Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Auto straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Krovinių pervežimas į Šveicariją ir iš jos – ką reikia žinoti?

   2021-11-24

Tarptautinių pervežimų rinka Europos šalyse paskutiniais dešimtmečiais sparčiai keitėsi, su Europos Sąjungos plėtra, buvo laipsniškai atsisakoma sienų kontrolės, muitų, o pervežimų procedūros supaprastėjo. Tačiau lyg šiol egzistuoja pervežimai, kurie vyksta Europoje, bet ne Europos Sąjungoje – čia kalbama visų pirma apie Šveicariją, kuri geografiškai yra Europos centre, tačiau Europos Sąjungai niekada nepriklausė. Su kokiais sunkumais susiduria įmonės, kai tenka pergabenti krovinius iš Lietuvos į Šveicariją, arba iš Šveicarijos į Lietuvą? Kaip išvengti brangiai kainuojančių nesusipratimų ir kaip pasirinkti patikimą pervežėją? Apie tai pasakoja pervežimų bendrovės Top Transporte direktorius Edgaras Barkauskas.

 

 

Kaip pasirinkti tinkamą pervežėją?

Pirmiausia, pervežimai į tokias šalis, kaip Šveicarija, kurios nėra ES narės, pasižymi savo specifika, visų pirma dėl sudėtingų muitinės procedūrų, todėl rekomenduojama rinktis pervežėjus, kurie specializuojasi ir turi įdirbį bei pakankamai patirties šioje srityje.

 

Antra, rekomenduojama kreiptis tiesiogiai į pervežėjus, kurie patys turi savo transporto parką. Ekspeditoriai gali atlikti tarpininko vaidmenį ir pasirūpinti krovinių pervežimu, tačiau idealus atvejis, kai su pervežėjais bendraujama tiesiogiai – taip sumažėja klaidų, nesklandumų ir nesusipratimų tikimybė. Pervežimai tarp ES ir Šveicarijos ir taip yra kompleksiškas ir sudėtingas reikalas, todėl pageidautina, kad komunikacija būtų tiesioginė, efektyvi ir sklandi.

 

Pasidomėkite vežėjo transporto parku

Priklausomai nuo krovinio tipo, pervežimui gali būti naudojamos pačios įvairiausios transporto rūšys –standartinės užuolaidinės tentinės puspriekabės, puspriekabės šaldytuvai, pritaikytos krovinių gabenimui specifinėje temperatūroje nuo -25C iki +25C, sunkvežimiai su keltuvais ir kt.

 

Pasidomėkite, kaip atrodo pervežėjų transporto parkas ir įsitikinkite, kad pervežėjai naudos savo transportą, o ne samdys pašalinius vežėjus. Priežastis paprasta – kuo mažiau pašalinių veikėjų, tuo aiškesnė, sklandesnė komunikacija, tuo mažesnė klaidų, nesusipratimų, vėlavimų tikimybė.

 

Kiti privalumai – pervežėjas, naudojantis savo transportą, gedimo ar auto įvyko atveju, galės pakeisti transporto priemonę kitu automobiliu, visa atsakomybė bus sukoncentruota vienose rankose, o nutikus incidentui, nereikės aiškintis, kas atsakingas ir kas kaltas.

 

 

Koks efektyviausias kelias tvarkyti muitinės procedūras?

Žmonės, atėję į verslą po 2004 metų, kai Lietuva jau buvo Europos sąjungos šalimi, dažnai neįsivaizduoja pervežimų tarp ES ir ne ES šalių, šiuo atveju, ES ir Šveicarijos, kompleksiškumo.

 

Viena iš klaidų, kurias daro įmonės – nusprendžia tvarkytis muitinės procedūras pačios arba pasinaudoti muitinės tarpininkų paslaugomis. Toks sprendimas pareikalauja kur kas daugiau laiko ir finansinių sąnaudų, – kur kas paprasčiau visus sprendimus nuo A iki Z patikėti pervežėjui, nei koordinuoti muitinės tarpininko ir pervežėjo veiksmus. Kai pervežėjas pats imasi tvarkyti muitinės reikalus, o pervežimas vykdomas jo paties transportu, jis yra kur kas labiau suinteresuotas, kad vairuotojas parai ar kelioms paroms neįstrigtų prie valstybės sienos, o įmonė nepatirtų prastovų ir su tuo susijusių nuostolių.

 

Pervežėjai, priešingai nei muitinės tarpininkai, specializuojasi dirbdami būtent su šios šalies institucijomis, pvz. su Šveicarijos muitinės tarpininkais. Taip pat, visa atsakomybė bus sukoncentruota vienose rankose, o kilus nesklandumams, nereikės aiškintis, kas yra atsakingas ar ieškoti kaltų.

 

Fiksuoto laiko pristatymas – tiems, kieno kroviniai keliauja į Šveicariją

Fiksuoto laiko pristatymas yra skirtas visų pirma tiems, kam svarbu krovinį gauti, pristatyti ir iškrauti konkrečiu numatytu laiku. Pavyzdžiui, kai klientas tik tam tikru sutartu laiku gali priimti krovinį, jei tik tam tikru sutartu laiku atsilaisvina sandėliai ir kt. Tokiu atveju, tarp vežėjo ir užsakovo pasirašomas fiksuoto pristatymo laiko susitarimas.

 

Direktoriaus Edgaro Barkausko teigimu, šią paslaugą verta užsisakyti tiems, kurių kroviniai keliauja į Šveicariją – net ir tada, kai logistine prasme, būtinybės tam nėra. Pervežimai už ES ribų, dėl tarpvalstybinių sienų kirtimo ir muitinės procedūrų, visuomet yra susiję su vėlavimo rizika. Jei pasirašote fiksuoto pristatymo susitarimą – vežėjas prisiima visą atsakomybę, kad krovinys atvyks nustatytu laiku, ir bet kokių vėlavimų išvengiama. 

 

UAB Top Transporte specializuojasi perveždama krovinius iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos į Šveicariją bei atgal iš Šveicarijos į anksčiau paminėtas šalis. Įmonė yra įgijusi klientų pasitikėjimą ir nepriekaištingą reputaciją nepertraukiamo krovinių gabenimo ir skubių užsakymų vykdymo srityje. Įdiegtas sklandaus duomenų perdavimo ir greito apdorojimo standartas užtikrina sklandų ir greitą užsakymų priėmimą bei krovinių gabenimą.

 

UAB Top Transporte auto parką sudaro vilkikai su standartinėmis 13,6 m tentinėmis užuolaidinėmis puspriekabėmis (Code XL ir Multilock system sertifikatai), MEGA puspriekabės (Code XL ir Multilock system sertifikatai), puspriekabės šaldytuvai, pritaikytos krovinių gabenimui temperatūroje nuo -25°C iki +25°C su dviejų aukštų krovimo sistema (Code XL sertifikatas), 6,8 m bei 9 m sunkvežimiai su palečių keltuvais (Code XL sertifikatas), mikroautobusai, kurių tūris siekia 14 m3.

 

 

 

UAB „TOP TRANSPORTE“

Edgaras Barkauskas, direktorius

Palemono g. 82G, Kaunas LT 52108

Tel. +370 684 74911

El. p. info@toptransporte.lt

www.toptransporte.lt

 

Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2022 08 04 
Kontaktai: tel. (8 670) 316 00, faks. (8 670) 316 00, Kaunas. El.paštas
©2005-2022. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite