Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Technika info straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Karantino metu pramoninės elektros darbai tęsėsi be pertraukų

   2020-08-26

Šį pavasarį Lietuvos pramonę užklupo nemenkas išbandymas, atkeliavęs iš rytų virusinio susirgimo pavidalu. Dėl COVID-19 pandemijos šalyje paskelbus karantiną, didelė dalis verslų buvo priversta sustoti, o kita – smarkiai sumažinti veiklos apimtis. Tačiau tai kartu atvėrė ir nemažai galimybių tiems, kam pakako įžvalgos jomis pasinaudoti.

 

 

Pasirūpino darbuotojų saugumu

Pramonės sektoriuje elektros darbus atliekanti bendrovė „Jukata“ karantino keliamus iššūkius pasitiko priemonėmis, nukreiptomis keliomis kryptimis. Pirmiausias ir būtiniausias žingsnis, jos vadovo teigimu, buvo pasirūpinti savo darbuotojų bei užsakovų saugumu.

 

„Karantino metu mūsų darbo rutina tapo dar atsakingesnė nei įprastai. Visa ji buvo nukreipta į tai, kad nė vienas iš mūsų darbuotojų neužsikrėstų bei netaptų užkrato šaltiniu kitiems, – pasakoja UAB „Jukata“ vadovas. – Kiekvieną rytą prieš darbo pradžią dezinfekuodavome visą įrangą, nuo stambiausių iki smulkiausių įrankių. Visi darbuotojai dirbo tik su kaukėmis, kiek įmanoma laikydamiesi saugaus atstumo. Į objektus vykome nedidelėmis komandomis po du tris žmones.“

 

 

Išnaudojo progą nerutininiams darbams

Sulėtėjus gamybos tempams, bendrovės užsakovai gavo unikalią galimybę atlikti tuos darbus, kuriems anksčiau kliudė nenutrūkstamas pramonės įrenginių darbas. „Gamyba nebuvo visiškai sustojusi, kaip visi įsivaizduoja, – teigia T. Uldinskas. – Ji tiesiog smarkiai sulėtino tempus ir atvėrė mums tas vietas, prie kurių negalėdavome prieiti, nors ir buvo poreikis. Džiaugėmės galimybe atlikti tuos priežiūros ir instaliacijos darbus, kurie jau seniai prašėsi padaromi, tačiau veikiant standartiniu pajėgumu jiems visuomet pritrūkdavo laiko“.

 

Sulėtėję tempai – puiki proga pakeisti susidėvėjusius kabelius, skydus, apžiūrėti ir pakeisti tam tikrus susidėvėjusius automatinius aparatus, perrinkti ir sutvarkyti paskirstymo skydus. Gamyklose montavimo laukė naujos gamybos linijos arba atvyksiančios naujos staklės, kurioms reikėjo paruošti vietą bei surinkti naujas jėgos spintas. Kai kur buvo rotuojamos ir racionaliau bei patogiau išdėstomos jau esančios.

 

Kiti užsakovai, matydami, kad gamybai trūksta galingumo, paprašė sumontuoti naują modulinę transformatorinę MT, o dar kiti, norėdami atsinaujinti, – tik pakeisti 10 kV transformatorius bei atlikti senų 10 kV transformatorių profilaktikas.

 

„Karantiną traktavome ne kaip viso ko pabaigą, o kaip galimybę pasiūlyti savo klientams įkvėpti oro, apsitvarkyti aplinkui ir pasidairyti, kas galėtų būti optimizuota ar pertvarkyta. Padaryti tai, ko nespėdavome apimti kasdieninės rutinos, – atvirauja UAB „Jukata“ vadovas, – kad paskui, kai šis kupinas iššūkių laikas praeis, galėtume įgyti didesnį pagreitį.“

 

Visą pelną grąžino į įmonę

Karantino metu bendrovės akcininkas kaip niekad džiaugėsi tuo, kad per ilgus sėkmingo darbo metus gebėjo užsiauginti tam tikrus finansinius „lašinukus“. Šios atsargos bei sprendimas visą gaunamą pelną investuoti atgal į pačią bendrovę galėjo išgelbėti UAB „Jukata“ net visiškai sunykus užsakymų kiekiui. Tai būtų apsaugoję bendrovę nuo paskolų net ir pilnos prastovos atveju.

 

Tačiau, ruošiantis blogiausiam, realybė iš tiesų nebuvo tokia jau niūri – užsakymų, T. Uldinsko pasakojimu, vis nemažėjo, tad visi įmonės finansiniai ištekliai buvo mobilizuoti profesionalios komandos išlaikymui bei motyvacijai. Pasinaudojusi proga, įmonė taip pat investavo nemažas sumas ir į darbuotojų kvalifikacijos kėlimą mokymuose. Tai suteikė galimybę gauti naujus atestatus, leidžiančius atlikti dar daugiau specifinių darbų. Pramonė, kuriai UAB „Jukata“ teikia elektros montavimo ir priežiūros paslaugas, sulėtino tempus labai neilgam laikui. „Tikrai žinojome, kad gegužės pabaigoje, na vėliausiai birželį pramonė jau trūks plyš turės pradėti veikti, ji tiesiog negali sau leisti ilgesnių prastovų, – teigia T. Uldinskas, – Iš užsienio jau važiavo mūsų užsakovams pagamintos naujos staklės, nauji transporteriai, tad buvo matyti, kad darbo bus, ir bus gana daug. Maža to, kadangi atitinkame visus Švedijoje galiojančius elektros darbų standartus, deramės su keliais naujais užsakovais dėl darbų šioje šalyje“.

 

Išsaugojo puikių specialistų komandą

Kai kiekvienas komandos narys žino užsakovo elektros bei automatikos ūkį – jų priežiūra tampa kur kas operatyvesne ir paprastesne. Telieka prie šios informacijos prijungti kasdienius pokyčius, susijusius su rekonstrukcijomis ir perplanavimais gamybiniuose cechuose. Gerai pažinodama užsakovo elektros įrangą, UAB „Jukata“ gali pasiūlyti geriausią kainos, kokybės ir operatyvumo santykį, o kartais net perskaityti užsakovo mintis ir, taupydama jo brangų laiką, atlikti dar daugiau nei numatyta.

 

 

Kartu su užsakovu augantis profesionalų kolektyvas, kurio prioritetų sistemoje visuomet pirmas vietas užima darbų sauga ir darbų atlikimo kokybė per kuo trumpesnį laiką, – toks yra UAB „Jukata“ kelias į pripažinimą ir sėkmę. Išsaugojusi puikių specialistų komandą, nepabijojusią dirbti sudėtingomis karantino sąlygomis, bendrovė neprarado ir savo pagrįstai aukštos reputacijos tarp užsakovų.

 

Be pramoninių elektros darbų, bendrovės darbuotojai pelnė pripažinimą ir tarp architektų, kurie tiesiogiai kviečia UAB „Jukata“ dirbti tuose statybos objektuose, kur montuotojų laukia nestandartiniai ir ypatingo kruopštumo reikalaujantys elektros įrangos montavimo iššūkiai bei vėlesnė sisteminė objektų elektros ūkio techninė priežiūra.

 

Net jei išsipildys pačios niūriausios prognozės ir mus užklups antroji ar trečioji pandemijos bangos, bendrovė be baimės pasitiks karantino keliamus iššūkius. Juk jos atsparumas bei gebėjimas prisitaikyti jau patikrinti ir įrodyti.

 

 

 

UAB „JUKATA“

Vadovas Tomas Uldinskas

Piliakalnio g. 3, Kaunas 

Tel. +370 644 05449 

El. p. info@jukata.lt

www.jukata.lt

 Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2021 01 25 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite