Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Poilsis ir laisvalaikis straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Kviečia Kelmė: turtingas kultūros paveldas ir nuostabi gamta

   2008-05-24

Ar pakankamai pažįstame savo kraštą? Ar žinote, kad keliaudami po Lietuvą tiesiog privalote aplankyti vietas, kurios šiuo metu daro didžiausią įtaką kultūrinio gyvenimo pakilimui Žemaitijoje?

Daugelis besidominčių kultūros paveldu puikiai atmena prieš vienuolika metų Kultūros ministerijos pradėtą projektą „Baroko kelias Lietuvoje“. Šis kelias eina per miestus, turinčius itin vertingų ir lankytinų kultūros objektų.

Baroko šedevrai

Šįsyk papasakosime apie vieną iš “Baroko keliui” priskiriamų miestų – Kelmę. Vienas iš vertingiausių kultūros paminklų Kelmėje yra Gruževskių šeimai kelis šimtmečius priklausę rūmai pastatyti apie 1780 m. prie užtvenkto Vilbėno upelio.

“Baroko kelio” įžymybė: Kelmės dvaro sodyboje, prie kelio į miestą, stovi įdomus dviaukštis pastatas – 1668 m. pastatyti, o XVIII a. rekonstruoti dvaro vartai. Pirmojo aukšto patalpose buvo laiptai ir baudžiauninkų kalėjimas, antrajame aukšte – biblioteka su siaura atvira arkada orkestrui. Pokario metais dvaras buvo gerokai apgadintas. Po remonto čia įsikūrė Kelmės krašto muziejus.

Kelmės dvare - muziejuje lankytojai supažindinami su vienintele Lietuvoje indėniškosios kultūros ekspozicija. Turistai įtraukiami į indėniškų žaidimų, viktorinų karuselę, vaišinami “irokėzų pyragėliais”, mate arbata su medumi, o azartą sukelia šaudymas iš lankų į bizonų siluetus.

Ramybės ieškantys vis dažniau atranda Palendrių Šv. Benedikto vienuolyną. Sunkiai aprašoma aura slypi vienuolyno skliautuose, maloniai nuteikia nuoširdus bendravimas su vienuoliais.

Didelę architektūrinę vertę turi Tytuvėnų bažnyčios - vienuolyno ansamblis, pasižymintis savo architektūros stilių įvairove, įtrauktas į Europos Sąjungos kultūros programą “Baroko kelias”. Daug Lietuvos ir užsienio kelionių agentūrų šį objektą yra pasirinkę kaip lankytiną. Be Tytuvėnų vienuolyno dar per tris sakralines rajono vietas (Kražių, Liolių bažnyčių ir Kelmės dvaro) eina “Baroko kelio” maršrutas.

Įdomybės

Neabejotinai, Kelmės rajonas turistus žavi ne tik kultūriniais paminklais, bet ir gamta. Įdomus ir gausiai lankomas vienas iš hidrologinių gamtos objektų – Svilės šaltiniai (Šaukėnų seniūnija).

Kasmet vis daugiau turistų atranda Kelmę, atvykdami čia su šeimomis, panirdami į urbanizacijos nepaliestos gamtos glėbį. Plataus spektro, kokybiškas paslaugas teikia poilsiavietė “Sedula” prie Bridvaišio ežero Tytuvėnuose, Užvenčio vandens malūnas, trys moteliai, du kempingai prie Gauštvinio ir Giliaus ežerų. Per rajoną driekiasi ir nacionalinės dviračių trasos maršrutai, liesdami Kelmę ir Kražius.

Istoriniai Kražiai ir netoliese esantis Lietuvos budizmo centras savo atraktyviomis programomis jau seniai peržengė Lietuvos sienas. Čia organizuojami bažnytinės muzikos, grigališkojo choralo giedojimo studijos, festivaliai, vasaros stovyklos.

Rajono svečiai kviečiami pailsėti kaimo turizmo sodybose „Ąžuolų slėnis“ (www.azuoluslenis.lt); „5 sezonas“ (www.5sezonas.lt),
„Miego klinika“ (www.miegoklinika.lt);
„Sedula“ (www.sedula.lt), J. Dambrauskienės kaimo turizmo sodyboje (www.turizmas.tai.lt); motelyje „Samana“, Taikos 2, Tytuvėnai, tel.: 8-618 70718; motelyje „Abromika“ Kuršukų k., Kelmės raj., tel.8-427 54070, motelyje „Agrotech“ Pūtvio-Putvinskio g. 12, Kelmė, tel. 8-427 61094.

Išsamesnė informacija teikiama Kelmės turizmo ir verslo informacijos centre, Birutės g. 4, Kelmė, tel.: 8-427 61430.

Ekskursijas po Tytuvėnus bei visą rajoną organizuoja bei gidų paslaugas teikia VšĮ „Tytuvėnų piligrimų centras“, 8-674 97392.

Kviečiame pasivažinėti dviračiais naująja Tytuvėnų dviračių trasa, išsidėsčiusia vaizdingoje vietovėje aplink Tytuvėnų miestelį ir ežerus.

Įspūdinga istorija

Įspūdinga ne tik pati Kelmė ir jos istorija, bet ir netoliese įsikūrę miesteliai. Pavyzdžiui, Kražiai. Tai miestelis Kelmės rajone, prie kelio Kelmė–Šilalė. Šalia Kražių stūkso Medžiokalnis, kur ąžuole gyvenusi medžioklės ir miškų globėja deivė Medeinė. Po krikščionybės įvedimo ąžuolyną iškirto, o aukuro vietoje Vytautui paliepus pradėta statyti Kražių bažnyčia. Dabar miestelyje kasmet vyksta Šv. Roko atlaidai.

Kražių gyvenvietė pirmą kartą paminėta Mindaugo dokumente – 1253 m. Kražiai išgarsėjo 1893 11 22 įvykusiomis Kražių skerdynėmis. Vietiniai gyventojai neleido nugriauti 1757-1763 m. vienuolių benediktinių pastatytos Kražių bažnyčios. Už tai su jais buvo žiauriai susidorota.

Dar vienas Kelmės rajono pasididžiavimas – Tytuvėnai, ilgą laiką garsėję kaip kurortinis miestelis. Jį supa trys ežerai – Bridvaišio, Giliaus ir Epušio. Miestas yra Tytuvėnų regioninio parko teritorijoje. Šiuo metu Tytuvėnai žinomi ne tik kaip kurortas, bet ir kaip kultūros bei maldininkų centras: nuo 2004 m. mieste vyksta tarptautinis menų (daugiausia muzikos) festivalis, o rugsėjo mėnesį, per Šilines, vienus iš didžiausių atlaidų Lietuvoje, vyksta piligriminės eitynės keliu Tytuvėnai-Šiluva.

Atraskite kitokią Lietuvą! Tą, kurios dar nepažįstate!Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2021 01 20 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite