Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Technika info straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Laiku pagaląsti peiliai apsaugo nuo prastovų ir broko

   2020-08-26

Metalo, maisto pramonėje, spaustuvėse, popieriaus fabrikuose, antrinių žaliavų perdirbime – visur, kur pagaminti produktui naudojami peiliai, optimizuoti veiklai kartais pakanka tik laiku ir tinkamai atlikto galandimo. Buvo laikai, kai didesnės gamybos įmonės turėdavo savo staklyną ir pačios apsitarnaudavo įrenginius. Tačiau praktika rodo, kad toks veiklos modelis reikalauja pernelyg didelių kaštų. Įmonės METALO BITĖS vadovas Eugenijus Čepkauskas akcentuoja šiuolaikiškos įrangos bei skirtingų apdirbimo technikų išmanymą. Pramonėje naudojamų medžiagų, kurias reikia pjaustyti, įvairovė auga, sudėtis kinta, todėl peiliai turi atitikti vis aukštesnius reikalavimus.

 

Aštrūs peiliai yra pagrindinė kokybiško pjovimo sąlyga. Jei pjaunamos medžiagos kraštai sukimba tarpusavyje, pjūvio vietoje matosi tamsūs dryžiai, girdimas pakitęs pjovimo garsas (didesnis nei įprastai) – tai ženklai, rodantys, kad laikas galąsti peilius.

 

Kai gamybininkai bando atsinaujinti peilius patys savais metodais, tai neretai virsta dvigubu darbu ir papildomomis išlaidomis. Kalbant apie plokščius peilius, jų galandimo procesas atrodytų taip: iš pradžių tikrinama jų geometrija; jei yra poreikis, tiesinama; galandama vienu, dviem ar net trimis kampais; galiausiai iki idealios būklės sutvarkomas peilio smaigalys.

 

Skirtinga metalo rūšis reikalauja skirtingos apdirbimo technologijos: kietieji metalai – deimantinio galandimo disko, chromuoti – borazono (CBN), standartiniams instrumentiniams plienams tinka ir įprastiniai abrazyvai bakelito pagrindu.

 

E. Čepkauskas pasakoja, kad įdomiausia jo darbo dalis net ne galandimas ar šio proceso specifikų tobulinimas, tačiau švietimas. Lankydamasis įvairiose gamybos įmonėse jis vis dar susiduria su manymu, kad peiliai yra kone amžini ir beveik nešimpa. Tai – klaidingas įsitikinimas, kuris trukdo pasiekti didesnį veiklos efektyvumą. Visi peiliai, kokie bebūtų, yra galandami, net ir sudėtingiausių formų. Reguliariai tai darant išvengiama prastovų, yra mažesnė broko tikimybė ir, be abejo, sutaupoma. Juk kiekviena įmonė turi į priekį numatytų darbų, planų, kurie stoja, jei peiliai išeina iš rikiuotės. Gamybos procese kartą per savaitę, o ne kartą per mėnesį galandami peiliai duoda apčiuopiamų rezultatų.

 

METALO BITĖS galanda tiesius, apvalius, V formos peilius iki 2 metrų ilgio. Peilius galima pristatyti į dirbtuves patiems arba įmonė juos atsiveža iš bet kurio Lietuvos kampelio. Darbas trunka nuo kelių valandų iki kelių dienų.

 

 

MB „METALO BITĖS“

Kalvarijos g. 11, LT-46348 Kaunas

+370 699 66006

info@metalobites.lt

 Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2021 01 25 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite