Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Auto straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Kieme stovi nenaudojamas automobilis – gal jau laikas jį parduoti į supirktuvę?

   2020-11-16

Turbūt neretas yra girdėjęs besiskundžiant artimuosius ar net pats susidūręs su situacija, kai daugiabučio kieme stovintis surūdijęs kaimyno automobilis erzina visus, išskyrus jį patį. Kokios priežastys lemia, kad lietuviai taip neefektyviai elgiasi su savo turtu, kurį galėtų parduoti į supirktuvę ir gauti papildomų lėšų? Į visus su automobilių supirkimu susijusius klausimus atsako vieno žinomiausių autolaužynų Lietuvoje „Autominutė“ prekių žinovas Eugenijus Kazlauskas.

 

Kodėl yra būtina sunaikinti savo neeksploatuojamą automobilį?

Anot Kauno rajone, Biruliškėse, 25 m. gyvuojančios įmonės specialisto E. Kazlausko, kiekvienas vairuotojas turėtų pats jausti, kada atėjo laikas atsisveikinti su senu automobiliu:

„Kaip žinia, mūsų šalies automobilių parkas yra vidutiniškai 16 m. senumo – vienas seniausių Europoje. Nors automobilio amžius – dar ne nuosprendis, svarbiausia, kad jis būtų techniškai tvarkingas. Deja, mūsų šalies keliuose ir toliau važinėja nemažai techniškai netvarkingų transporto priemonių, kurios sukelia pavojų ne tik jų vairuotojams, bet ir aplinkinių sveikatai“, – pasakojo pašnekovas.

 

Anot specialisto, pasibaigus automobilio eksploatacijos laikui, mašina savaime tampa eksploatacijai netinkama transporto priemone (ENTP) arba kitaip – pavojinga atlieka. ENTP sudėtyje yra aplinkai ir žmonių sveikatai pavojingų medžiagų, pavyzdžiui akumuliatoriuose esantis švinas arba amortizatoriuose esanti alyva.

 

Transporto priemonei įgavus ENTP statusą, jo savininkas ar naudotojas įgauna prievolę imtis visų reikalingų priemonių sunaikinti automobilį. To nepadarius - ENTP savininko gali laukti bauda.

 

Dėl kokių dar priežasčių automobiliai atkeliauja į autolaužyną?

E. Kazlausko teigimu, dažnu atveju automobiliai į supirktuvę atkeliauja po eismo įvykių, kai akivaizdu, kad tvarkyti sumaitotą mašiną nėra tikslo.

 

Anot vyro, nors ir labai retai, tačiau pasitaiko atvejų, kai parduodami palyginus neseni automobiliai. Dažniausiai dėl to, kad jie savininkams tiesiog nusibodo, tačiau būna ir kitų priežasčių. Viena iš jų – valstybės kompensacija, skirta seną ir taršų automobilį pakeisti į mažos taršos transporto priemonę. Tai gali būti elektromobilis, paspirtukas, dviratis ar viešojo transporto bilietas.

 

„Pristatant seną automobilį, ir įsigyjant ne naują elektromobilį, žmogus gali gauti vienkartinę 2000 Eur. išmoką, o jei įsigijo naują - vienkartinę 4000 Eur. išmoką.

 

Metiniam viešojo transporto bilietui asmuo galės gauti iki 310 Eur. kompensaciją, paprastam dviračiui ar elektriniam paspirtukui iki 400 Eur., elektriniam dviračiui iki 700 Eur., o elektriniam mopedui ar elektriniam motociklui iki 1000 Eur. kompensaciją.“

 

Kas svarbu renkantis autolaužyną?

„Autominutė“ autolaužynas superka visus automobilius nepriklausomai nuo amžiaus, markės ar sugadinimo lygio bei parengia visus reikiamus dokumentus.

Anot E. Kazlausko, svarstant automobilio pardavimo į autolaužyną galimybę, galite kreiptis net jei ir nesate dar apsisprendę ir Jums kyla kokių nors klausimų. „Galite skambinti ar rašyti elektroniniu paštu, mielai Jums atsakysime. Tai pat galite atsiųsti automobilio nuotraukas, ir, žinoma, užsukti tiesiai pas mus, kur operatyviai viską įvertinę, pasiūlysime Jums kainą“, – tikino specialistas.

 

Be viso to, įmonė pati su savo technika surenka nevažiuojančius automobilius visoje Lietuvoje. O tai yra daug pigiau, nei atskirai samdyti tralą.

 

 

 

UAB „AUTOMINUTĖ“

Eugenijus Kazlauskas

info@autominute.lt

Tel.: +370 687 84 405, +370 686 79 002, +370 600 00 292

Biruliškės, Vilnius-Kaunas 95 kilometras. 

 



Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2024 03 27 
Kontaktai: tel. +370 670 316 00, faks. +370 670 316 00, Kaunas. El.paštas
©2005-2024. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite