Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Sveikata straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Kuo naudingos ledo vonios procedūros?

   2024-02-26

Norite atsikratyti antsvorio bei išvengti ligų? Tuomet eikite maudytis į šaltą 2-15 laipsnių temperatūros vandenį, praleisdami jame ne mažiau kaip 3 minutes, o per savaitę bent 11 minučių. Staigus panirimas ir pabuvimas šaltame vandenyje sužadina biologinį procesą, kuris „degina“ riebalus, optimizuoja streso ir kitų hormonų lygį, padeda organizmui kovoti ar užkirsti kelią lėtinėms ligoms. Vos 3 min. trukmės šalčio vonios procedūra kelis kartus per savaitę gali jus apsaugoti nuo įvairių virusų. Šalto vandens šokas visiškai natūraliai paskatina kraujo ląstelių, kurios kovoja su infekcijomis, gamybą ir aktyvumą. Nuoseklus grūdinimosi šalčio vonioje kursas padeda sustiprėti ir gali padėti visiškai atsistatyti po kvėpavimo takų ir kitų sezoninių ligų, jų išvengti ateityje arba persirgti gerokai lengvesnėmis formomis.

 

Šiais laikais nebereikia laukti šaltojo sezono ir vykti prie ledinių vandens telkinių, ežerų bei upių ar pildyti šaltu vandeniu bei ledukais vonią namuose. Juk galima įsigyti pagal naujausias technologijas sukurtas ledo vonias. UAB „TenSpa“ gamina įvairių modelių ledo vonias. Tai vienam asmeniui skirtas kubilas, kurio vidus pagamintas iš nerūdijančiojo plieno, o išorė – iš medienos. Kubilas turi ir gerai izoliuotą dangtį, kuris padeda išlaikyti žemą vandens temperatūrą net karščiausią vasaros dieną. Vandenį galima atšaldyti net iki +2 °C temperatūros. Ledo vonia turi ir standartinius pajungimus, kurie suteikia galimybę prijungti filtravimo įrenginį ir valyti vandenį ledo vonioje arba prijungti vandens šaldymo sistemą. Kubilą taip pat galima užpildyti šaltu vandeniu iš šulinio. Ledo vonia yra puikus sprendimas ir tiems, kurie mėgsta atsivėsinti po pirties, tačiau šalia namų neturi jokio vandens telkinio. „TenSpa“ kuria bei gamina ekologiškai patikimus ir itin aukštos kokybės namų sveikatingumo produktus – ledo vonias, lauko kubilus, saunas bei jų priedus – atsižvelgiant į klientų pageidavimus.

 

 

Ledo vonios procedūros padeda atsigauti po fizinio krūvio, slopina skausmą ir raumenų pažeidą

2000-ųjų pradžioje mokslininkai atkreipė dėmesį į šaltą vandenį ir atsigavimą po fizinio krūvio. Todėl daugelis profesionalių sportininkų, norėdami atsigauti po fizinio krūvio, taiko šalto vandens terapiją (Ledo voniomis naudojasi ir Lietuvos krepšino rinktinės žaidėjai). Jau žinoma, kad ledo vonia padeda slopinti momentinius skausmus ir raumeninės mechaninės pažeidos procesus. Praktikuojant ledo vonios procedūras organizme išskiriamas hormonas adrenalinas (epinefrinas), dėl jo organizme padidėja cukraus kiekis, išskiriama energija.

 

 

Gali sumažinti stresą ir pagerinti nuotaiką

Šalto vandens terapija gali būti naudinga gydant depresiją, mažinant stresą“, – sako gydytojas Sid Khurana, sertifikuotas suaugusiųjų, vaikų ir paauglių psichiatras ir Nevados PSC ambulatorinių paslaugų direktorius. Panardinimas į šaltą vandenį yra susijęs su mažesniu kortizolio kiekiu, o tai gali padėti sumažinti stresą. 2023 m. žurnale „Biology“ publikuoti mažos imties tyrimo, kurio metu tiriamieji 5 minutėms paniro į vėsaus vandens vonią, rezultatai. Po šio seanso tiriamieji jautėsi budresni, dėmesingesni ir geresnės nuotaikos. Tyrimo metu atlikus smegenų skenavimą prieš ir po šalto vandens terapijos, paaiškėjo, kad po panardinimo į šaltą vandenį sustiprėjo ryšys tarp smegenų sričių, kontroliuojančių dėmesį, emocijas ir savireguliaciją.

Šalčio vonių ir deguonies procedūros labai palankiai veikia mąstymo ir pažintines smegenų dalis, padeda geriau įveikti stresą, o teigiamas smegenų stresas, pavyzdžiui, intelektualinės užduotys, tokios sporto rūšys, kuriose reikia strateginio mąstymo, kaip antai tenisas, padelis, taip pat šachmatai, studijos, kalbų mokymasis, naudoja labai daug gliukozės ir taip pat skatina baltųjų riebalų virtimą rudaisiais bei užkerta kelią daugumai su senėjimu susijusių psichikos sutrikimų.

 

 

Šalto vandens procedūros gali paspartinti medžiagų apykaitą ir riebalų deginimą

2009 metais mokslininkai atrado, jog suaugę žmonės turi ne tik baltųjų, bet ir rudųjų riebalų. Norvegijos Arkties universiteto mokslininkai pastebėjo, kad, panirus į šaltą vandenį, žmonių medžiagų apykaita pagreitėja. Medžiagų apykaitą gerinantis poveikis priskiriamas rudajam riebaliniam audiniui – tam tikros rūšies kūno riebalams, kurie veikiami šalčio gali gaminti šilumą ir deginti daugiau kalorijų. Riebalai, kurie atsakingi už kalorijų deginimą bei lėtinių ligų prevenciją, iš esmės skiriasi nuo uždegiminių baltųjų riebalų, kurių perteklius didina onkologinių, širdies, nutukimo, psichikos ir kitų lėtinių ligų riziką. Vienas pirmųjų plataus masto tyrimų apie ruduosius riebalus atliktas Rokfelerio ligoninėje JAV su 52 tūkst. tiriamųjų. Tyrėjai išsiaiškino, kad tuos, kurie turėjo daugiau rudųjų riebalų, daug rečiau ištiko įvairūs metaboliniai sutrikimai, įskaitant II tipo diabetą, koronarinę širdies ligą, onkologijas, pilvinį nutukimą. Taip pat tie žmonės rečiau turėjo aukštą kraujo spaudimą. Žmonės, kurie turėjo per didelį KMI, bet jų rudųjų riebalų kiekis taip pat buvo didesnis, nebuvo jokioje metabolinio sindromo rizikoje.

 

UAB „TenSpa“

Keramzito g. 4 LT-52267 Kaunas

Tel.: +370 61244450

Svetainė: https://tenspa.eu

El. paštas: sales@tenspa.euĮ pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2024 04 19 
Kontaktai: tel. +370 670 316 00, faks. +370 670 316 00, Kaunas. El.paštas
©2005-2024. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite