Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Sveikata straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Kauniečių augintiniai turės didžiausią ligoninę

   2020-01-17

Kaune, Užnemunės gatvėje, šalia numatomo naujojo tilto per Nemuną, netrukus pradės dygti naujas Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Smulkiųjų gyvūnų ligoninės pastatas.

 

Šiuo metu didžiausia Lietuvoje laikoma LSMU Veterinarijos fakulteto Dr. L. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinika taip pat yra Kaune (Vilijampolėje), bet naujoji ją lenks ir savo plotu, ir teikiamų paslaugų kiekiu. 

 

 

Daugybė paslaugų ‑ vienoje vietoje

Marvelėje esančiame 3 ha sklype, šimtmečiui išnuomotame universitetui, išdygsiančio pastato bendras plotas turėtų lenkti5 tūkst. kv. m. Čia, be veterinarijos universitetinėms ligoninėms įprastų terapijos, chirurgijos, onkologijos, akušerijos ir kitų pagrindinių skyrių, numatyta įsteigti ir egzotinių gyvūnų kliniką, veterinarijos vaistinę, visą parą veiksiantį gyvūnų kraujo donorystės centrą ir reabilitacijos centrą su kineziterapijos, hidroterapijos, akupunktūros bei lazerio terapijos paslaugomis smulkiesiems gyvūnams.

Naujojoje ligoninėje planuojama įrengti modernias chirurgijos operacines bei operacines su įdiegta bendra vaizdo transliacijos sistema. Planuojamos įrengti šiuolaikinės klinikinės laboratorijos, pažangiausia gyvūnų ligų diagnostinė įranga.

 

Numatytas įrengti vaizdinės diagnostikos skyrius, pritaikytas darbui su jonizuojančios radiacijos bei magnetiniais įrenginiais. Planuojama teikti kompiuterinės tomografijos ir magnetinio rezonanso diagnostinių tyrimų paslaugas ne tik LSMU veterinarijos ligoninės pacientams, bet ir atvykusiems iš kitų Lietuvos vietovių ar kaimyninių šalių pacientams, turintiems kolegų veterinarų siuntimus. Su vaizdinės diagnostikos tyrimų atsakymais bei universiteto gydytojų siūlomomis gydymo schemomis pacientai galės gydytis namie, stebimi jų veterinaro.

 

 

Užkrečiamųjų ligų skyrius, izoliacinės, infekcinėmis ligomis sergančių gyvūnų karantinavimo ir gydymo patalpos bus įrengtos pagal naujausias biologinio saugumo ir biosaugos normas, užkirsiančias infekcinių ligų ir ypač zoonozių plitimo kelius ir platinimo galimybes.

 

Tarnaus ir mokslo tikslams

LSMU Veterinarijos fakulteto Dr. Leono Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinikos vadovės doc. Dr. Birutės Karvelienės teigimu, būsima ligoninė atitiks naujausius technologinius ir biosaugos reikalavimus bei bus pritaikyta ne tik praktinei veterinarijos veiklai, bet ir praktinėms veterinarinės medicinos klinikinių dalykų studijoms.

 

Šiuolaikiškai įrengta gyvūnų ligoninė leis veterinarinės medicinos studijų programos studentams ne tik įgyti būtinąsias kompetencijas, bet ir pagilinti jas dirbant. Naujojoje smulkiųjų gyvūnų ligoninėje specializuoti skyriai ir juose dirbantys veterinarijos gydytojai turėtų suteikti studentams visas galimybes išmokti būsimos profesijos bei įgyti kuo daugiau praktinių įgūdžių. Naudinga naujoji ligoninė bus ir ruošiant bei tobulinant veterinarijos gydytojus rezidentus, doktorantus. Klinikinėje bazėje bus organizuojami kvalifikacijos kėlimo kursai, universiteto ir užsienio veterinarijos specialistai skaitys paskaitas bei ves praktinius seminarus.

 

Būsimos ligoninės vieta parinkta pasirūpinus ir LSMU Veterinarijos fakulteto studentų bei dėstytojų susisiekimo patogumu: pastačius naująjį tiltą, ligoninę bus paprasta pasiekti pėsčiomis iš veterinarijos akademijos miestelio. Palei upę, lygiagrečiai Užnemunės gatvei, nutiestas18 autobuso maršrutas, tad į ligoninę bus galima nuvykti ir viešuoju transportu.

 

Didžiausios gyvūnų klinikos tradicijai – 20 metų

LSMU Veterinarijos fakulteto Dr. L. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinika Tilžės gatvėje skaičiuoja jau 23-uosius savo gyvavimo metus. Ją įrengti padėjo buvęs Veterinarijos akademijos studentas Leonas Kriaučeliūnas, karo metais su tėvais pasitraukęs į Vakarus ir ten įkūręs smulkiųjų gyvūnų kliniką. Brėkštant Sąjūdžio aušrai atvažiavęs į Lietuvą ir pamatęs, kokia yra silpna smulkiųjų gyvūnų gydymo padėtis Lietuvoje, Dr. L. Kriaučeliūnas skyrė daugiau kaip milijoną dolerių vieno Veterinarijos akademijos pastato pertvarkai į smulkiųjų gyvūnų kliniką ir jos įrangai įsigyti. Tai ‑ pirmoji tokios paskirties universitetinė klinika Lietuvoje, ir iki šiol ji išliko didžiausia.

Čia 24 val. per parą teikiamos ne tik įprastos veterinarinės paslaugos, bet ir specialistų (neurologo, ortopedo, oftalmologo, gastroenterologo, onkologo, reabilitologo ir kt.) konsultacijos. Klinikoje atliekama daugiau kaip 600 skirtingų procedūrų, prekiaujama veterinariniais vaistais. Pastaruoju metu klinika atnaujino ir išplėtė turėtą medicininę įrangą, jau dabar leidžiančią siūlyti pacientams daug daugiau ir įvairių gydymo paslaugų.

 

Dr. L. Kriaučeliūno klinika išsiskiria iš kitų ne tik modernia medicinos įranga, aukštos klasės veterinarijos specialistais (tarp kurių jau yra penki biomedicinos mokslų daktarai ir dar trys doktorantai), bet ir tuo, kad čia kasmet praktiką atlieka 3–6 kursų akademijos studentai bei dirba veterinarijos gydytojai rezidentai. Turint omeny, kad kiekviename kurse yra apie 170 studentų, ši klinika atlieka milžinišką darbą, ugdydama jaunąją veterinarijos gydytojų kartą.

 

 

 

Tilžės g. 18 (8 pastatas), Kaunas

Tel. +370 37 362303; +370 62 078 353

El. paštas: gyvunu.klinika@lsmuni.lt

http://www.sgk.lsmuni.lt

 

 

 Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2021 01 20 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite