Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Auto straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Krovininio transporto dalys – kaip rinktis detales?

   2014-10-03

Krovinino transporto dalių vartotojų ir platintojų elgesys ir kaip pasirinkti Sunkvežimių ir krovininio transporto naudotojai ne visada prižiūri savo transporto priemonių techninę būklę. Dažnai detalės greičiau susidėvi dėl  dėvėjimosi grandininės reakcijos. Detalių dėvėjimąsi įtakoja bendra transporto priemonių būklė. Daugelis yra  įsitikinę, kad brangi detalė yra „kokybiška”, o pigi detalė – „nekokybiška”. Aktyvūs pardavėjai, šiais įsitikinimais motyvuoja savo klientus, kad jie  įsigytų detalių su garsiais prekiniais ženklais. Aktyvūs pardavimai vyksta ir mažiau žinomų detalių gamintojų ir šių gamintojų detalės yra žymiai pigesnės. Vieni krovininio transporto detalių vartotojai ištikimi žinomam gamintojui ar prekės ženklui ir nemato reikalo išbandyti alternatyvių sunkvežimių ir kito krovininio transporto detalių gamintojų. Kiti pirkėjai sėkmingai ieško alternatyvų ir jas randa. Būna ir taip, kad nepasiseka pasirinkti gamintoją ir tenka vėl grįžti prie žinomų gamintojų. Norint nesuklysti, reikia stebėti detalių eksploataciją. Netinkamai ar nekompetentingai analizuojant detalių eksploataciją ir dėvėjimąsi, sukuriami mitai ir įsitikinimai, jog pigi detalė yra ar turi būti nekokybiška. Krovininio transporto detalių pirkėjų ir platintojų elgesys lemiamas stereotipų, pastebimas kai garantiniam servisui grąžinama mažiau žinomo gamintojo detalė. Grąžinantys mano, kad tikrai kaltas gamintojas ir tikriausiai visos jo detalės nekokybiškos, bet jei į garantinį servisą grįžta garsaus gamintojo detalė, tai šis faktas dažnai nepastebimas. Renkantis garsaus gamintojo ar žinomo prekės ženklo detalę, pirkėjas papildomai sumoka už jos žinomumą ir prekės ženklo populiarinimą. Tikrieji savo ūkio šeimininkai stebi, ieško ir atranda kokybiškas ir nebrangias detales. Lengviau sukontroliuoti yra nedidelį autoūkį, nes esant dideliam – būtina gera krovininio transporto detalių eksploatacijos duomenų rinkimo sistema. Išmanyti techniką, jos priežiūrą ir detalių rinką nėra paprasta. Tam reikalingos techninės žinios, patirtis, nuoseklus darbas, betarpiškas bendravimas su vairuotojais ir serviso meistrais, mechanikais. Mūsų ilgametė patirtis konsultuojant įmonių atstovus, prekiaujant įvairiomis krovininio transporto dalimis padėjo suprasti, kad reikia rinktis detalę iš anksto nevertinant jos pagal tai, kokioje šalyje ji pagaminta ar koks užrašas puikuojasi ant pakuotės. Nėra paslaptis, kad garsūs detalių gamintojai talpina savo gaminius į kitas pakuotes ir tuomet pardavinėja detales net perpus pigiau. Prekių platintojai kartais tiesiogiai, o kartais ir netiesiogiai pamini garsių gamintojų ir jų etikečių – „brendus” , tam kad patikintų vartotoją, jog krovininio transporto dalis yra labai žinomo gamintojo tik kitoje pakuotėje. Toks gamintojų ir platintojų elgesys iš dalies atskleidžia, kad detalės kaina ne kokybės matas.
1. Daugelis yra  įsitikinę, kad brangi detalė yra „Kokybiška“, o pigi detalė – „Nekokybiška“.
2. Vartotojai sėkmingai ieško alternatyvų ir jas randa. Norint nesuklysti, reikia stebėti sunkvežimių ir krovininio transporto detalių eksploataciją. Netinkamai ar nekompetentingai analizuojant detalių eksploataciją ir dėvėjimąsi, sukuriami mitai ir įsitikinimai, jog pigi detalė yra ar turi būti nekokybiška.
3. Mūsų ilgametė patirtis konsultuojant įmonių atstovus, prekiaujant įvairiomis krovininio transporto dalimis padėjo suprasti, kad reikia rinktis detalę iš anksto nevertinant jos pagal tai, kokioje šalyje ji pagaminta ar koks užrašas puikuojasi ant pakuotės. Tik patirtis ir duomenų analizė  leidžia pasirinkti naudingiausią variantą.

Robertas Leparskis
Kauno UAB „Jotvainis“ prekybos vadovas
Savanorių pr. 271, Kaunas,tel. +370 37 314031
prekyba@jotvainis.lt,
www.jotvainis.lt

 

 Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2024 02 28 
Kontaktai: tel. +370 670 316 00, faks. +370 670 316 00, Kaunas. El.paštas
©2005-2024. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite