Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Sveikata straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Kauno klinikose taikoma pažangiausia technologija smegenų operacijoms atlikti – gydymas gama peiliu

   2020-02-04

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Neurochirurgijos klinikoje 2019 metų vasarą duris atvėrė pirmasis Lietuvoje ir Baltijos šalyse gama peilio centras. Gama peilis – pažangiausias radiochirurgijos gydymo metodas, skirtas pasirinktų konkrečių zonų gydymui galvos smegenyse. Tai – ypač tiksli, komplikacijų riziką minimizuojanti onkologinių ligų, kraujagyslinių patologijų ir funkcinių ligų neinvaziniam stereotaksiniam radiochirurginiam gydymui skirta sistema.

 

 

Neatveriant kaukolės, nepažeidžiant aplinkinių audinių, gali būti gydomi pačios sunkiausios būklės pacientai, sergantys onkologinėmis ligomis. Šis gydymas gali padėti žmonėms, kuriems iki šiol pagalba nebuvo galima dėl jų gretutinių susirgimų ar amžiaus. Taikant gama peilio gydymą ypač sumažėja atviros operacijos metu galimų komplikacijų patyrimo rizika.

 

Galvos smegenų navikai yra vieni agresyviausių, dažniausiai atsinaujinantys, jų židinys dažnai būna giliai smegenyse. Todėl pasitaiko situacijų, kad, net ir nepaisant aukštos gydytojų neurochirurgų kompetencijos, juos sunku pasiekti chirurginiu būdu. Gama peiliu gydomi ir gerybiniai, ir piktybiniai galvos smegenų navikai. Vėžiui išplitus, gama spinduliuotė iš karto veikia kelis židinius, sugeba neutralizuoti keliasdešimt metastazių, nepažeidžiant sveikų audinių. Gama peiliu pakartotinai galima gydyti tiek metastazių, kiek jų atsiras. Po šios procedūros chemoterapijos kursas gali būti pradedamas po kelių dienų. Procedūros gama peiliu trunka nuo keliolikos minučių iki valandos. Nėra jokio pjūvio, gydymo procedūra neskausminga, pacientas jau kitą dieną gali grįžti į įprastą gyvenimą.

 

 

Kauno klinikų Neurochirurgijos klinikos turimas naujos kartos gama peilis leidžia praplėsti gydomų ligų spektrą. Tai ne tik galvos smegenų navikai ar metastazės, kurių negalima pašalinti chirurgiškai. Yra galimybės padėti pacientams, kenčiantiems nuo kraujagyslinės patologijos, funkcinių susirgimų, kaip antai, Parkinsono liga, epilepsija, medikamentais nekontroliuojamas skausmas, trišakio nervo neuralgija ir net jokiam kitam gydymui nepasiduodantis obsesinis kompulsinis sindromas ar sunki depresija. Procedūros gama peiliu galimos ir besilaukiančioms moterims, ir mažiems vaikams. Pastariesiems procedūros metu taikoma sedacija, jie dažniausiai išrašomi į namus po kelių dienų. Lietuvos Respublikos piliečiams, draustiems Privalomuoju sveikatos draudimu, gydymas gama peiliu yra apmokamas iš PSDF lėšų. Siuntimą gydytojo neurochirurgo konsultacijai gali išrašyti visų sričių gydytojai. Gydytojas neurochirurgas, nusprendęs, kad pacientui gali būti taikomas gydymas gama peiliu, paciento situaciją aptaria ir gydymą paskiria gydytojų specialistų konsiliumo sprendimu.

 

 

 

 

 


Eivenių g. 2 LT-50161 Kaunas

Tel:  +370 37 326984, +370 37 326783

Daugiau info: www.gamapeilis.kaunoklinikos.lt

 

 Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2021 01 20 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite