Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Sveikata straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Kauno poliklinikos pradeda vykdyti vieną didžiausių projektų – bus ne tik sumažintos pacientų eilės, bet ir pagerinta bendra gydymo kokybė

   2018-01-08

Dažniausiai visuomenę kankinanti problema – kaip greičiau patekti pas gydytoją? Pacientai nuolat skundžiasi, jog nėra paisoma jų lūkesčių, o valandos, praleistos prie gydytojo kabineto durų, yra sunkiai pateisinamos. VšĮ Kauno poliklinikos nuo sausio 2-osios dienos pradeda įgyvendinti, pasak prof. Mark Avery (Griffith universitetas, Australija), pasaulinio masto projektą, kuris ne tik padės išspręsti visas esamas problemas, bet ir leis užtikrinti dar profesionalesnį gydymą ir kokybiškensį pacientų aptarnavimą. Dainavos, Šilainių, Kalniečių, Centro ir Šančių poliklinikos nuo sausio 2-osios dienos susijungia ir ima veikti kaip Kauno miesto poliklininka – tai rimtas profesinis pasistūmėjimas į priekį, galintis padėti pacientų aptarnavimo kokybės gerėjimo užtikrinimui.

Kokią naudą gaus pacientai iš Kauno miesto poliklinikų sujungimo?

Pats didžiausias privalumas – greitesnis patekimas pas gydytoją. Artimiausiu laiku visos poliklininkų medicininės informacinės sistemos bus sujungtos vieną bendrą tinklą – saugų ir greitą VPN (virtualus privatus tinklas) tinklą, kuris leis visoms poliklinikoms tarpusavyje keistis duomenimis. Tokiu būdu poliklinikos interneto puslapio, žmogus galės matyti visus 750 Kauno miesto poliklinikos gydytojus, kuriuos galės filtruoti pagal lokaciją ir specialybę – ar jis nori lankytis Šilainių, Dainavos ar kitoje poliklinikoje. Jei anksčiausiai vizitą pas gydytoją norimoje poliklinikoje bus galima atlikti tik po savaitės, pacientas galės peržiūrėti kitų tos srities gydytojų užimtumą kitose įstaigose ir rinktis tą polikliniką, kurioje ši paslauga gali būti suteikiama greičiau. Todėl atsiras galimybė gydymą rinktis ne tik pagal lokaciją, bet ir pagal gydytojo užimtumą. Penkios poliklinikos šiuo metu aptarnauja pusę Kauno miesto gyventojų (188 000 žmonių) ir tie pacientai, kurie dabar gydosi tik Dainavos poliklinikoje, galės atlikti tyrimus ir konsultuotis bet kurioje kitoje miesto poliklinikoje, nes kiekvienoje vietoje bus galima pasiekti jam atliktų tyrimų medžiagą. Taigi, akivaizdu, jog šia informacine sistema siekiama gauti pranašumų ir patiems gydytojams – planuojama, jog kiekvienas galės pamatyti paciento gydymo istoriją, taip bus greičiau komunikuojama ir paprasčiau perduodama reikiama informacija.


Kas keisis pačių poliklinikų viduje ir kokia to prasmė bendrajam pacientų gydymo procesui?

Visų pirma, susijungimas leis ženkliai sumažinti administracijoje dirbančių žmonių skaičių ir poliklinikoje atliekamų nemedicininių funkcijų krūvį. Suplanuotas pajamų taupymo planas turėtų atnešti apie milijoną eurų per metus, o šios lėšos būtų skiriamos gydytojų ir slaugytojų mokesčio kėlimui. Dainavos poliklinikos vadovas Paulius Kibiša teigia: „Taip atsiranda didesnė derybinė galia su tiekėjais, nes šiuo metu visos poliklinikos perka labai panašias, galima netgi sakyti, tas pačias paslaugas, įrangą, kurios priežiūra yra labai brangi. Kai pirkdavome po vieną diagnostinį įrenginį, gaudavome tik minimalią nuolaidą, o pirkdami bent penkis galime reikalauti ženklaus kainos sumažinimo“. Planuojama sujungti ir laboratorijas – visose poliklinikose bus galima atlikti pacientui reikalingus tyrimus skubos tvarka, tačiau visos kitos analitės bus reguliariai ir greitai vežamos automobiliais į centrinę laboratoriją Dainavoje ir tyrimų rezultatai kiekvieną gydytoją pasieks elektroniniu būdu. Tikimasi, jog laiko atžvilgiu trukmė išliks ta pati – 2-3 valandos, todėl pacientai neturėtų patirti diskomforto, o Kauno miesto poliklininka galėtų gauti daugiau pajamų, taupyti lėšas personalo darbui ir įrangos kalibravimui.

Šiuo projektu planuojama gerinti ne tik techninius poliklinikų veiksnius, bet ir personalo darbo kokybę. Planuojama aptarnaujančiam personalui atliekti mokymus, padėsiančius užtikrinti malonų ir profesionalų pacientų aptarnavimą. Jau nuo naujųjų metų pacientas, dar sėdėdamas registratūroje, galės anonimiškai įvertinti aptarnavimo kokybę, kas leis poliklininkų darbuotojams mokytis ir tobulėti. Ateityje netgi yra svarstoma pagerinti automobilių stovėjimo aikštelių sistemą, mat jei pacientas registruojasi vizitui pas gydytoją, jam būtų suteikiama galimybė uždaroj aikštelėj palikti automobilį 1-2 valandoms. Dainavos poliklinikos vadovas Paulius Kibiša teigia: „Norime atrodyti kukliai, tvarkingai, bet labai profesionaliai, dirbti tik su gera įranga, turėti tik gerus gydytojus, profesionaliai tvarkytis su pacientų eilėmis ir svarbiausia – kurti malonią aplinką“.

LSMU viešėjęs ir savo įžvalgomis apie visuomenės sveikatą dalijęsis Australijos Grifito universiteto profesorius Mark Avery Dainavos poliklinikos vadovui Pauliui Kibišai pareiškė: „Tai ne tik Kaunui, ne tik Lietuvai didelis projektas, tai pasaulinio masto projektas“. Taigi, akivaizdu, jog Kauno miesto poliklinikos įsteigimas – tai sudėtingas ir rimtas pokytis Kauno medicinos srityje. Vis dėlto, bet kokie pokyčiai yra tik į gerą, juolab kai norima palengvinti pacientų gydymo procesą ir teikiamas profesionalias paslaugas. „Jei laukiamas pokyčio rezultatas yra didesnis ir geresnis nei vargas, kurį reikia patirti, kad tas pokytis įvyktų, tada žmonės pasiryžta keistis“, – teigia P. Kibiša, besidžiaugdamas siekiama įgyvendinti galimybe Kauno miesto gyventojams teikti geresnę medicininę aptarnavimo kokybę Kauno miesto poliklinikoje.

Kauno miesto poliklinika
Pramonės pr. 31, Kaunas 51270
Tel.: (8-37) 40 39 00
El. paštas: info@kaunopoliklinika.lt
www.kaunopoliklinika.ltĮ pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2021 01 15 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite