Veiklios ar dažnai keliaujančios, skubančios moterys visada nori atrodyti patraukliai. Ilgalaikis makiažas tampa puikia priemone šiam tikslui pasiekti. Meistrė Greta Biriukova sako, jog dabar Lietuvoje yra permanentinio makiažo pikas. Su grožio salono „Pink’as“ įkūrėja kalbėsime apie procedūros niuansus ir kokių klaidų reikėtų vengti. 

 

 

Kaip išsirinkti specialistą?

Ilgalaikis makiažas, be abejo, išliks ant veido ne vieną mėnesį, todėl itin svarbu, kad jis ne iškraipytų, o pagražintų natūralius bruožus. Deja, kartais moterims tenka nusivilti nekokybiškomis procedūromis, kurias vėliau yra priverstos taisyti. Į ką atkreipti dėmesį einant pas specialistą?

 

 „Svarbu eiti pas specialistą, kurio sugijusį darbą matėte gyvai. Darbas, kuris jums patiko yra geriausia rekomendacija. Jeigu rinksitės meistrą remdamosi nuotraukomis, galite nustebti, kai gautas rezultatas bus visiškai ne toks, kokį matėte nuotraukoje. Šiuolaikinės technologijos, retušavimo programos gali labai pagražinti realų vaizdą“, – pasakoja Greta. Svarbu pamatyti ne ką tik atliktą procedūrą, bet vėliau, po mėnesio. Tada pasimato tikroji įvesto pigmento spalva, intensyvumas ir tolygumas.

 

Svarbu atsižvelgti į specialisto patirtį. Jis tampa profesionalu mažiausiai po 3 metų, kada realiai susiduria su savo padarytomis klaidomis. Ilgainiui pigmento spalva kinta ir tik vėliau, po kelių metų pasimato procedūros kokybė. „Specialistu ekspertu tampi, kai praeini visas savo nesėkmes ir randi būdų jas išspręsti“, – atvirauja G. Biriukova ir priduria, kad pirmais savo karjeros metais pati primokėdavo klientėms, kad turėtų galimybę mokytis.

 

 

Permanentinis makiažas, atliekamas meistro – nėra pigus

Permanentinio makiažo procedūros kaina Lietuvos rinkoje yra apie 200 eurų, įskaitant ir korekcijas. Į šią kainą įeina ir garantija. Pasak Gretos, kai klientės susigundo pigiomis procedūromis, jas dažniausiai siūlo mokinės, kurios iš tiesų atlieka tik treniruotę.

 

Į gero specialisto paslaugų kainą įeina ne tik darbo patirtis, bet ir kokybiškas pigmentas (30-120 eurų), nuskausminamieji, sterilizacijos priemonės. Prietaisas gali kainuoti ir 200 eurų, ir 10000 eurų. Geras specialistas nuolat kelia kvalifikaciją seminaruose, kurie yra itin brangūs.

 

Kokią techniką pasirinkti?

Meistrė G. Biriukova nerekomenduoja šiuo metu populiarios „microblading“ procedūros, kurios metu įpjaunami plaukeliai į antakį. Po procedūros jie būna labai gražūs, plonyčiai, tačiau po kurio laiko, keičiantis odai, keičiasi ir jie, tampa stori ir primena velykinio margučio raštą. Taip pat yra didelė randų tikimybė.

 

Savo klientėms specialistė rekomenduoja aparatinę mikropigmentaciją. Aparatas, jausdamas odos gylį, paskirsto pigmentą. Po kurio laiko antakiai blunka tolygiai, palaipsniui šviesėdami.

 

Keliems metams daromas ilgalaikis makiažas?

Antakių makiažas rekomenduojamas 1-1,5 metams. Procedūrą reikėtų atlikti tik viršutiniame odos sluoksnyje, o po metų išblukus, paryškinti.

 

Kai pigmentas įvedamas per giliai, jis atrodo nenatūraliai ir gali išlikti dešimtmečius. Tačiau jau po kurio laiko keičia spalvą, antakiai įgauna purpurinį, melsvą ar kitokį atspalvį, todėl nuolat reikalingos korekcijos. Pigmentas yra sudarytas iš kelių spalvų, todėl ilgainiui vienos molekulės pradeda dominuoti, taip keičiasi spalva. Anot meistrės Gretos, jeigu specialistas sako, kad jo darbas išlieka 5 ir daugiau metų, reikėtų bėgti nuo tokio, vadinasi, jis dirba su atgyvenusia tatuiravimo technika.

 

Lūpų spalvos kitimas nebūna toks akivaizdus, todėl akių ir lūpų ilgalaikis makiažas gali laikytis 3-4 metus.

 

 

Kaip taisomos nekokybiškai atliktos procedūros

Pagrindinės klaidos, kurios daromos antakių srityje – tai per ryškus, per aukštai, per giliai įvestas, pernelyg tirštas pigmentas. Vis tik lazerių, specialių druskų pagalba galima klaidas sušvelninti, pašviesinti per ryškų antakių makiažą. Specialių spalvų pigmentų pagalba, vietoje rausvo ar purpurinio, antakis padaromas pilkšvas, labiau panašus į natūralų. Rekomenduojama išlaikyti natūralią antakių formą, išsaugant plaukelius, neiškraipant veido bruožų.

 

Akių pravedimuose dažniausiai pasitaikančios klaidos – linija nepritaikyta akies formai, per ilga strėlytė, pernelyg storas pravedimas.Laikui bėgant vokas sensta ir storas pravedimas ilgainiui lieka banguotas. Šią klaidą gan sunku koreguoti, beveik neįmanoma, todėl akims rekomenduoju paryškinti tik liniją tarp blakstienų ar uždėti lengvą šešėlį. Svarbu žinoti, kad tai ne vakarinis makiažas eiti į teatrą. Tai makiažas, su kuriuo jūs prabundate ryte, todėl jis neturi būti itin ryškus“, – rekomenduoja G. Biriukova.

 

Lūpoms atliekamo ilgalaikio makiažo dažniausia klaida, kada išeinama iš natūralaus lūpų kontūro ribų. Kartais klientės prašo pastorinti lūpas, tačiau geriau tai daryti injekcijomis. Jeigu pigmentas bus įvestas už kontūro, kur yra oda su gyvaplaukiais, matysis, kad ant paryškintos vietos auga plaukeliai.

 

Kokį pigmentą naudoti?

Nereikėtų klientui pačiam rinktis pigmento, nes specialistas geriau žino, kokį pavidalą ši spalva įgis po kurio laiko. Šilti atspalviai ilgainiui dar labiau šiltėja, o pilkesnė spalva blukdama mažiau kinta, neįgauna oranžinio atspalvio. Todėl spalvą parinkti turėtų profesionalas, kuris dirba su tais pigmentais bent keletą metų.

 

 

Ilgalaikio makiažo dėka galima suvienodinti asimetriškus antakius, aukščiau ar žemiau esantį lūpų kampą.  Metams bėgant lūpoms praradus savo spalvą, nusvirus jų kampučiams, ilgalaikis makiažas gali padėti tai ištaisyti.

 

 

 

 

GRETA BIRIUKOVA

„Pinkas“ grožio salonas

Pilies g. 1-9, Kaunas

Tel. +370 640 61433

Pinkasgroziosalonas@gmail.com

pinkas.mytreatwell.lt

www.facebook.com/PinkasGrozioSalonas/

 
 Nuoroda: http://www.jumsinfo.lt/lt/straipsniai/kokiu_klaidu_reiketu_vengti_darant_ilgalaiki_makiaza/
©2005-2024. JUMSINFO. Visos teisės saugomos.