Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA PAIEŠKA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI KARJERA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Auto straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Katalizatorių perdirbimas leidžia uždirbti ir apsaugoti gamtą

   2013-09-25

Automobilių katalizatoriai superkami dėl juose esančios platinos ir kitų tauriųjų metalų. Katalizatorių supirkimo ir perdirbimo verslo įmonės atlieka labai svarbų atliekų utilizavimo darbą – juk perdirbti katalizatoriai, kitos elektronikos atliekos daugiau nebeteršia gamtos.
Katalizatorius – automobilio išmetimo sistemos dalis, kurios paskirtis yra sumažinti kenksmingų dalelių kiekį išmetamosiose dujose. Kadangi katalizatorių sudėtyje yra tokių tauriųjų metalų kaip rodis (rhodium), platina (platinum) bei paladis (paladium), katalizatoriai yra superkami.
Automobiliai, turintys katalizatorius, saugo tiek gamtą, tiek žmonių sveikatą. Paradoksas, bet atlikę savo funkciją katalizatoriai patys darys žalą gamtai, jei juos išmesime bet kur. Todėl juos būtina perdirbti.
Parduodantis automobilio katalizatorių jo savininkas irgi gali turėti naudos, juk – katalizatoriuose yra tauriųjų metalų – platinos (platinum), rodžio (rhodium), paladžio (paladium). Tų metalų kiekis būna skirtingas ne tik skirtingų markių, modelių ar skirtingų šalių rinkoms skirtuose automobiliuose, bet net ir vienoduose. Todėl verta nepasitikėti įvairiais perpirkėjais, kurie gali pasiūlyti supirkti katalizatorius „iš rankų“, o kreiptis į rimtą įmonę. Nes norint įvertinti katalizatoriaus kainą reikalinga itin brangi įranga, kurią gali leisti sau ne kiekviena įmonė, jau nekalbant apie „šešėlinius“ perpirkėjus.     
Lietuvoje nėra nė vienos įmonės, kuri katalizatorius pilnai perdirbtų ir liktų tik metalai, šalyje atliekamas tik pirminis katalizatorių perdirbimas. Tokie perdirbimui parengti katalizatoriai iš Lietuvos eksportuojami – juos perka ir perdirba Vakarų Europos įmonės.
„Mūsų įmonėje atliekamas pirminis katalizatorių perdirbimas – jų sumalimas, - pasakoja  Tadas Alonderis, Kaune ir regione veikiančios UAB „Rhodium.lt“  rinkodaros vadovas. – Mūsų gamybos pajėgumai Kaune leidžia perdirbti apie 60 tonų katalizatorių per metus“. 
Gamybos metu  iš metalinių katalizatorių korpusų šalinamas keraminis monolitas. Po to keraminė medžiaga sveriama, vėliau ji susmulkinama ir išmaišoma iki vienalytės masės, atliekama cheminė analizė.
UAB „Rhodium.lt“ yra viena pajėgiausių šalyje šios srities įmonių.
„Mūsų įmonė, esanti Kauno automobilių turguje, vienu metu gali remonto darbus atlikti net  iki 10 automobilių. Iki šiol mes labiau orientavomės į Kauno mažmeninę rinką, dabar įmonės tikslai kur kas didesni, - pasakoja rinkodaros vadovas. – Pradėjome bendradarbiavimą su didmenininkais, įmonės akiratyje yra Klaipėda, Panevėžys, Mažeikiai, Utena, Ukmergė bei Tauragė“.
Naujesniuose automobiliuose (maždaug nuo 2002 m.) yra pradėti montuoti DPF/FAP filtrai, kurių tarnavimo laikas yra labai trumpas, 120-200 tūkst. km. Po to jie užsikemša: automobilio galia krenta, padidėja degalų sąnaudos, kas dar labiau teršia gamtą, taip pat labai apkraunami jo agregatai, kartais automobilis net nebeužsiveda. Tuomet filtrą belieka keisti arba jį suremontuoti mechaniniu ir programiniu būdu. „Rhodium.lt“ darbo vietoje išmontuoja, įvertina filtro/katalizatoriaus būklę, kainą bei perprogramuoja. „Rhodium.lt“ specialistai atlieka visus automobilių kompiuterių programavimo darbus, reikalingus remontuojant kietų dalelių filtrus ir keičiant katalizatorius. Visi darbai atliekami vienu metu, taip sutaupant kliento laiką ir užtikrinant atliktų darbų kokybę.
„Mūsų darbuotojai labai patyrę, daugelis jų dirba įmonėje nuo pat jos įsikūrimo, - pasakoja rinkodaros vadovas.
Katalizatorių verslas – gana specifinis, čia reikia skaidrumo ir pasitikėjimo tarp parduodančių ir perdirbančių partnerių. Mat iš išvaizdos katalizatoriai nesiskiria, o tauriųjų metalų kiekis juose smarkiai svyruoja. Mes bendradarbiaujame su geriausia ir pačia stipriausia šalies įmone UAB „Katalizator.LT“, eksportuojančią katalizatorių laužą į užsienio šalis perdirbimui“, – pasakoja Tadas Alonderis.

1. Automobiliai, turintys katalizatorius, saugo tiek gamtą, tiek žmonių sveikatą. Paradoksas, bet atlikę savo funkciją katalizatoriai patys darys žalą gamtai, jei juos išmesime bet kur. Todėl juos būtina perdirbti.
2. Lietuvoje nėra nė vienos įmonės, kuri juos pilnai perdirbtų, šalyje atliekamas tik pirminis katalizatorių perdirbimas. Tokie perdirbimui parengti katalizatoriai iš Lietuvos eksportuojami – juos perka ir perdirba Vakarų Europos įmonės. „Rhodium.lt“ atlieka pirminį katalizatorių perdirbimą. UAB „Rhodium.lt“, esanti Kauno automobilių turguje, vienu metu gali remonto darbus atlikti net  iki 10 automobilių.

Tadas Alonderis
UAB „Rhodium.lt“ rinkodaros vadovas
Tel. 8 679 12890,
info@rhodium.lt

Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2019 09 19 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2019. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite