Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Poilsis ir laisvalaikis straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Kauno tvirtovės parkas – nuo verslo investicijų iki vaikų gimtadienių

   2017-10-16

Mėgstate keliauti po Lietuvą? Ar gerai pažįstate Kauną ir jo apylinkes? Ar esate lankęsi bent viename buvusios Kauno tvirtovės forte? Ar žinote kokie statiniai be pačių fortų priklauso Kauno tvirtovės parkui? O gal norėtumėte kažkuriame jų vystyti savo verslą? O gal domitės karo istorija? Tiesiog ryžkitės ekskursijai su kelionės gidu ir aplankykite bent kelis Kauno tvirtovės fortus!

Visus Kauno tvirtovės fortus galite aplankyti patys, tačiau atminkite, dauguma jų kol kas nėra pritaikyti savarankiškam turizmui. Todėl jei norite ne tik pamatyti, tačiau ir saugiai apžiūrėti jų vidų, sužinoti fortų ir jų sistemai priklausančių statinių istoriją – ekskursija su gidu, bus ta veikla, kuri Jums ir draugų kompanijai įsimins ilgam, praplės žinias, privers dar labiau žavėtis Kauno istorija!

PERKELKITE SAVO VERSLĄ Į FORTĄ
Všį „Kauno tvirtovės parkas“ neseniai atšventė vienerių metų gimtadienį, tačiu organizacijos patirtis gali būti skaičiuojama nuo 2008 m., kai buvo įsteigta asociacija „Kauno tvirtovė”. „Kauno tvirtovės parko” direktorius prof. Valdas Rakutis pasakoja, jog iki 2016 m. ši organizacija rūpinosi paveldu,  organizuodavo renginius, tačiau jai nepriklausė patys statiniai – fortai, baterijos sandėliai ir kitokie karo architektūros statiniai. Pagaliau perėmus pačius statinius, „Kauno tvirtovės parkas“, kurio dalininkės yra asociacija „Kauno tvirtovė“ bei Kauno miesto ir Kauno rajono savivaldybės, siekia įveiklinti tvirtovę, todėl šiuo metu intensyviai stato informacinius stendus ir atlieka fortų tvarkymo darbus – t.y. iškerta menkaverčius želdinius, organizuoja talkas čia nelegaliai suvežtoms atliekoms surinkti, uždengia atvirus šulinius, stato apsaugines tvoreles bei ženklus, perspėjančius apie stačius skardžius ir įdubas, remontuoja drenažines sistemas, artimiausiu laiku planuoja įvesti elektrą, kur galima - stato langus, duris, vartus ir... siūlo bendradarbiauti! Jei manote, jog kurio nors forto erdvės galėtų idealiai tikti Jūsų įmonės veiklai, suteiktų jai savitumo ir išskirtinumo – ar tai būtų senų automobilių ekspozicija, ar paslaugų sfera, o gal net gamyba - V. Rakutis kviečia kreiptis – tikrai rasite abi šalis tenkinantį sprendimą! 



EKSKURSIJOS DVIRAČIAIS IR EDUKACIJOS NE TIK VAIKAMS
Besidomintiems istorija – VŠĮ „Kauno tvirtovės parkas” organizuojamos ekskursijos bus puiki dovana Jūsų bičiuliams gimtadienio ar bet kuria kita proga. Galite rinktis dviejų dienų kelionę dviračiais su nakvyne palapinėje viename iš fortų. Arba vienos dienos maršrutą aplankant dalį fortų bei jų statinių. Galima keliauti ir automobiliu, ir motociklu. Daugiausiai, žinoma pamatys pėstieji ir dviratininkai.
Iš viso „Kauno tvirtovės parkui“ priklauso 36 objektai, o ekskursijos organizuojamos net 9 maršrutais! Du maršrutai skirti Kauno senamiesčiui ir naujamiesčiui, kur jums pažįstamuose statiniuose atrasite Kauno tvirtovę. Jei mėgstate trumpesnes pramogas – kelios valandos su gidu ir dviračiu, apžiūrint du pasirinktus fortus – kaip tik Jums! Ypatingai reikliems fortifikacijos mylėtojams galima paruošti individualų maršrutą. Ekskursijos vedamos anglų, vokiečių ir rusų kalbomis. Ypatingais atvejais bus galima susikalbėti lenkiškai. Parkas turi autobusiuką, kuris gali lydėti dviratininkus ir pėsčiuosius, atgabenti kuprines, dviračius ir pavežėti pavargusius.
Dar daugiau – III – iajame forte pavasarį planuojama įrengti edukacijų erdvė įtrauks ir mažus, ir didelius! Juk ir mažam berniukui ir dažnam suaugusiam vyrui smagu bent trumpam tapti kariu!

PAMATYKITE ŠIKŠNOSPARNĮ JO GYVENAMOJOJE APLINKOJE

Dar daugiau, jei esate gamtos entuziastas - apsilankę forte galite iš arti pamatyti šikšnosparnį jo gyvenamojoje aplinkoje, laisvėje! Ar žinote, jog šaltuoju metų laiku jie įminga ir miega iki pat pavasario ir jų negalima trukdyti? O ar žinote kodėl? Atsakome – šaltuoju metų laiku, norint išlaikyti aukštą kūno temperatūrą, reikia daug energijos. O energijai gauti reikia maisto - t.y. vabzdžių. Pavyzdžiui, vasaros metu, per naktį šikšnosparnis suėda ~5 g maisto – t.y. ~5000 vabzdžių! O kai kurioms šikšnosparnių rūšims maisto reikia net tris kartus daugiau! Žiemą vabzdžiai neskraido, todėl norėdami išgyventi iki pavasario, šikšnosparniai sumažina savo kūno temperatūrą ir ji priartėja prie aplikos temperatūros. Taip šikšnosparnis, naudodamas organizmo per vasarą sukauptus riebalus, energiją taupiai naudoja iki pat pavasario. Dar daugiau, ar žinojote, kad šikšnosparnis, pažadintas iš žiemos miego žūsta? Taip atsitinka todėl, jog pabusdamas šikšnosparnis vėl pakelia savo kūno temperatūrą, sunaudodams visus organizmo resursus, kurie buvo skirti išgyventi iki šiltojo sezono. Todėl kiekvienas mūsų turėtų elgtis atsakingai ir šaltuoju metų laiku nevaikščioti požemiais, kuriuose žiemoja šikšnosparniai. Šikšnosparniai, priklausomai nuo aplinkos temperatūros, miega spalio – balandžio mėnesiais. „Kauno tvirtovės parkas“, bendradarbiaudamas su Kauno marių regioninio parko direkcija, pirmieji sužino, kada atsibunda šikšnosparniai ir iš karto kviečia Jus į ekskursijas į fortų požemius!
Pasiryžkite ir išbandykite jau ateinantį balandį!


VŠĮ „KAUNO TVIRTOVĖS PARKAS“
M. Daukšos g. 34, Kaunas
http://atfort.kaunas.lt/
Direktorius prof. Valdas Rakutis
valdas.rakutis@gmail.com
Tel. +370 682 57002
Turizmo koordinatorė Karina Taruškaitė
taruskaite.karina@gmail.com
+370 671 36098



Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2021 01 25 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite