Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Statyba straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Kokius darbdavius labiausiai vertina darbuotojai

   2018-03-22

Dažniausiai girdime darbuotojus, besiskundžiant įmonės atmosfera, netinkamu vadovų požiūriu, mažu atlyginimu ir dideliu darbo krūviu. Daug rečiau tenka išgirsti – man tikrai čia gera dirbti.


Kartu dirba šeimos, giminės, kaimynai bei draugai

Plačiai paplitę posakiai “giminių ir draugų geriau neįdarbinti savo įmonėje” bei “pas gimines geriau nedirbti” tikrai galioja ne visais atvejais. Gali būti ir priešingai, įmonės darbuotojai mielai kviečia artimuosius, draugus, o ir patys darbdaviai ragina tai daryti. Taip yra UAB “Vytrita”, atliekančioje elektros ir dujų sistemų montavimo darbus.

„Pavyzdžiui, mūsų įmonėje jau 15 metų dirbantis mechanizatorius atsivedė tris dukras, kurios sėkmingai dirba, o vienas darbuotojas pakvietė dirbti giminaitį, kuris atsivedė du sūnus” – taip gali pateikti daugybę pavyzdžių UAB “Vytrita” generalinis direktorius Vytautas Ramanauskas. Vien tik įmonės administracijoje kas trečias žmogus yra atėjęs dirbti, pakvietus kitiems įmonės darbuotojams. Taip pat dažnai čia dirbti pakviečiami ir draugai, ir kaimynai. Gana dažnas reiškinys, kai tėvai atsiveda padirbėti savo vaikus po vidurinės mokyklos baigimo ar atsiunčia padirbėti studentus per vasaros atostogas. Daugelis išmoksta elektriko darbo ir dažnai sugrįžta vėliau, bando derinti darbą su mokslu ar, pabaigę mokslus, įsidarbina pastoviam darbui. Neretai darbuotojai ateina dirbti į UAB “Vytrita” ir iš kitų įmonių, vykdančių panašią veiklą, o išėję dirbti į kitą įmonę, dažnai vėl sugrįžta. Tad per skelbimus darbuotojai ieškomi labai retai.

Būtent tokia darbuotojų įdarbinimo taktika pasiteisina, nes, pasak vadovų, artimųjų ir pažįstamų pakviesti darbuotojai supranta, kad reikia stengtis gerai dirbti ir dėl artimų žmonių. Bendrovė labai vertina žmones, kurie atsakingai atlieka pavestus darbus, laikosi įmonės tvarkos taisyklių, padeda kolegoms, išmokti naujai skirtus darbus ir t.t

Palankios galimybės karjerai ir ilgalaikiam darbui

Įmonės “Vytrita” vadovai gali pateikti ne vieną atvejį, kai darbuotojai pradėję nuo žemesnio laiptelio pakilo į žymiai aukštesnes pareigas. Iniciatyva šioje bendrovėje labai laukiama ir skatinama, o erdvės veiklai tikrai pakanka. Pavyzdžiui, 2012 m. inžinieriumi derintoju pradėjęs dirbti specialistas po kiek laiko tapo darbų vadovu, o po to projektų vadovu. Jis padėjo įsteigti padalinį Molėtuose, o vėliau buvo deleguotas stiprinti padalinius Vilkaviškyje ir Alytuje. Įmonė dar turi padalinius Kretingoje, Šiauliuose bei pagrindinę gamybinę bazę Kaune. Kai kurie darbuotojai iš Vilniaus važinėja dirbti į Molėtus ir Kauną. Būna ir taip, kad žmonės dėl darbo persikrausto gyventi į miestą, kuriame yra įmonės padalinys, kad nereikėtų važinėti dideliais atstumais. Buvo ir atvirkščiai, darbuotojas dirbęs Kretingos padalinyje dėl asmeninių priežasčių nusprendė persikraustyti gyventi į Kauną. Keisti gyvenamą vietą jam nebuvo sudėtinga, nes nereikėjo keisti darbovietės ir darbo specifikos. Kitas darbuotojas – darbų vadovas, gyveno Elektrėnuose, dirbo Kaune, bet steigiant Palangos padalinį, išvažiavo jam vadovauti ir šiai dienai yra Kretingos padalinio vadovas 76-iems darbuotojams.

Bendrovė pastoviai plečia savo veiklą, todėl galimybių karjerai tikrai pakanka. Įmonė laikosi nuomonės, kad specialistus reikia užsiauginti. Todėl pradėjus nuo nulio galima visko išmokti ir daug pasiekti, svarbu darbuotojo noras stengtis ir tobulėti.

Darbuotojų kaita įmonėje „Vytrita“, šiemet švenčiančioje savo 25-tį, labai maža. Bendrovėje, kurioje dirba virš 400 darbuotojų,  galima rasti ne vieną darbuotoją, dirbantį daugiau nei 20 metų, nemažai dirba daugiau nei 10 metų. Yra žmonių, kurie pradėjo nuo įmonės įkūrimo ir dirba net ir išėję į pensiją. Įmonėje dirba 23 darbuotojai, kurių amžius 60-70 metų. O bendrovės darbuotojų amžiaus spektras labai platus – nuo 20 iki 70 metų.

Kas pritraukia darbuotojus

Apsilankius įmonės biure maloniai nuteikia darbinis šurmulys, linksmai ir betarpiškai bendrauti nusiteikę vadovai. Būtent direktoriaus betarpiškumą kaip pagrindinę geros atmosferos įmonėje priežastį nurodo kalbinami darbuotojai.

„Aš niekad neturėjau tokių direktorių, su kuriais galėčiau taip betarpiškai kalbėtis, pasakoti apie savo problemas ir gauti ne tik darbinius, bet ir asmeninius patarimus“- sako įmonės darbuotojas. Visi kalbinti darbuotojai prisipažįsta, kad juos labiausiai motyvuoja, jog valdžios bijoti nereikia, vadovai mielai kalbasi su visais darbuotojais ir kartu sprendžia problemas. „Direktorius ne tik geras vadovas, bet ir labai supratingas žmogus bei geras specialistas, visada apgalvojantis šimtą žingsnių į priekį. Jei reikia, jis nebijo ir pats imtis įvairių darbų“ – taip kalba Kauno padalinio vadovas.

Taip pat darbuotojus motyvuoja ir mokami atlyginimai, kurie rodo, kad žmogaus darbas čia gerbiamas. Specialistams nėra problemos uždirbti 1000 eurų į rankas, o darbų ir projektų vadovams – 1400-1800 eurų. Pasak darbuotojų, jei darbuotojas stengiasi, jis visada čia įvertinamas. Darbuotojams nebūtina prašyti atlyginimo pakėlimo, nes priklausomai nuo finansinių rodiklių ir darbuotojų atliekamo darbo kokybės, jis keliamas pastoviai. Kiekvienais metais stengiamasi kelti atlyginimus nuo 10 proc. Vadovų tikslas - ne tik plėsti įmonę, bet ir didinti darbo našumą, kurio dėka būtų galima pastoviai gerinti ir darbuotojų darbo sąlygas.

Darbuotojus taip pat džiugina kiekvienais metais, o kartais net ir dažniau atnaujinamas automobilių parkas, technologiniai įrengimai, įranga ir kitos darbo priemonės. Rūpestis darbuotojais duoda savo rezultatus – jie ne tik neišvažiuoja į užsienį, bet ir pakviečia dirbti savo pažįstamus. Darbų vadovas, atėjęs čia dirbti iš karto po mokslų baigimo, prisipažįsta, jam ši įmonė kaip antri namai.

Rūpinimasis darbuotojų gerove ir įmonės pasiekimai eina drauge

“1993 m. tėtis pradėjo verslą su 1000 litų“ – taip apie įmonės „Vytrita“ veiklos pradžią pasakoja įmonės plėtros departamento direktorius Darius Ramanauskas ir direktoriaus pavaduotoja Vaida Žasetienė. Tai šeimyninė įmonė ir, vadovų nuomone, to dėka ji pasiekė puikių rezultatų. Dabar tai viena didžiausių ir lyderiaujančių Lietuvos elektros montavimo įmonių.

Per 25-ius veiklos metus nuo kelių darbuotojų ji išaugo iki 456 darbuotojų. Nuo 2002m.  prie veiklos prisijungė generalinio direktoriaus ir įmonės įkūrėjo V. Ramanausko vaikai.

Nuo pat veiklos pradžios įmonės pozicija - bendro tikslo siekti kartu su darbuotojais. Vadovai supranta, kai darbuotojai stengiasi, didėja įmonės pelnas, o tuo pačiu yra galimybė gerinti darbo sąlygas. Tai padėjo įmonei plėstis ir išauginti savo apyvartą. D. Ramanauskas pastebi, kad įmonė nuo pat veiklos pradžios neturi jokių paskolų ir pastoviai investuoja į įmonę. Net krizės metu, priešingai nei daugelis įmonių, „Vytrita“ pirko medžiagas ir investavo į įmonę.

Neatsitiktinai projekte „Gazelė“ įmonė jau kelerius metus iš eilės (2013, 2014, 2015, 2016) pripažinta viena iš sėkmingiausiai dirbančių ir sparčiausiai besivystančių įmonių Lietuvoje ir apdovanota sertifikatu “Stipriausi Lietuvoje”. 2017 m. Lietuvos energetikų Garbės ženklu apdovanotas ir bendrovės vadovas.

Savo darbuotojais įmonė rūpinasi nuo pat veiklos pradžios. Tai viena pirmųjų įmonių Lietuvoje, apdraudusių savo darbuotojus nuo nelaimingų atsitikimų visai parai.

Daug dėmesio skiriama darbuotojų mokymams. Pernai darbuotojams buvo skirta apie 200 įvairių mokymosi programų. Žiemą elektrikams būna laisvesnis laikas, tad jis maksimaliai išnaudojamas mokymams. Į kursus siunčiami ir darbų bei projektų vadovai, kiti darbuotojai.

„Vytrita“ stengiasi labai efektyviai naudoti savo laiką, todėl tam pasitelkia šiuolaikines technologijas. Kelių gabių įmonės darbuotojų dėka buvo sukurta moderni verslo valdymo programa, skirta tik šiai įmonei, kuri palengvino darbus tiek gamybos padalinių darbuotojams, tiek inžinieriams, tiek sąmatininkams, o taip pat ir buhalterija pajuto šios programos privalumus. Naudojamos ir kitos pažangios darbo priemonės – objektai, prie kurių sunku privažiuoti, apžiūrimi drono pagalba.

Bendrovė nuolat plečia savo veiklą. Prieš 2-jus metus pradėjo naują dujų sistemų montavimo veiklą, o šiuo metu vykdomi elektros perdavimo linijos  330 kV montavimo darbai.

“Mūsų tikslas dar labiau suvienyti kolektyvą bei sukurti Lietuvoje geriausias sąlygas darbuotojams“ – sako D. Ramanauskas.

UAB “Vytrita”
Atramos g. 2, Kaunas
Tel. 8 37 385392
El.p. info@vytrita.lt
www.vytrita.lt
1. UAB “Vytrita” didelė dalis darbuotojų įsidarbino, pakvietus šeimos nariams, giminėms, draugams;

2. Darbuotojų kaita įmonėje labai maža, daugelis iš jų – ilgamečiai darbuotojai;

3. Įmonėje palankios sąlygos karjerai – nuo paprasto darbininko iki vadovaujančio darbuotojo;

4. Bendrovės taktika - užsiauginti savo specialistus, skatinti jų iniciatyvą;

5.Darbuotojus padeda pritraukti ir išlaikyti vadovų betarpiškumas, pagarba darbuotojams, geri atlyginimai, puiki darbo atmosfera ir sąlygos;

6.  UAB “Vytrita” – šeimyninė įmonė, kuri per 25 veiklos metus tapo viena didžiausių ir lyderiaujančių Lietuvos elektros montavimo įmonių.

Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2020 09 22 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite