Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Agro straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Kaunas tvarko ir želdina viešąsias erdves vadovaudamasis VEKS. Kas tai?

   2019-03-29

Lėšų ir galimybių atnaujinti Kauno miesto viešąsias erdves yra, tačiau jei darbai atliekami nekokybiškai, želdiniai neatlieka nei estetinės, nei ekologinės funkcijos, jie neturi išliekamosios vertės, ir praėjus vos 3–4 metams viską tenka daryti iš naujo. Siekdama kokybiško miesto apželdinimo, želdinių priežiūros ir viešųjų erdvių sutvarkymo, Kauno miesto savivaldybė rado puikią išeitį – pradėjo diegti VEKS standartą. Kauniečiai gali pagrįstai didžiuotis tuo, kad Kauno miesto savivaldybė yra pirmoji savivaldybė Lietuvoje, kuri, tvarkydama viešąsias erdves ir prižiūrėdama želdinius, vadovaujasi VEKS standartu. Olandijoje pradėta diegti ir dabar Kauno miesto perimta tvarka patogi tuo, jog tiek perkančiosios organizacijos, tiek tiekėjas ir rangovai viską vertina vienodai, o tai leidžia taupyti įvairius resursus. VEKS – tai galimybė užsakovui išsirinkti ir kontroliuoti savo tiekėjus pagal iš anksto sutartus konkrečius kokybės kriterijus, kuriais vadovaujantis bus užtikrinama norima viešųjų erdvių kokybė, taupomi kaštai bei apibrėžiama tiekėjo atsakomybė. Tai didesnis darbo našumas, greitesnis ir efektyvesnis darbų planavimas.

 

Be to, stengiamasi šviesti visuomenę, kurioje vis dar gajūs su medžių sodinimu ir jų pjovimu susiję mitai. Užsienyje medžiai sodinami visais metų laikais ir net vėlyvą rudenį, pasibaigus medžių vegetacijai. Specialistai žino, kad medžius geriau sodinti šaltuoju metų laiku, tačiau dažnai baiminamasi nepalankaus visuomenės požiūrio ir niekuo nepagrįsto įsitikinimo, kad augalus dera sodinti pavasarį. Žmonės labai gina medžius, rengia protesto akcijas prieš jų pjovimą ir dažniausiai tai daro be reikalo, nes pjovimui numatyti medžiai jau nebeatlieka nei savo estetinės, nei ekologinės funkcijos, o kartais net kelia pavojų žmonėms ir turtui. Pavyzdžiui, kai medis nulūžta ir kažką sužaloja arba apgadina turtą, žmonės piktinasi, kad medžiai neprižiūrimi, nors dar prieš pusmetį tie patys žmonės buvo apsikabinę minėtą medį, tokiu būdu trukdydami jį nupjauti. Šią komunikacijos ir visuomenės švietimo spragą taip pat stengiamasi užpildyti.

Viena iš įmonių, kuri taip pat vadovaujasi VEKS standartais ir padeda ne tik Kauno miesto savivaldybei įgyvendinti viešųjų erdvių tvarkymo, želdinimo, želdinių priežiūros, taip pat šlaitų tvirtinimo bei apsaugos nuo erozijos darbus, yra MB „Kauno želdiniai“. Būtent jai buvo pavesta sutvirtinti ir stabilizuoti Kauno Aleksoto kalno šlaitą, kurio būklė buvo panaši į Vilniaus Gedimino kalno, gal tik erozijos procesas dar nebuvo taip stipriai pažengęs. Tad dabar Kauno miesto gyventojai ir svečiai gali džiaugtis estetiškai sutvarkyta apžvalgos aikštele, ten pasodintais žemaūgiais dekoratyviniais krūmeliais, įrengta modernia laistymo sistema, kuri bus naudojama ant šlaito nugulusios tautinės juostos, nupintos iš pasodintų augalų, drėkinimui. „Kauno želdiniai“ prisidėjo ir prie šlaito tvirtinimo bei ruloninės vejos įrengimo Kauko laiptų alėjoje, taip pat prie Instituto g. rekonstrukcijos. Miestui aktualus ir šios įmonės siūlomas šlaitų želdinimas hidrosėjos būdu, kuris yra ekologiškas, aplinkai draugiškas, itin ekonomiškas erozijos kontrolės ir vejos sėjimo būdas. Hidrosėjos pagrindas – vanduo, celiuliozės mulčias ir mineralinės medžiagos, taip pat žolės sėklos, kurios rišamos tarpusavyje natūraliomis ir aplinkai draugiškomis rišamosiomis medžiagomis. Gauta masė specialia įranga su slėgiu purškiama ant dirvos, dengdama ją tolygiu sėklų, maitinamųjų bei rišamųjų medžiagų sluoksniu.

 

MB „Kauno želdiniai“ savo komandoje turinti atestuotus kraštovaizdžio architektūros, teritorijų planavimo bei augalų auginimo ir inžinerijos specialistus, kurie konsultuoja visais klausimais, susijusiais su žaliųjų erdvių projektavimu, įrengimu bei priežiūra, teikia profesionalias želdynų įrengimo, augalų tiekimo bei kraštovaizdžio dizaino paslaugas. Kadangi įmonės tikslas – teikti tik profesionalias ir kokybiškas paslaugas, ji bendradarbiauja su Vakarų Europos kompanijomis, kad perimtų ir savo šalyje įdiegtų šimtametę užsienio augalų augintojų ir želdintojų patirtį. Bendraudami su Vokietijos, Olandijos medelynais, šios įmonės atstovai vyksta į tas šalis arba rengia konferencijas Lietuvoje, kad būtų galima įgyti dar daugiau žinių ir pasidalinti gerąja patirtimi.

 

Kompanija tiekia ir sodina aukščiausios kokybės brandžius augalus, atlieka jų priežiūrą, greitai ir kokybiškai įrengia ruloninę ir įprastą sėtinę veją, jos laistymo sistemas, sporto aikštynų želdinimo paslaugą. Teikiamos ir šlaitų ankeriavimo, atraminių sienelių įrengimo, tvirtinimo geotinklu paslaugos bei kiti apsaugos nuo erozijos sprendimai. Ši įmonė taiko novatoriškus sprendimus ir įgyvendina nestandartinius projektus, todėl ras išeitį net kebliausioje situacijoje, nes dirba su patyrusiais architektais ir inžinieriais. Darbų priežiūrą atlieka atestuoti specialistai. Garantuojama ne tik atliekamų darbų kokybė, bet ir trumpi jų atlikimo terminai. Dėl ilgalaikės partnerystės siekio ir orientacijos į teikiamų paslaugų kokybę „Kauno želdiniai“ gali pasiūlyti geriausią kainos ir kokybės santykį Lietuvos rinkoje.  

 

MB „KAUNO ŽELDINIAI“

Karaliaus Mindaugo pr. 8-10, LT-44287 Kaunas

Tel.: +370 613 86484

El. p. tomas@kaunozeldiniai.lt

www.kaunozeldiniai.lt

Facebook: MB Kauno Želdiniai

 Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2021 01 20 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite