Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Sveikata straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Kauno klinikinėje ligoninėje gimdyvėms sukurta jauki namų aplinka

   2019-01-10

Kauno klinikinės ligoninė jau seniai taiko neįprastą didelėse ligoninėse koncepciją: kurti namų aplinką, užtikrinti maksimalų privatumą.

 

Gimdyvėms – asmeninės palatos

Kauno klinikinėje ligoninėje kiekviena gimdyvė turi atskirą palatą, kur šalia mamos su naujagimiu visą laiką kartu gali būti jos šeimos nariai. Ši koncepcija išlaikyta ir po viso skyriaus renovacijos.

 

Kaip sakė Kauno klinikinės ligoninės Akušerijos ginekologijos skyriaus vedėja Jūratė Žebrauskienė, šviesiose ir erdviose patalpose atnaujinta medicininė aparatūra, lovos, sienos, lubos. „Palatose prie lovų yra įranga, leidžianti bet kuriuo paros metu moteriai išsikviesti skyriaus personalą. Gimdyklose ir palatose įrengtos vonios, dušai. Nuolatinį gryno oro srautą patalpose neatidarius langų užtikrina rekuperacinė ventiliacijos sistema“, – vardijo J. Žebrauskienė.

 

 

 

 

Ypatingas laikotarpis

Lietuvos akušerių sąjungos prezidentė ir Kauno klinikinės ligoninės akušerijos ginekologijos skyriaus vyresnioji akušerė Ilona Joneliūnienė pastebi, kad Kauno klinikinėje ligoninėje pavyko sujungti du dalykus: namų aplinkai artimą erdvę ir tik didelėse ligoninėse įmanomą pritaikyti medicininių paslaugų kompleksą. „Jei moteriai nėštumo metu išsivystė komplikacijos arba ji serga ligomis, nesusijusiomis su nėštumu, ji bus ištirta, stebima ir gydoma nėštumo patologijos palatose, o gimdymo metu jai pagalbą suteiks kvalifikuota akušerių ir gydytojų akušerių ginekologų bei anesteziologų  komanda, naujagimį prižiūrės naujagimių skyriaus personalas“, - sakė I. Joneliūnienė

.

Palankios naujagimiui ligoninės statusas

Kiekvieną ketvirtadienį 12 val. skyriuje rengiamos nemokamos paskaitėles nėščiosioms, jų metu moteris supažindiname su nėštumo, gimdymo, pogimdyminio laikotarpio eiga, atsakome į joms kilusius klausimus. Atskiri užsiėmimai skiriami pasiruošimui naujagimio žindymui.

 

„Turėdami Palankios naujagimiui ligoninės statusą neapsiribojame formaliomis konsultacijomis, bet kiekvienu atveju betarpiškai bendraujame su pacientėmis. Mes vieni iš nedaugelio turime žindymo specialistės etatą. Akušerė Valerija Perminaitė padėjo ne vienai moteriai, kuri manė nesugebėsianti kūdikiui užtikrinti natūralaus maitinimo. Labai džiaugiamės, kad beveik visi mūsų skyriuje gimę naujagimiai namo išvyksta maitinami tik mamos pienu “, – pasakojo I. Joneliūnienė.

 

 

 

VŠĮ KAUNO KLINIKINĖS LIGONINĖS

AKUŠERIJOS GINEKOLOGIJOS SKYRIUS

Josvainių g. 2, LT-47144, Kaunas

Tel. 8 37 306 062

www.kkligonine.lt

 Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2021 01 25 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite