Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Sveikata straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Kuo Globos ir priežiūros centras skiriasi nuo įprastų senelių namų

   2020-01-16

Dažniausiai senelių artimieji pradeda galvoti apie globos namus, kai po ilgo slaugos laikotarpio patys jaučiasi labai išsekę ir pavargę. VŠĮ Globos ir priežiūros centro direktorė Aistė Pranskaitytė-Bielevičienė pataria apsilankyti įstaigoje, pabendrauti su darbuotojais ir širdimi pajausti ar tai vieta, kur mylimas žmogus jausis gerai. Ji papasakos apie globos centrą, kuriame namus sau atrado 24 senyvo amžiaus ir neįgalūs asmenys. Dauguma iš jų serga senatvine demencija, turi atminties sutrikimų, jiems reikalinga nuolatinė priežiūra bei pagalba. 

 

 

Ką seneliai veikia globos namuose?

Centre kiekvieną dieną vyksta įvairūs užsiėmimai. Veiklos yra orientuotos į mąstymo lavinimą,  kasdienių įgūdžių bei fizinį aktyvinimą. Seneliai yra raginami kiekvieną dieną bent truputį pajudėti, atsikelti, atsisėsti į vežimėlį, dalyvauti grupiniuose užsiėmimuose. Pavyzdžiui, jie mėto balioną ratelyje, dėlioja dėliones, sodina augalus, klauso muzikos, dainuoja, skaito poeziją ar tiesiog kalbasi. Dažniausiai gyventojai noriai dalyvauja užsiėmimuose, jiems patinka bendrauti ir jaustis reikalingais.

 

„Mes suprantame, kad jau nesugrąžinsime žmonėms prarastos atminties ar kitų funkcijų, tačiau kiekvieną dieną siekiame, kad mūsų gyventojai kuo ilgiau išlaikytų turimus gebėjimus“, pasakoja A. Pranskaitytė-Bielevičienė.

 

Globos centre ant sienos kabo laikrodžiai, su dideliais skaičiais tam, kad gyventojai visada matytų, kiek yra valandų. Šalia kiekvienos lovos pakabinamos asmeninės gyventojo nuotraukos. Žmogus, matydamas jose savo artimuosius, ilgiau juos pamena.

 

 

Kasdienybė su įvairiomis išvykomis

Kasdienybei paįvairinti yra organizuojamos išvykos į muziejus, spektaklius. Prieš Šv. Kalėdas su vežimėliais senoliai važiuoja į Rotušės aikštę pažiūrėti eglės, jiems tai suteikia labai daug džiaugsmo, o kartu į globos namus parsivežama kalėdinė dvasia. Aistė atskleidžia, kad didžiausias ir daugiausiai pasiruošimo reikalavęs projektas buvo išvyka į susitikimą su popiežiumi Pranciškumi I Kaune.

 

Kaip įveikiamas liūdesys?

Senyvo amžiaus ir neįgalių asmenų globos namuose neišvengiama ir rutina, kasdienis nuovargis. Kada pastebima, jog žmonėms lyg kažko trūksta, vyrauja slogi nuotaika, pasikviečiama pagalba iš Pal. Jurgio Matulaičio parapijos. Atvykęs kunigas aukoja Šv. Mišias, paglosto, pasako gerą žodį. Aistė stebisi, kad kai kurie senoliai sunkiai ištaria vieną kitą žodį, tačiau kai vyksta pamaldos, jie kuo puikiausiai kalba visas maldas. Darbuotojai centre stengiasi šypsotis, pajuokauti, o esant tokiai atmosferai ir senoliai ja užsikrečia. Taip ir įveikiamas liūdesys.

 

 

A. Pranskaitytės-Bielevičienės nuomone, šie senelių globos namai labiausiai išsiskiria iš kitų tuo, kad visos paslaugos orientuotos į žmogų. „Visas mūsų kolektyvas ateina į globos namus tarsi į šeimą, čia užsimezgęs šiltas santykis ne tik su kiekvienu gyventoju, bet ir su artimaisiais. Mes džiaugiamės kiekviena akimirka, nes niekada nežinome ką mums atneš rytojus“.

 

 

 

VŠĮ „GLOBOS IR PRIEŽIŪROS CENTRAS“

Purienų g. 12/Žvangučių g. 2, Kaunas

Tel. +370 673 65011

El. p. globosprieziuroscentras@gmail.com

www.globosprieziuroscentras.lt

 Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2021 01 20 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite