo! Kvalifikuotas kaminų priežiūros specialistas Audrius Balsaitis primena, jog remiantis oficialia statistika, gaisrai dėl nevalytų kaminų šalyje užima trečią vietą. Todėl, kiekvienas savo turtą ir asmeninį saugumą vertinantis namo savininkas turėtų kreiptis dėl kamino išvalymo bent kartą per metus – šildymo sezonui pasibaigus ar prieš jam prasidedant, nes kamino sienelėse susikaupę suodžiai gali lengvai užsidegti. Žinoma, jei kaminas eksploatuojamas su įdėklu, prie jo sunkiau limpa suodžiai, valymo procesas būna greitesnis. Renkantis, kas valys kaminą, A. Balsaitis rekomenduoja įsitikinti ar specialistai turi reikiamus sertifikatus bei įrankius. Kaminų įdėklų gamybos ekspertas primena, jog Šildymo sistemų gaisrinės saugos taisyklės reglamentuoja įdėklo naudojimą visuose pilnavidurių plytų (išskyrus molio) dūmtraukiuose. Dar daugiau, jei eksploatuodami kaminą nenaudojate įdėklo, trumpinate kamino gyvavimo laiką. Lietuvoje mūrinių kaminų vis dar yra daugiausiai, lyginant su kaminais, pagamintais iš kitų medžiagų.

A. Balsaitis paaiškina, jog mūrinio kamino dalis esanti lauke patiria didelius temperatūrų pokyčius, žiemos metu – ypatingai šąla. Tuo pat metu, vidinėje kamino dalyje temperatūra yra aukštesnė, todėl susidaro dervų ir rūgščių kondensatas, kuris, nesant plieninio įdėklo, skverbiasi į plytas, tinką, o temperatūrai krentant - užšąla ir taip ardo kaminą. Todėl įdėklo naudojimas yra būtinas. Tikriausiai susimąstėte kaip išsirinkti tinkamą įdėklą kaminui ir kaip jį įmontuoti? Kaminų įdėklų gamybos ekspertas A. Balsaitis pataria įsitikinti, jog įdėklas atitiks Gaisrinės saugos taisyklėse nurodomas atsparumo gaisrui klases – t.y. bus tinkamo storio, o ne pagamintas iš buitinės skardos.

Dar daugiau – renkantis kamino įdėklą svarbu atkreipti dėmesį kelių metų garantiją suteikia gamintojas bei ar jis galės suteikti aptarnavimo servisą garantijos laikotarpiu ir jai pasibaigus. Jau 10 metų kaminų įdėklų rinkoje dirbantis specialistas pasakoja dažną istoriją, kuomet pardavėjas tiesiog dingsta.
Todėl geriausiai, jei paslaugą gausite tiesiai iš gamintojo - būsite tikri dėl patikimumo ir kokybės. Dujinių katilų savininkai taip pat turėtų suklusti – jei įsigijote naują katilą – turėsite jį prijungti ne tik prie elektros tinklo, tačiau ir prie kamino. Atsakingai rinkitės specialistus, kurie tai atliks, kadangi šį darbą atlikęs asmuo privalės išrašyti atitikties sertifikatą, kurį pateikę dujas tiekiančiai įmonei, galėsite katilą eksploatuoti.
„Kaminų įdėklai“ – valymas, remontas, pristatomieji kaminai.  Įsikūrę Kaune, tačiau atlieka darbus visoje Lietuvoje.

KAMINŲ ĮDĖKLAI
Audrius Balsaitis
+370 672 80 445

Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2020 09 25 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite