Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Grožis straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Kodėl būtina skaityti kosmetikos produktų sudėtį?

   2019-01-14

Viena aktualiausių šiuolaikinio gyvenimo temų – maisto kokybė. Žiniasklaida tiek daug kalba apie maisto produktuose esančius sveikatai žalingus priedus, kad jau didelė dalis mūsų pratinasi domėtis jų sudėtimi. Tačiau nepelnytai mažai dėmesio skiriame kosmetikos etikečių studijavimui. Apie tai, kas paslėpta po įmantriais kosmetikos priemonių komponentais, kalbame su italų organinės kosmetikos kompanijos „Naturalmente“ oficialaus atstovo mūsų šalyje „Natural beauty DS“ vadovu Dainiumi Stankevičiumi.

 

 


Kosmetikoje – ir automobilių pramonėje naudojami komponentai

Anot pašnekovo, dažniausiai mūsų ausis pasiekia informacija, kokia yra veiksminga viena ar kita kosmetikos priemonė. Deja, visų pirma, reikėtų kalbėti ne apie tai, kuo šiuolaikinė kosmetika yra praturtinta, tačiau apie tai, kiek joje yra kenksmingų medžiagų:

„Labai dažnai kosmetikos gamintojai garsiai deklaruoja, kokios naudos pasieksime, naudodami jų pagamintą produkciją ir kiek daug joje naudingų medžiagų, tačiau subtiliai nutyli apie tuose produktuose esančius cheminius komponentus. Tokiu būdu kosmetikoje vis dar toleruojami naftos produktai, parabenai, sulfatai, formaldehidai, konservantai ir t.t.“, – vardino D. Stankevičius.

 

 

Vieni labiausiai masinėje kosmetikoje naudojamų kenksmingų ingredientų yra naftos produktai. Pasak pašnekovo, jie gali būti paslėpti net po pavadinimu „natūralu“, kadangi nafta yra iš gamtos gaunama medžiaga:

„Dėl nedidelės kainos vieni dažniausiai tradicinėje kosmetikoje naudojamų ingredientų yra Propilene Glicol (Propilen glikolis), Paraffinum Liquidum (skystas parafinas), Petrolatum (petrolatas), Mineral oil (mineralinė alyva) ir  metil-, butil-, etil- parabenai. Visos šios medžiagos yra išgaunamos iš naftos. Šių komponentų tai pat randama variklių aušinimo skystyje, stabdžių ir variklių alyvose, hidraulinių skysčių sudėtyje, žvakių ir vaško gamyboje. Jų taip pat esti net profesionaliam naudojimui skirtuose gaminiuose, erboristiniuose (žoliniuose) produktuose, medicinoje ir t.t. Nemalonu tai sakyti, bet jo randama ir kai kuriuose konditerijos gaminių komponentuose. Deja, mūsų kūnas su nafta „draugauja“ prastai, kadangi ji kemša odos poras, per kurias organizmas gauna apie 20 proc. deguonies“, – pasakojo vyras.

 

Gali išprovokuoti net vėžį

Dar viena dažnai žymiausių, vadinamųjų „patikimų“ prekinių ženklų kosmetikos gaminiuose sutinkamų kenksmingų medžiagų yra iš formaldehidų gaunamas komponentas Imidiazolidinyl Urea:

„Šis komponentas daugelyje valstybių uždraustas kaip vėžio sukėlėjas, turintis ryšį su leukemija. Deja, į kosmetiką mes jį „įsileidžiame“ dėl jo savybės prailginti grožio priemonių galiojimo laiką. Tuo tarpu organinės kosmetikos gamintojai kosmetikos konservavimui naudoja iš augalų gautus eterinius aliejus, cukrus ir druskas. Ištobulintos technologijos dėka mūsų kosmetika uždarytoje pakuotėje išlieka šviežia 24, o atidarius – 12 mėnesių“, – teigė pašnekovas.

 

Kasmet suvartojame apie 2 kg cheminių konservantų

Pasak D. Stankevičiaus, cheminių medžiagų, kurių taip nemėgsta viešinti didieji kosmetikos gamintojai, sąrašas yra labai ilgas. Yra paskaičiuota, kad vidutinio amžiaus žmogus per 12 mėnesių suvartojama apie 2 kg cheminių konservantų ir 5 kg maistinių cheminių priedų:

„Bijau, kad skaičiai yra dar didesni, kai kalbame apie moteris. Žinant šiuos faktus, natūralu, kad skundžiamės prasta savijauta, galvos skausmais, įvairiausiomis odos ir kvėpavimo takų alergijomis. Todėl mes siekiame, kad vartotojai skaitytų ne tik maisto, bet ir kosmetikos etiketes, nes nuo to priklauso jų savijauta“, – konstatavo pašnekovas.

 

 

 

 

Nuo vadovavimosi mėnulio kalendoriumi iki aplinkai draugiškų jėgainių energijos

D. Stankevičiaus įmonės atstovaujamos itališkos kosmetikos „Naturalmente“ produktai priklauso organinės kosmetikos grupei. Šios žaliosios kosmetikos priemonės yra sukurtos iš atsinaujinančių ir tvarių augalinių medžiagų:

„Kosmetikai pagaminti reikalingi produktai yra augindami, taikant ekologinį, biologinį ir biodinaminį ūkininkavimo metodus. Minėti metodai įtraukti į aplinkosaugos projektus, kuriuose nenaudojami sintetiniai pesticidai, cheminės trąšos ar invazinio pobūdžio žemdirbystė, kenkiantys žemei ir planetai. Dar daugiau – auginant ir renkant augalus, atsižvelgiama į jų vegetacinį laikotarpį ir mėnulio fazes. „Naturalmente“ kosmetinius produktus gaminantiems įrenginiams energiją tiekia Toskanos bendrovių „Pontedera“ vėjo jėgainės ir „Lardarello“ geoterminė jėgainė. Šie energijos šaltiniai yra tvarūs ir atsinaujinantys, o jų CO2 emisija yra itin maža“, – įdomiais faktais apie šiuos organinės kosmetikos pionierius dalinosi pašnekovas.

 

Beje, naudodami „Naturalmente“ kosmetiką, rūpinamės ne tik savo gera sveikata, tačiau ir mūsų planetos ekosistemos apsauga, mat šios kosmetikos pakuotės yra gaminamos iš organinio plastiko: „Šios kosmetikos gamintojai stengiasi dėmesį telkti į harmoningą ryšį su ekosistema ir visuotiniu planetos ritmu, todėl „Naturalmente“ pakuotės yra gaminamos ekologiškų medžiagų. Šios gaunamos perdirbant kukurūzų atliekas. Tyrimais įrodyta, kad kosmetikos pakuotėje esančios kenksmingos medžiagos persiduoda ir į kosmetikos priemones. Todėl akivaizdu, kad saugant savo sveikatą, viskas yra svarbu“, – pokalbį baigė D. Stankevičius.

 

 

 

 

NATURAL BEAUTY DS

Direktorius Dainius Stankevičius

Tel.: +370 682 27 447

El. p.: dainius@naturalmente.lt

www.naturalmente.lt

 

 Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2021 01 22 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite