Žiemą rasoja langai? Automobilyje tvyro dulkių sluoksnis? Šiltasis metų laikas yra tinkamiausias apsikuopti. Kaip išsivalyti savo transporto priemonę, kalbėsime su įmonės MB „Gedukas“ savininku Gediminu Zakarevičiumi. 

 

 

Kaip kovoti su drėgme?

Dėl salone vyraujančios drėgmės langai viduje labiau rasoja. Kai yra nemažai dulkių, drėgmė kondensuojasi ant jų, dauginasi bakterijos. Ilgainiui gali atsirasti pelėsis ir blogas kvapas. Kovoti su automobilio drėgme geriausiai šiltuoju metų laiku. Galima palikti šiek tiek pravirą langą, o jeigu yra galimybė ir dureles, kada lauke sausa. Prasidėjus lietingiems orams, medžiaginius kilimėlius galima pakeisti guminiais, nes šie greičiau džiūva. Jeigu drėgmė jau seniai įsigėrusi ir turi pasekmes, G. Zakarevičius pataria gerai išsiurbti automobilį su giluminiu dulkių siurbliu. Toks valymas naikina pelėsį, nemalonius kvapus sukeliančius mikroorganizmus, mažina drėgmę.

 

Idealu, jeigu automobilis valomas kartą per savaitę

G. Zakarevičius pataria automobilį bent kartą per savaitę išvalyti sausuoju būdu. Ypač tai aktualu alergiškiems dulkėms žmonėms ar turintiems tokių vaikų. Be to, atliekant dažniau sausąjį valymą, galima išvengti įsisenėjusių dėmių, dėl kurių vėliau teks imtis rimtesnių priemonių.


 

 

Automobilio valymo namuose pliusai ir minusai.

Nusprendus valyti automobilį namuose įprastu sausuoju būdu, pirmiausia tenka pasirūpinti priemonėmis. Reikia langų valiklio ir švaraus skudurėlio langams, sauso valymo dulkių siurblio. Išėmus visus pašalinius daiktus ir kilimėlius išsiurbiamas automobilio interjeras. Minkšto teptuko ar suspausto oro kompresorius pagalba išvalomos dulkės iš sunkiai prieinamų vietų, tarpų. Interjero valikliu, skirtu  plastmasiniams paviršiams ir vinilui, šie nuvalomi su vilnoniu skudurėliu. Paviršių valymas užbaigiamas ištepant pieneliu, kuris neleidžia kauptis dulkėms, apsaugo nuo įbrėžimų.

 

Jeigu salonas odinis ar priekyje yra odos detalių, jos valomos tik su odai skirtomis priemonėmis. Kartą per mėnesį patariama odą ištrinti specialiu minkštinančiu pieneliu, kuris neleidžia rinktis dulkėms ir ją apsaugo.

 

Gali būti, kad įsisenėjusias dėmes pavyks pašalinti tik cheminio valymo būdu. „Kartais maži vaikai netyčia sutepa sėdynę, tada galima daryti ne pilną, tik tai sėdynei skirtą cheminį valymą“, – sako G. Zakarevičius. Tam naudojamas giluminis dulkių siurblys. Interneto parduotuvėse tokio siurblio kainos svyruoja nuo pusės iki kelių tūkstančių eurų.

 

 

MB „Gedukas“ specialistai cheminį valymą atlieka tik specializuotomis, nealergizuojančiomis priemonėmis ir geros kokybės siurbliais. Valymas lengvajam automobiliui užtrunka apie 6 valandas ir kainuoja nuo 60 eurų. Šioje plovimo įmonėje įprastas sausas automobilio salono valymas užtrunka 1 valandą ir kainuoja nuo 7 eurų. Taigi, tam tereikia skirti pietų pertraukos laiką.

 

 

Vairuotojai, kuriems patinka „krapštytis“ prie savo automobilio ir viską daryti patiems, mielai jį išsivalys. Taupantys laiką ir norintys turėti žvilgantį saloną, kviečiami užsukti į MB „Gedukas“ automobilių valymo įmonę Kaune.

 

 

MB „GEDUKAS“

Veiverių g. 134, Kaunas

Tel. +370661 99991

mbgedukas@gmail.com

Facebooke: MB Gedukas

 

 
 Nuoroda: http://www.jumsinfo.lt/lt/straipsniai/laikas_pasirupinti_automobilio_salono_svara_kol_dar_silta/
©2005-2024. JUMSINFO. Visos teisės saugomos.