Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Technika info straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Kodėl įmonės investuoja į šynolaidžius ir aukštos klasės jėgos paskirstymo skydus

   2021-07-21

Kodėl verta investuoti į šynolaidžių ir aukštesnės klasės jėgos paskirstymo skydus, ką išlošia pramonės įmonės, teiraujamės sudėtingus elektros instaliacijos darbus vykdančios įmonės „Jukata“  vadovo Tomo Uldinsko.

 

 

Pasak vadovo, kiekviena naujai besikurianti ar įrangą atnaujinanti, besiplečianti gamykla, turi įvertinti, į ką jai naudinga investuoti. Kas ateityje padės mažinti išlaidas, sutaupyti energijos ir išvengti nuostolių, jei sutriktų elektros perdavimas ir paskirstymas. Kiekvienai svarbu užtikrinti, kad jų darbas, gamyba vyktų 100 procentų pajėgumu, o tai lemia technologinės galios įranga. „Grubiai paskaičiavus, parą trunkanti prastova pramonės įmonėms kainuoja daugiau nei daugelis uždirba per metus. Patiriama 3–6 eurai nuostolio per sekundę“,  – sako „Jukata“ vadovas.

 

Specialisto teigimu, kiekviena gamykla turi savo standartus. Vienos renkasi standartinius pramoninius jėgos skydus su montažine plokšte. Ir viskas būna gerai, nelygu kokie poreikiai. Tačiau kai kurie neįvertina ateities perspektyvų, kad galbūt teks plėstis, pastatyti naujų įrenginių ir prireiks daugiau elektros galios.

 

„UAB „Jukata“ vykdydama darbus pramoniniuose objektuose pastebi pokytį jėgos tinkluose ir elektros perdavimo tinkle. Galios, atstumai auga ir tam tikrais atvejais, ypač jei skydinė ir pastotė yra viename gamyklos gale, naudingas sprendimas statant gamyklą – iškart sumontuoti šynolaidžio sistemą, – pataria T. Uldinskas. – Kartą pastatei ir pamiršai.“

 

„Mums, kaip specialistams, kurie prižiūri ir vykdo darbus pramoniniuose objektuose, yra labai svarbu matyti viziją, kaip pagerinti ir pertvarkyti bėgant laikui užsakovo elektros ir automatikos ūkius“.

 

Aukštos klasės jėgos paskirstymų skydai ir šynolaidžių sistemos – atsiperkanti investicija

Eksperto nuomone, kuo aukštesnė elektros energijos taupymo klasė, tuo mažesnės elektros sąnaudos ir išlaidos. Kai kada neverta pataupyti, tarkim, 26 tūkstančių eurų ir investuoti į galingesnius jėgos paskirstymo skydus. Jie yra patvaresni, su papildoma apsauga nuo dulkių (metalo ir kt.), voratinklių, kurie, kaip žinome, yra laidūs elektrai ir gali sukelti įtampos svyravimus, kibirkščiavimą, pažeidžiančius prietaisą.

 

„Visada išsiaiškiname kliento poreikius, nes pramonės įmonėse „vaikšto“ tūkstančiai amperų. Palyginimui, pavyzdžiui, bute, statomas 16 amperų automatas, kuris saugo kištukinį lizdą. Pramoniniame jėgos paskirstymo skyde montuojamas gerokai galingesnis automatas. Paskutinį, kurį teko montuoti, siekė 1250 – 1600 amperų. Ir tokio elektros srovės stiprio reikia vienoms staklėms, o juk įvairių įrenginių gamyklose būna  po keliasdešimt ar kelis šimtus. Tokiu atveju geriausias sprendimas – šynolaidžio sistema. Ant jo montuojama prijungimo dėžė, nuo kurios nuleidžiami kabeliai. Besistatančioms gamykloms verta iš pradžių geriau pakloti vieną šynolaidį, o plečiantis, didėjant poreikiams paskui tereikia nuo jo nuleisti kokių, tarkim, 8 metrų ilgio kabelį, reikalingą tam tikrai naujai įrangai aptarnauti. Ir viskas. Nereikia sukti galvos, kaip išplėsti pastotę, transformatorių, nes gamyklose plotas, atstumai dideli“, – sako pašnekovas. 

 

 

Šynolaidžio sistemos privalumai

Pasak „Jukata“ vadovo, šynolaidžio sistema garantuoja didesnį saugumą, o svarbiausia – daug lengviau, greičiau ir pigiau pajungti naują papildomą įrangą (stakles ir pan.).  Nereikia tiesti ilgų kabelių – kuo jis ilgesnis, tuo patiriami didesni tiek elektros, tiek finansiniai nuostoliai.

 

 „Šynolaidis praleidžia didelę elektros srovę. Jį sumontuoti lengviau nei pakloti kilometrus kabelio. Tai suteikia galimybę stakles pajungti, tarkim, per dvi dienas dirbant 2 žmonėms, nes toks būdas patogus ir greitas. O jungiant jas su paprastu kabeliu, tai užtruktų gerokai ilgiau. Nebent tokį darbą vienu metu atliktų iškart 40 žmonių ir klotų, raizgytų kabelius po didelę gamyklos teritoriją. Ne taip paprasta, nes viena gysla gali siekti daug centimetrų. Tektų vienam traukti, kitam stumti. Tai ilgas, brangiau atsieinantis ir sudėtingesnis  procesas“, – sako pašnekovas.

 

Pasak eksperto, protinga gamykla, kuri gali sau leisti, investuoja į šynolaidį, nes kabeliai užima daug vietos. Pavyzdžiui, montuojant nuo skydo, dingsta daug trasų, kabelių. Be to, didėja trumpojo sujungimo, elektros perkrovos rizika. Elektros kokybės sutrikimus dažniausiai lemia būtent įtampos svyravimai, kurie gali sugadinti įrangą, sustabdyti gamybos procesą ir pan. Be to, nutiestą elektros laidą / kabelį darbuotojai gali netyčia kliudyti, pažeisti ir nukentėti. O prie šynolaidžio neprieisi, pažeisti atsitiktinai neįmanoma. Dažniausiai jis kabinamas palubėje, todėl suteikia papildomo saugumo. Be to, jis turi sandarų apsauginį kiautą, apsaugantį ir nuo elektrai laidžių dulkių. Tai sumažina netikėto kibirkščiavimo, trumpojo sujungimo ar gaisro riziką.   

 

 

„Jukata“ ne tik montuoja technologinės galios įrangą, bet ją ir derina, paleidžia. „Mūsų sritis – technologinės galios įrangos montavimas, derinimas ir paleidimas Kaune, Kauno regione Automatikos ir valdymo skydų surinkimas...Mus kviečia kaip patikimus ir kokybę garantuojančius elektrikus-automatikus, kurie operatyviai reaguoja, šalina gedimus, kad aspsaugotų nuo nuostolingų prastovų. Taip pat kreipiasi, kai reikia suprojektuoti, surinkti ir sumontuoti automatikos bei valdymo skydus, taisyti kitų specialistų paliktą broką, elektros instaliavimo projektų klaidas.“

 

 

 

UAB „JUKATA“

Vadovas Tomas Uldinskas

Piliakalnio g. 3, Kaunas

Tel. +370 644 05449

El. p. info@jukata.lt

www.jukata.lt

 

Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2022 06 27 
Kontaktai: tel. (8 670) 316 00, faks. (8 670) 316 00, Kaunas. El.paštas
©2005-2022. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite