Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Statyba straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Ketinate statytis namą pagal tipinį projektą – kaip nepadaryti klaidų?

   2023-03-15

Individualūs namai, statomi pagal tipinius projektus – puikus variantas norintiems sutaupyti. Vartotojai renkasi jau parengtą projektą, kuris vėliau gali būti individualizuojamas ir pritaikomas prie konkrečios šeimos poreikių, taip taupomas laikas, lėšos ir kiti resursai. Tačiau tam, kad tipinio projekto įgyvendinimas būtų sklandus, nuoseklus ir sėkmingas, būtina žinoti tam tikrus dalykus.

Kas dažniausiai pakiša žmonėms koją, ką reikia žinoti, nuo ko apsidrausti ir kaip nepadaryti klaidų? Apie tai pasakoja UAB Tipinis projektas direktorius Šarūnas Kairys.

 

Tipinis projektas negali būti įgyvendinamas bet kur

Tipinis projektas yra nebrangus, ekonomiškai efektyvus variantas, bet čia irgi galioja tam tikri reikalavimai – tipinis projektas negali būti įgyvendintas bet kur, kur jūs sugalvojote.

Dažnai klientai išsirenka jiems patinkantį tipinį projektą ir susiranda nebrangų sklypą. Tačiau įsigijus sklypą, paaiškėja, kad jų pasirinktas projektas čia negali būti realizuotas – sklypas yra ypatingoje zonoje, kurioje ribojamas pastatų aukštis bendras ir užstatymo plotai, statybos darbams trukdo drenažo tinklai, ribojamas sklypo užstatymas, sklypas yra nuokalnėje, ir kt. Jei vartotojui pačiam reikia pasirūpinti prieina prie elektros tinklų, miesto vandentiekio, išauga sąmata ir paaiškėja, kad šiam projektui tiesiog nepakanka pinigų.

Kad taip nenutiktų, visada paprašykite pardavėjo parodyti detalųjį sklypo planą, kuriame detalizuotos svarbiausios sklypo charakteristikos ir apribojimai. Kai sandėris nėra visiškai atviras, pardavėjas gali sakyti, nežinau, nėra, neturime, tačiau nesudarykite sandėrio neperžiūrėję visų sklypo dokumentų ir neįsitikinę, ką perkate.

Prieš pirkdami sklypą, pasitarkite su architektu – jis mato sklypą kitaip, nei jūs, ir per keliasdešimt minučių gali įvardinti tas aplinkybes, apie kurias jūs nepagalvojote ar nepastebėjote. „Klientams sakome, jūs neįsivaizduojate, kiek problemų galima išvengti vienu skambučiu arba viena elektroninio pašto žinute,“ – pasakoja direktorius Šarūnas Kairys.

 

Taupyti padeda ne gudravimas ir ekscesai, o standartiniai sprendimai

Pasitaiko, kad žmonės, kurie statosi namą pagal tipinį projektą, norėdami sutaupyti, imasi mažų gudravimų ar perteklinių, nereikalingų priemonių.

Pavyzdžiui, apšiltina namą storesniu, nei projekte numatyta, sluoksniu, manydami, kaip taip padidins šiluminį koeficientą. Esmė tame, kad projektuotojai jau yra apskaičiavę optimalų apšiltinamo sluoksnio storį, o tokie pertekliniai pagerinimai yra neefektyvūs – jų duodama nauda yra tokia maža, kad papildomai sunaudotos medžiagos net neatsiperka.

Kai kurie riboja langų skaičių, motyvuodami tuo, jog langai išbrangins statybą, o stiklo šiluminė varža mažesnė – šiuolaikiniai langai su trijų sluoksnių stiklu ir specialių dujų užpildu pasižymi aukšta šilumine varža, o jūs džiaugiatės gražiu vaizdu, gaunate daugiau dienos šviesos ir sunaudojate mažiau elektros energijos – ir čia, taip pat, projektuotojai jau yra apskaičiavę, koks yra optimalus sprendimas.

Blogiausia, kai vartotojai imasi savivalės ir nukrypsta nuo projekto – tokiu atveju, būna taip, kad prireikia išsiimti naują statybos leidimą, o naudos iš tokių improvizacijų nėra jokios.

„Kraštutinumai ir improvizacijos sutaupyti nepadeda, - teigia Šarūnas Kairys. – Labiausiai sutaupyti padeda standartiniai sprendimai. Tipinis projektas jau yra tas, kuris remiasi optimaliais ekonominiais sprendimais.“

Tipinis projektas gali būti individualizuojamas – kaip ir dėl ko?

Žmonės renkasi tipinius projektus, nes projektas išbandytas, projekto nereikia kurti nuo nulio – taip yra pigiau, greičiau, paprasčiau. Tačiau tipinis projektas gali būti individualizuojamas ir pritaikomas prie konkrečių aplinkybių.

Yra trys pagrindiniai dalykai, dėl kurių tipinis projektas yra individualizuojamas – tai yra sklypas, biudžetas ir pačių gyventojų poreikiai. Atsižvelgiant į sklypo specifiką, mažinamas bendras užstatomas plotas, keičiama pastato struktūra ir kt. Jei biudžetas neleidžia pilnai įgyvendinti pasirinkto projekto,  klientams siūloma mažinti bendrą gyvenamąjį plotą. Ir aišku, svarbiausias dalykas yra pačių gyventojų poreikiai – dažnai pageidaujama daugiau ar mažiau kambarių, tuo tikslu pertvarkomas vidinis išplanavimas.

Visais atvejais, keičiamos tam tikros detalės, tačiau išlaikomas tas pats bendras pagrindas ir ta pati bendra struktūra. Tipinio projekto esmė yra tai, kad jis yra standartinis, nebrangus ir išbandytas.

 

UAB Tipinis projektas, kaip prekės ženklas, žinomas vartotojams ne vienerius metus. Įmonė turi projektų bazė, iš kurios klientai gali išsirinkti sau patinkantį projektą, kuris pritaikomas prie konkretaus sklypo ir konkrečios šeimos poreikių. Klientams pageidaujant, kuriamas individualus projektas. Įmonėje dirba įvairių sričių specialistai, projektų vadovai, architektai, konstruktoriai, todėl kiekvienas projektas vertinamas išsamiai ir visapusiškai, atsižvelgiant į visus vietos parinkimo, projektavimo ir statybos darbų aspektus.

 

Šarūnas Kairys, direktorius 

UAB Tipinis projektas

Parodos g. 20, Kaunas  

Tel.: +370-673-04 760

El. paštas: tipinisprojektas@gmail.com

https://tipinisprojektas.lt



Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2024 04 19 
Kontaktai: tel. +370 670 316 00, faks. +370 670 316 00, Kaunas. El.paštas
©2005-2024. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite