Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Statyba straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Kelių tiesimas – ką žinoti sklypų ir privačių valdų savininkams?

   2021-04-14

Sklypų bei privačių valdų savininkai susiduria su problema – kaip tinkamai įrengti privažiavimą nuo pagrindinio kelio iki namų? Kyla daug klausimų – ar pirkti sklypą, jei iki jo nėra suformuoto privažiavimo? Naudotis esamu gruntiniu keliu, tiesti žvyrkelį ar kloti asfaltą? Jei norėsiu nusitiesti kelią, nuo ko priklausys kaina? Apie šiuos dalykus pasakoja kelių tiesimų užsiimančios įmonės Eurostana direktorius Mindaugas Franckevičius.

 

 

Puikus sklypas be privažiavimo? Kelią nusitiesite, o vaizdo į ežerą – patys nepasidarysite

Nekilnojamojo turto agentai žino – nemažai žmonių pageidauja sklypo su įrengtu privažiavimu, o jei jo nėra, net nesvarsto apie pirkimą.

 

Pagalvokite kitaip. Pagrindinės sklypo charakteristikos yra lokacija bei vaizdas pro būsimų jūsų namų langus. Tai – dalykai, kurių negalite pakeisti, o tokių sklypų, kurie yra netoli miesto arba su vaizdu į ežerą, nėra daug. Kelią iki savo sklypo galite nusitiesti, o vaizdo su saule, besileidžiančia į ežerą –niekaip nepasidarysite.

 

Patarimas tiems, kieno sklypas yra geroje vietoje, tačiau čia nėra nei keliuko, nei vandens telkinio – tiesiant kelią, galite kartu išsikasti ir tvenkinį. Smėlis, kuris išgaunamas kasant tvenkinį, gali būti panaudotas kelio tiesimui, tokiu atveju, kelias kainuos pigiau, o jūs nušausite du zuikius vienu šūviu – turėsite ir tvenkinį, ir kelią privažiavimui.

 

Kas lemia kelio kainą?

Dažnai žmonės nežino, kas lemia kelio tiesimo kainą, ir orientuojasi į atstumą – kiek metrų kelio reikės nutiesti? Toks skaičiavimas neteisingas. Jums reikėtų žinoti du dalykus, kurie galioja tiek tiesiant žvyrkelį, tiek asfaltuotą kelią.

 

Pirma, kuo trumpesnis kelias, tuo didesnė vieno metro kaina – ir priešingai, kuo jis ilgesnis, tuo kaina mažesnė. Taip yra todėl, kad kainą lemia ne vien realiai vietoje atliktas darbas, bet ir parengiamieji darbai, pvz. reikalingos technikos pristatymas į vietą.

 

Antra, kaina priklauso nuo grunto kokybės. Tiesiant kelius, būtina suformuoti stabilų, nejudantį, šalčiui atsparų pagrindą. Tam reikia pašalinti taip vadinamą „augalinį sluoksnį“, arba dirvožemį. Kuo mažesnis šis sluoksnis, tuo mažiau darbo jį pašalinant ir tuo mažiau reikia atvežtinio žvyro arba smėlio.

 

Jei kažkas jums siūlo „gerą kainą už 1 kvadratinį metrą“ – gerai apsvarstykite detales ir neapsigaukite. 

 

 

Kaip taupant nepadaryti klaidų

Noras sutaupyti yra suprantamas, tačiau taupant, dažnai daromos dvi klaidos.

 

Pirma – žmonės nenukasa viso „augalinio sluoksnio“, arba dirvožemio. Kodėl? Nesupranta technologinių principų, turi kitų finansinių įsipareigojimų arba tiesiog nepasitiki specialistais. Žmonėms atrodo – kam nukasti 50 cm, jei pusbrolis nusikasė 30 cm ir viskas tiko? Pirmaisiais metais, viskas būna gerai, bet vėliau, ypač jei pasitaiko šalta žiema, dirvožemis išsijudina – jis traukiasi, plečiasi, kyla ir išjudina paviršių.

 

Antra – naudojamas netinkamas gruntas. Nukasus dirvožemį, būtina iš tinkamo grunto suformuoti stabilų, šalčiui atsparų pagrindą. Žmonės galvoja, jog sutaupys, panaudodami paprasčiausią statybinį laužą – plytas, betono gabalus ir kt. Šaltuoju metų laiku, vanduo šąla, traukiasi į ledą, išjudina stambesnius objektus, o jie deformuoja paviršių.

Žmonės džiaugiasi sutaupę, o po kurio laiko tenka visą darbą perdaryti iš naujo.

 

 

Gerai sutvarkytas privažiavimas? Anksčiau ar vėliau prireikia kiekvienam

Kartais žmonės įsigyja namus arba sklypą, iki kurių veda gruntinis keliukas, arba tiesiog gerai išvažinėtos provėžos.

 

Žmonės galvoja – jei iš principo įmanoma privažiuoti, to ir užtenka – viso labo tik keliasdešimt metrų, nieko neatsitiks. Tačiau šie keliasdešimt metrų gali sudaryti daug nepatogumų. Pavasarį bei rudenį tokie keliai patyžta ir yra sunkiai pravažiuojami, žiemos metu sunkiai valomi, jei važinėjate kasdien – kenkiate savo automobiliui ir rizikuojate sugadinti važiuoklę.

 

Įsirengę žvyrkelį, jūs jau smarkiai išlošite - turėsite tvirtą, solidų, pagrindą pravažiavimui. Žvyrkelio danga nuo drėgmės netyžta, o paviršius išlieka stabilus visus metus. Jei kada nors nuspręsite, kad jums reikia asfaltuoto kelio – nereikės pradėti nuo nulio, o žvyrkelis pasitarnaus kaip pagrindas asfaltui.

 

Ką daryti, kad kelias ilgai tarnautų?

Tiek žvyrkeliams, tiek asfaltuotiems keliams galioja svarbi sąlyga – jei kelias skirtas lengviesiems automobiliams, pasirūpinkite, kad juo nevažinėtų sunkioji technika. Taip pažeisite paviršių ir čia liks ryškios provėžos.

 

Jie prie jūsų namų nutiestas žvyrkelis, laikas nuo laiko, būtina jį išlyginti greideriu – tai daroma dukart per metus, pavasarį, kai žemė dar drėgna, bei rudenį, prieš prasidedant šalčiams. 

 

 

UAB Eurostana užsiima kelių tiesimų, tvenkinių kasimu, trinkelių klojimu, griovimo darbais, įrenginėja statybvietes bei atlieka kitus statybinius darbus. Įmonė įsikūrusi Kaune, o paslaugas teikia visoje Lietuvoje.

 

 

UAB „EUROSTANA“

Mindaugas Franckevičius, direktorius

Rokelių g. 10, Rokelių k., LT-12114 Kauno r

Tel. +370 679 87750

El. p. eurostana.info@gmail.com

www.eurostana.lt

 

Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2022 05 27 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2022. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite