Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Statyba straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Karkasinis modulinis namas – nauji namai vos per pora savaičių?

   2021-05-12

Skandinavijos šalyse net 90 proc. statomų namų yra karkasiniai moduliniai, o dabar tokie namai sparčiai populiarėja ir Lietuvoje. Kodėl karkasiniai moduliniai namai tokie populiarūs? Kaip įmanoma pastatyti namą vos per porą savaičių? Kodėl šie namai yra tokie pigūs? Ar karkasinio modulinio namo išplanavimas ir išvaizda yra visada tokie patys, standartiniai? Apie šiuos dalykus pasakoja įmonės IMOTA bendrasavininkai Erikas Sungaila ir Martynas Sungaila.

Karkasiniai moduliniai namai – kai nenori laukti
Karkasiniai moduliniai namai – tiesiog madingi. Šiandien, keičiasi gyvenimo ritmas ir stilius – tempas darosi vis spartesnis, žmonės tampa mobilesni, teikia privalumą kompaktiškiems, nedideliems, greitai pastatomiems namams. Laikas, efektyvumas, mobilumas yra pagrindiniai imperatyvai. Karkasiniai moduliniai namai idealiai atitinka tokius šiuolaikinio žmogaus poreikius – greitai pagaminami, lengvi, kompaktiški ir mobilūs.

Karkasinis modulinis namas yra renkamas uždarose patalpose „po stogu“, kur statybos darbų procesui neturi įtakos oro sąlygos. Tokio namo statyboje nėra sudėtingų ir ilgai trunkančių technologinių  procesų. Surinkus modulio laikančias konstrukcijos – patį karkasą, vienu metu gali būti vykdomi skirtingi darbai, pavyzdžiui, tuo pat metu įrenginėjama fasado apdaila ir vidaus inžineriniai tinklai. Jei pastatas yra didelis ir bus surinktas iš kelių ar keliolikos modulių – visi jie gali būti gaminami vienu metu. Dėl šios priežasties karkasinis modulinis namas, priklausomai nuo dydžio, gali būti pagamintas per savaitę ar kelias.

Užsakovo pageidavimu moduliai gali būti gaminami su pilna vidaus ir išorės apdaila, vidaus inžineriniais tinklais, baldais ir buitine technika. Šiuo atveju, atvežus namą į sklypą belieka tik užkelti jį ant iš anksto įrengtų pamatų ir prijungti prie lauko inžinerinių tinklų. Šie darbai statybvietėje paprastai užtrunka kelias dienas.

Jei karkasinio modulinio namo plotas siekia iki 50 kvadratinių metrų, jam nereikia specialaus projekto, o statiniams iki 80 kvadratinių metrų galioja supaprastinta statybų tvarka. Jei tokiuose namuose nusprendžiama gyventi laikinai (iki dvejų metų), tuomet nereikalingi statybos leidimai.

Karkasiniai moduliniai namai – net ir sunkiai pasiekiamose vietose
Pats didžiausias modulinio namo privalumas ir išskirtinumas yra tas, kad jis gali būti pastatytas tokioje vietoje, kur praktiškai joks kitas statybos būdas yra neįmanomas.

Įsivaizduokite, kiek kainuotų mūrinio namo statyba, jei nutartumėte jį pasistatyti gamtos apsuptyje, kur nėra jokio privažiavimo ir į sklypą galima patekti tik pėsčiomis, arba – saloje, kalno viršūnėje ar kitoje sunkiai pasiekiamoje vietoje? Kiek kainuotų statybinių medžiagų transportavimas arba statybininkų kelionės į statybvietę, jei jiems valandą tektų eiti pėsčiomis ar kopti į kalno viršūnę?

Karkasinė modulinė statyba suteikia neribotas galimybes, o modulinio namo kaina nepriklauso nuo to, kur jis bus pastatytas. Šiuo atveju brangesnis bus tik namo nugabenimą į vietą. Skandinavijos šalyse jau ne retenybė, kad modulinis namas į statybvietę skraidinamas malūnsparniu arba plukdomas laivu.

Karkasinis modulinis namas puikus pasirinkimas, jei po kurio laiko planuojama perkelti statinį į kitą vietą. Tai ypač aktualu statant laikino naudojimo statinius ar statinius ant nuomojamo žemės sklypo – kavines poilsio zonose, poilsio namelius, biurus ir kt.

Norite išvengti rūpesčių ir barnių statybvietėje? Rinkinės karkasinį modulinį namą.
Statant namą statybvietėje, reikėtų samdyti techninę priežiūra atliekančius skirtingų sričių specialistus, kurie visa darbo dieną kontroliuotų darbų kokybę. Tačiau tai yra labai brangu, o darbininkams, likus be priežiūros, dažnai atsiranda pagundų nekokybiškai atlikti savo darbą. Šiuo atveju, statybos klaidos pasimato tik pradėjus eksploatuoti namą, o statytojui yra sudėtinga išsireikalauti kompensacijos už nekokybiškai atliktus darbus – ypač tada, jei statybos darbus atliko ne viena, o kelios įmonės ar individualiai dirbantys meistrai.

Modulinės statybos atveju visi namo statybos darbai atliekami fabrike, kur statybos darbų bei naudojamų statybinių medžiagų kokybę nuolat kontroliuoja specialistai. Gamintojas visada suteikia garantiją visam statiniui.

Kodėl karkasiniai moduliniai namai – pigūs?
Pati statybos technologija, kai visas modulinis namas surenkamas gamykloje, leidžia išvengti begalės nereikalingų išlaidų.

Pavyzdžiui, statybininkams ir statybos priežiūrą vykdantiems specialistams nereikia kasdien vykti į statybvietę. Atkrenta ir statybinės įrangos bei statybinių medžiagų transportavimo į statybvietę bei jų apsaugos statybos aikštelėje kaštai. Sutaupomos ne tik kelionės išlaidos, bet ir joms reikalingas laikas. Fabrike pagamintas karkasinis modulinis namas visada bus pigesnis nei lygiai toks pats karkasinis namas, renkamas statybvietėje.

Karkasinis modulinis namas yra sąlyginai lengvas (lyginant su mūriniu pastatu) ir nereikalauja sudėtingo giluminių pamatų įrengimo. Toks namas gali būti montuojamas ant polinių, sraigtinių ar kitokių lengvai sumontuojamų pamatų, o nedidelio poilsio namelio atveju – netgi pastatomas ant laikinų pamatų.

Ar karkasinis modulinis namas – standartinė dėžė? Tikrai ne!
Daugeliui žmonių modulinis namas vis dar asocijuojasi su jūriniais konteineriais ar stačiakampe dėže, tačiau išties modulinio namo dizaino galimybės tokios pat, kaip ir bet kurio kito namo. Karkasiniai moduliniai namai gali būti vienaukščiai, kelių aukštų, gali būti su rūsiu. Namai gali būti pačių įvairiausių formų – pagaminti iš vieno modulio arba surinkti iš kelių ar keliolikos kartais net ir skirtingų formų bei dydžių modulių.

Moduliai į statybvietę gali būti atvežami be fasado apdailos. Apdailai galite panaudoti dekorinį tinką, plastikines lenteles, klinkerines apdailos plytas, o stogui – čerpių imitaciją. Tokiu atveju, atlikus apdailą, nė neįtarsite, kad pastatas yra modulinis.

Dažnai naudojami ir kombinuoti statybos būdai. Dalis pastato gali būti surenkama iš jau pagamintų modulių, o kita dalis pastato arba įmantrus stogas surenkamas statybvietėje.

Ar karkasiniai moduliniai namai – saugūs?
Iš senų laikų, Lietuvos kultūroje susiformavęs įsitikinimas, jog patikimas namas yra mūrinis – yra netgi posakis, „kaip už mūro.“

Ar šiandien, „mūras“ tebėra išskirtinis saugumo garantas? Tikrai ne. Statybos ir šildymo technologijos per 100 metų neįtikėtinai pažengė į priekį – šiandien, vietoj rūkstančios krosnies, žmonės mėgaujasi šildomomis grindimis, karkasiniai moduliniai namai gaminami iš specialiame tirpale išmirkytos nedegios medienos ir yra tiek pat atsparūs gaisrui ir ugniai, kaip ir mūriniai.

Klausimas, aktualus visiems – kaip sutaupyti?
Atsakymas priklausytų nuo to, kaip suprantame pačią sąvoką „sutaupyti“. Vargu ar galėtume teigti, jog sutaupėme, jei pigiai pastatytas namas reikalauja didelių investicijų nuolatinei priežiūrai, remontui, eksploatacijai ar net kelia pavojų sveikatai.

„Sutaupyti“ reiškia už mažiausią galimą kainą pastatyti ekonomišką, sveiką, saugų, ilgaamžį ir nereikalaujanti nuolatinės priežiūros bei remonto namą.

Siekiant optimizuoti namo statybos kaštus pradėkite nuo išplanavimo ir interjero. Egzistuoja begalė gudrybių, kaip nedidelę erdvę paversti jaukia ir patogia. Galite būti maloniai nustebinti, kai paaiškės, jog jūsų poreikius atitinkantis namas gali būti dvigubai mažesnis, negu tikėjotės.

Vadovaukitės šiuo principu – brangiausiai kainuojančios statybinės medžiagos panaudotos jūsų name turi tarnauti ilgai ir nereikalauti nuolatinės priežiūros ar atnaujinimo. Kaip pavyzdį galima paminėti fasadų apdailą – medinės dailylentės yra nebrangi apdaila, tačiau nepamirškite, kad kas keletą metų turėsite jas perdažyti, o tokie darbai reikalauja nemažų investicijų. Šiuo atveju aplinkos poveikiui ir net gaisrui atsparios medienos plokštės yra brangesnės, tačiau jos tarnauja ilgai ir nereikalauja jokios priežiūros.

Prieš priimdami sprendimą, kuris variantas pigesnis, būtinai įvertinkite ne tik namo statybos kaštus, bet ir eksploatacijos bei priežiūros išlaidas namo tarnavimo laikotarpiu. Tik tada galėsite įvertinti, kuris variantas išties jums yra priimtinesnis.

UAB Imota – statybos bendrovė, kurią 2015 m. įkūrė du broliai, Erikas ir Martynas Sungaila. Imota teikia visas paslaugas karkasinių modulinių namų statybos srityje ir atlieka visus darbus, pradedant pamatais, baigiant stogo, langų montavimu, grindimis ir apdaila. Įmonė pradėjo savo veiklą turėdama 7 darbuotojus. Šiandien čia dirba daugiau nei 100 profesionalų, o Imota gamykla užima daugiau nei 10 000 kvadratinių metrų plotą. Imota įgyvendina statybų projektus Danijoje, Švedijoje ir Norvegijoje bei Lietuvoje. Įmonė gamina tiek nedidelius namus šeimai, tiek daugiabučius ir daugiaaukščius pastatus.

UAB Imota vadovaujasi ekologijos ir tvarumo principais, jos statomi namai yra modernūs, ekonomiškai efektyvūs, draugiški aplinkai ir žmogui. Įmonė seka ir pritaiko naujausias technologijas, tobulina veiklos metodus ir siekia kurti geresnius namus geresniam gyvenimui.

 

UAB „IMOTA“
Erikas Sungaila ir Martynas Sungaila
Įmonės bendrasavininkai
Gamyklų g. 4, Marijampolė
Tel. +370 637 08000
El. p. info@imota.lt
www.imota.lt

 Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2021 11 25 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2021. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite